Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 255959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 08, 2010, 12:29:29 pm »

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 08, 2010, 12:39:07 pm »
dzięki dziwuszki :) pytam bo ja mam ostatki tego http://www.allegro.pl/item1100596839_60l_cat_s_zwirek_zwirki_drewniany_miska_gratis.html i nie jestem zbyt zadowolona. Rozpada się natychmiast po tym jak Muniek nasiura i przez to ma łapki mokre, w ogóle nie jest chłonny :/ czyli rozumiem, ze te wasze nie mają takich minusów ?? :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 08, 2010, 13:37:28 pm »
Rozpadać się rozpada, ale nie w momencie. Szesnaście łapek suchych, więc chyba nie ma tych minusów co powyższy :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 08, 2010, 14:07:14 pm »
Tego akurat nie, ale ten: http://allegro.pl/item1104084467_60l_zwirek_drewniany_zwirki_kurier_gratis.html jest wporzo.

Tak, zgadzam się. Używałąm go i moje dupki i łapki były zadowolone :) Ja też :D
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline heartbeats_hurt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 04, 2010, 14:08:47 pm »
Od razu sie przyznaje, nie czytałam całego tematu... :-( Wiem że żwirek ma być drewniany, niezbrylający bo ten zbrylający królik zje...
Czy polecacie żwirek firmy Hilton? Chodzi mi o samą firmę. ;)

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 04, 2010, 16:42:52 pm »
my uzywamy makulaturowych takich granulek... tzn wzorem anuszki z uszatej (Tzn kiedys ona tak poradzila i juz tak zostalo ): na dno granulki (cienka warstwa) wlasnie
na wierzch dwie garsci care fresh . sprawdza sie swietnie :) no i mam ten komfort ze nawet jakby mu do lba strzelilo to zezrec to to papier nieperfumowany i w ogole maloszkodliwy sam w sobie ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 17, 2010, 11:45:46 am »

Ja wczoraj kupilam taki zwirek. To sa takie granulki, tylko, ze papierowe. Chyba cos takiego jak Yesterday news. Plus jest taki, ze opakowanie jest lzejsze niz drewniany zwirek (przy tej samej objetosci). No i wlasnie nie rozpada sie na taki 'piasek', ktory Jozka roznosila mi po podlodze ;) Na razie pierwszy dzien testowania.
Wydaje mi sie tez, ze ten papierowy, mimo, ze granulki sa dosc zbite, jest bardziej miekki niz drewniany. I tu by bylo dobre rozwiazanie dla tych uszatych, ktore maja problemy z lysiejacymi stopami.
Pewnie bede uzywac tych zwirkow zamiennie, bo u mnie w sklepach nie ma tego papierowego. A nie wiem czy zawsze zdaze zamowic czy jechac 'do miasta' ;)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 01, 2010, 08:35:22 am »
Czy ktoś używał tego żwirku? http://allegro.pl/zwirek-drewniany-sosnowy-mega-paka-60-litrow-i1244524956.html

Pozostałych na allegro 60L nie chcę bo jest to żwirek jasny, który się pyli i ma kiepską chłonność. Szukam czegoś zbliżonego do Pinio i ten po wyglądzie wydaje się OK

Offline ko_da1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 26, 2010, 20:30:51 pm »
Ja kupiłam teraz  CHIPSY MAIS   podściółka  kukurydziana  , jest to naturalny  granulat  z kolb  kukurydzy  , z wyglądu jest  taki  drobniutki jasno brązowy
10l - 9,99  zł  w Carrefurze

Pusia za  TM

pati_pati

  • Gość
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 26, 2010, 20:58:11 pm »
Ja kupuję ten ze Świata Królika http://www.swiatkrolika.eu/sciolki-k5.html o 20zł tańszy od dużego Pinio w Kakadu. Sypię około 3 garści i codziennie wymieniam, ponieważ cwaniara go przekopuje,tarza się w kuwecie i chowa swoja zdobycze oraz jedzenie. Pachnie ładnie drewnem i cała rodzinka zadowolona bo nie śmierdzi i jest tani.
I jeszcze chciałabym się zapytać czy ktoś używał tego rumiankowego dodatku do ściółek (jest na tej samej stronie pod tym żwirkiem). czy opłaca się to kupować i czy to coś w ogóle daje?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 26, 2010, 12:04:17 pm »
Przestrzegam przed piaskiem niezbrylającym z Tesco, polecanym przez Jovitte. Moja Liska nie chciała się załatwiać do żwirku drewnianego i szukaliśmy czegoś niezbrylającego i trafiliśmy na ten piasek. Tydzień temu Liska była osowiała, nie miała apetytu i nie robiła bobków. Stan był ciężki. Po kilku godzinach i po podanych lekach "wyszła z niej" galaretka z kilkoma ziarenkami tego piasku. Przypuszczam, że ten piasek był przyczyną ostatnich problemów jelitowych małej. Nie sądzę, żeby zjadła piasek celowo, ale wystarczy jak siedziała w kuwecie i wyjadała ceko - mogła przy okazji "zgarnąć" kilka ziarenek piasku. Żeby nie było nie mam do nikogo pretensji i mam nadzieję, ze nikt nie odczuje, ze oskarżam tu Jovitte, bo tak nie jest :) Uprzedzam po prostu, że my mieliśmy duże problemy przez ten piasek a o mało nie straciliśmy króla...

