Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 256559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwiec 20, 2012, 21:57:46 pm »
Są lepsze i gorsze pelety, jedne śmierdza i pylą, inne nie. Teraz na przykład mam z Barlinka i nie czuć nic a nic. Trzeba próbować :) Ja tak jak Azyl zaopatruję się w składzie opału (innym), za dobry pelet płacę 13 zł/15 kg.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 21, 2012, 12:00:24 pm »
A on nie śmierdzi chemią? Kilka worków temu kupiłam właśnie taki opałowy i miał duszący, chemiczny zapach.
O ile w kuwecie królika bym to przeżyła, to do terrarium koszatniczek średnio kwasny

podobno czesto zdaza sie,ze smierdzi wlasnie chemia...duzo osob uzywa i jest OK
mnie pan w sklepie odradzil,twierdzac,ze typowo do opalu jest, moze i bym go sprobowala jakbym miala OBI w miescie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 23, 2012, 16:02:43 pm »
Mi się jego zapach bardzo podoba, bo pachnie typowo drewnem i dobrze siuśki wchłania. Według mnie jak używam żwirku LAVA to siuśkami pachnie mniej, niż gdy używałam Pinio ;)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwiec 24, 2012, 19:33:33 pm »
Są lepsze i gorsze pelety, jedne śmierdza i pylą, inne nie. Teraz na przykład mam z Barlinka i nie czuć nic a nic. Trzeba próbować usmiech2 Ja tak jak Azyl zaopatruję się w składzie opału (innym), za dobry pelet płacę 13 zł/15 kg.

Dokładnie. Pellet to sprasowane trociny z różnych drzew - są takie tylko iglaste, są mieszane, a są takie "podróbki", co zwierają dziwne dodatki. Ale tak naprawdę pellet można zrobić ze wszystkiego - np. ze skoszonej trawy, zeschniętych liści - sprzedają już do tego specjalne maszyny, bo to tani i ekologiczny opał.

Ja miałam pellet Lava i Olimp, nieznacznie się różnią kolorem i zapachem, ale nie był to zapach chemiczny. Miałam też żwirek Pinio, żwirek Eko cośtam z Allegro i powiem, że pellet nie wywołuje u mnie takiego kichania, jak Pinio i nie wali tak namoknięty. Dlatego uważam, że szkoda kasy na żwirek, jak ma się dostęp do pelletu - a kupić go można już w coraz większej ilości miejsc (sklepy typu Obi, składy opału czy od producentów).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:29:21 am »
Hey. Zastanawiam sie nad kupnem zwirku. Stosowala ktoras z Was moze taki zwirek ? http://m.allegro.pl/przedmiot,drewniany-zwirek-eco-pet-az70l-najlepszy-taniog,2421050111.html

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:44:10 am »
Hey. Zastanawiam sie nad kupnem zwirku. Stosowala ktoras z Was moze taki zwirek ? http://m.allegro.pl/przedmiot,drewniany-zwirek-eco-pet-az70l-najlepszy-taniog,2421050111.html
Ja :) był bardzo drobny i dość pylący. początkowo mnie to przerażało, ale z czasem przywykłam :)

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 25, 2012, 11:26:26 am »
A dzieki za info :-P,  aktualnie uzywam pigwy ale poszukuje czegos innego :-P.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 25, 2012, 16:25:40 pm »
Hey. Zastanawiam sie nad kupnem zwirku. Stosowala ktoras z Was moze taki zwirek ? http://m.allegro.pl/przedmiot,drewniany-zwirek-eco-pet-az70l-najlepszy-taniog,2421050111.html
ja przeciwnie...jestem baardzo zadowolona,zam. drugi raz i jak bedzie dostepny to bede tylko ten zamawiac,ladnie pachnie i jest b.wydajny...jak dla mnie nie pyli
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 25, 2012, 17:00:06 pm »

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 25, 2012, 17:31:06 pm »

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwiec 25, 2012, 17:54:19 pm »
http://allegro.pl/podlaski-zwirek-drewniany-60l-podloze-ekologiczne-i2425003218.html ja polecam ten w ogóle nie pyl

Ten miałam i był bardzo fajny - nie było w nim dużo pyłu, nie śmierdział niczym.

Żwirków na allegro jest coraz więcej, bo taki pellet/ żwirek można robić samemu, nie potrzeba do tego wielkiej fabryki. Każdy znajdzie coś dla siebie, z tym, że skład poszczególnych partii pewnie będzie różny - w pelletch opałowych musi być on podany, wraz z wilgotnością, więc jest w miarę jednolity.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:22:30 pm »
asiol, ja ostatnio kupiłam ten żwirek... przyjechał bardzo pokruszony. Niestety okazało się, że nie do mnie pierwszej dotarł w takim stanie.

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 09, 2012, 21:07:11 pm »
Zamówiłam świetny żwirek, w końcu taki jaki chciałam. Granule są duże i grube, wysypałam od razu cały mały worek (zamówiłam 45l-30kg, przychodzi w dwóch workach małym i dużym) i pyłu było naprawdę niewiele.
http://allegro.pl/chico-zwirek-drewniany-dla-zwierzat-45l-kurier-i2401297300.html

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 11, 2012, 11:59:59 am »
Zamówiłam świetny żwirek, w końcu taki jaki chciałam. Granule są duże i grube, wysypałam od razu cały mały worek (zamówiłam 45l-30kg, przychodzi w dwóch workach małym i dużym) i pyłu było naprawdę niewiele.
http://allegro.pl/chico-zwirek-drewniany-dla-zwierzat-45l-kurier-i2401297300.html

W sumie to tanio wychodzi, bo już jest w cenie przesyłka :) Czyli tak jak pelet w OBI, wychodzi 15L za 15zł :)

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 11, 2012, 12:25:50 pm »
I mogę powiedzieć, że lepiej chłonie siuśki niż ten co miałam (drobne granulki, sporo pyłu w worku), już po jednym posiedzeniu Jenis nie zostaje bagno :))

Offline Malwa.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Namysłów
  • Moje króliki: Samcia
  • Za TM: Bobcio i Trusia :(
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpień 03, 2012, 19:41:34 pm »
Ja używam żwirku ECO-PET i jest świetny ;) 48,95 zł za 70 l , starcza mi to na 2-3 miesiące :D http://allegro.pl/drewniany-zwirek-eco-pet-az70l-najlepszy-tanio-g-i2521436827.html

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpień 03, 2012, 20:14:13 pm »
A ja kupuję za każdym razem inny :P I trafiają się lepsze, i gorsze. Teraz mam taki całkiem ok, ale wcześniejszy był okropny- w ogóle niewydajny. Szybko mi się zużył.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpień 09, 2012, 01:29:17 am »

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 28, 2012, 10:35:34 am »
kupiłam pinio, jednak królik nie chce się do niego załatwiać. póki co jest w kuwecie sam ręcznik papierowy, królikowi to pasuje, ale mi mniej, bo nie jestem ciągle w domu, by po każdym siusianiu wymieniać wyściółkę. jaki żwirek mi polecacie? chodzi o to by nie był podobny do tego nieszczęsnego pinia... może jakiś drobny żwirek bardziej by zwierzakowi pasował? jednak wszystkie drobne żwirki jakie ja widziałam w sklepie były zbrylające...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #519 dnia: Październik 28, 2012, 10:47:37 am »
a spróbuj wsypać minio, a na nim położyć papierowy ręcznik... może się skusi :D
Możesz też sprawdzić podeszwy łapek czy nie zrobiły mu się odciski, może dlatego nie chce wskakiwać do żwirku 
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.