A czy ktoś wie gdzie można kupić taki żwirek papierowy? Tzn w jakim sklepie internetowym lub w jakiej sieci sklepów w Polsce? Z góry dzięki za info.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #451 dnia: Listopad 26, 2010, 12:45:56 pm »
na E-Bayu, ale z Niemiec

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #452 dnia: Listopad 26, 2010, 17:21:44 pm »
A w Polsce? Bo z Niemiec to się nie będzie opłacało raczej :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

zsokap

  • Gość
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 21, 2010, 18:55:49 pm »
Ja też mam Pinio. To pierwsza moja torebka z tej firmy, ale jestem z niej bardzo zadowolona. Miał ktoś kiedyś żwirek z Benka? Jeśli nie, to radzę nie kupować, po prostu zamienił się w glinę, której nie dało się wyczyścić. Zużyłam chyba z dwie rolki papieru, wybrudziłam całą łazienkę i rękawiczki. Zajęło mi to jakieś dwie godziny. Masakra...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 21, 2010, 19:07:13 pm »
ja też używam Pinio, ostatnio kupiłam 35l miałam mały problem  z dotarciem do samochodu :P
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Inga

  • Gość
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 28, 2011, 21:50:10 pm »
Ja używam Pinio, bo u mnie w zoologach nie ma nic innego :P Pozostaje internet :)

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 28, 2011, 22:05:53 pm »
aktualnie używamy tego (zakupiony na tesco):  
http://animalia.pl/produkt,15829,Hilton_%C5%BBwirek_Drewniany_Uniwersalny.html
przy czym już kupiony kolejny worek tym razem Pinio

hilton powyżej nie ma żadnego opisu czy jest niezbrylający, ale jak dla mnie na taki wygląda, co o nim sądzicie?

może zadam głupie pytanie, ale jak wygląda żwirek po zbryleniu?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 22:08:57 pm wysłana przez Rubi »

Offline la reina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • moje urocze stworzonko
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 01, 2011, 16:52:52 pm »
Ja na początku miałam pinio (bo taki dostałam), potem kupiłam cat's best, ale jak się dowiedziałam, że królisiowi może się po nim coś stać gdy go zje (właśnie przez to, że jest zbrylający) to wyrzuciłam go z kuwety, a szkoda, że tak jest bo taki żwirek bardzo łatwo się usuwa, zbrylone kawałeczki bardzo łatwo można wyjąć z kuwety.
Gdy zwierzątko nasika na żwirek, to te kawałeczki zbrylają się, czyli tak jakby łączą się ze sobą i taką kulkę łatwo wyrzucić, a reszta żwirku jest sucha. - odp na posta Rubi.
Chciałabym znów zakupić pinio ale niestety na animalia w ogóle go nie mają, jest właśnie hilton - na str jest napisane że jest niezbrylający a tu piszecie, że jest i już sama nie wiem...
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10933.0 - galeria mojego Trusiaczka :bunny: Pyzia Myzia zaprasza

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 02, 2011, 00:35:25 am »
Bo są różne rodzaje Hiltona. Są zbrylające, niezbrylające i ten który ja mam :D (link powyżej) zdecydowanie niezbrylający ;) ale na opakowaniu niestety nie ma o tym informacji. Natomiast już przetestowałam i śmiało ten konkretny można kupować :)

Co do zbrylania dzięki za odp :P Pytałam, ponieważ nigdy nie miałam okazji takiego używać i tak z ciekawości i w razie czegoś.

Offline la reina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • moje urocze stworzonko
Odp: Żwirek drewniany
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 02, 2011, 09:24:58 am »
Ten Twój to jest ten sam o którym ja mówiłam i jest tam napisane, że jest niezbrylający, tylko jest to napisane w całej liście żwirków, jak się wejdzie już na produkt to już tego nie ma napisane, dziwne...
http://animalia.pl/sklep.php?firma=&przeznaczenie=&cena=&tylko=&sort=0&kat=660
a powiedz mi czy ten żwirek hiltona jest taki jak pinio? i za ile kupiłaś w tesco? mniej niż na animalia? Jeszcze w hipermarketach nie szukałam żwirków (mam króliczka od lekko ponad miesiąca), dlatego nie mam rozeznania w cenach a chciałabym jednak najtaniej. Wczoraj byłam w zoologu i za 5l pinio powiedziała mi 12zł to podziękowałam...
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10933.0 - galeria mojego Trusiaczka :bunny: Pyzia Myzia zaprasza

Suwaczek z babyboom.pl" border="0