Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 252886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 26, 2010, 17:05:07 pm »
ups...to nie zakumałam  :oh:  :D

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 26, 2010, 17:40:30 pm »
Hmmm jak się bierze 4 sianka, to faktycznie się nie uzbiera :) My bierzemy ze 20 sianek do tego zioła i uzbierać się da. U nas żwirek starczyłby pewnie na jakieś 3 miesiące i zawsze sianka też zamawiamy w zapasie (choć u nas ciężko to przeliczyć, bo rzadko kiedy było tak, ze nie było "dodatkowych" króli :P )

W każdym razie zrobiłam symulację w której są identyczne suszki jak u Alany, sianka zmieniłam na Zuzalę i w większej ilości, do tego żwirek i kulka no i dodatkowo cykoria i korzeń mniszka, nasze to uwielbiały - teraz tylko Pusio. I jest paczka poniżej 30kg i powyżej 150 zł:
Szacunkowa waga Twojej paczki: 27,975 kg

*sianko melisowe   sianko melisowe
Producent: ZUZALA   2,94 PLN   29,40 PLN      
*sianko miętowe   sianko miętowe
Producent: ZUZALA   2,94 PLN   29,40 PLN      
*babka lancetowata suszona   babka lancetowata suszona
Producent: ZUZALA   3,94 PLN   3,94 PLN      
*mniszek lekarski suszony   mniszek lekarski suszony
Producent: ZUZALA   3,91 PLN   3,91 PLN      
*babka szerokolistna suszona   babka szerokolistna suszona
Producent: ZUZALA   3,94 PLN   3,94 PLN      
*liście truskawek suszone   liście truskawek suszone
Producent: ZUZALA   3,91 PLN   3,91 PLN      
*liście czarnej porzeczki suszone   liście czarnej porzeczki suszone
Producent: ZUZALA   3,91 PLN   3,91 PLN      
*ziele owsa   ziele owsa
Producent: ZUZALA   3,91 PLN   3,91 PLN      
*koniczyna   koniczyna
Producent: ZUZALA   3,91 PLN   3,91 PLN      
*eko żwirek ściółka drewniana 30l   eko żwirek ściółka drewniana 30l
Producent: ŚWIAT KRÓLIKA   27,81 PLN   27,81 PLN      
*wierzbowa kulka z sianem   wierzbowa kulka z sianem
Producent: JR FARM   18,07 PLN   18,07 PLN      
*korzeń mniszka   korzeń mniszka
Producent: ZUZALA   3,62 PLN   10,86 PLN      
*cykoria podróżnik   cykoria podróżnik
Producent: ZUZALA   3,21 PLN   9,63 PLN   

Produktów: 35
152,60 PLN

Nie wiem jak u innych, ale w Łodzi to samo sianko Zuzali kosztuje 5,80 więc nie mam zamiaru przepłacać i kupuję w Świeciekrólika. Chyba, ze mi się skończy, co się raz zdarzyło, to wtedy dokupuję tylko tyle ile będę potrzebowała.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 26, 2010, 17:54:37 pm »
ja też kupowałam po 22 paczki siana, ale niestety się zraziłam - dostałam partię baaardzo zakurzoną i z kępkami ziemi, więc już takiej ilosci nie zakupię bo potem nie mam co z tym zrobić. Siana Zuzali Muniek nie jada bo za cieńkie, a JR nie znamy więc większej ilości nie kupię bo nie mam pewności czy będzie je jadła. Poza tym zauważ, ze siano JR jest za 7.70 więc nawet 4 szt dają 30 zł. Zamawiając 20 szt Zuzali płacisz tylko 30 zł więcej ;)
Tu nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o ograniczone możliwości magazynowe :) w moim pokoiku 2x2 m2 ciężko zmieścić 20 paczek siana, 10 paczek suszków, 60 czy nawet 30 L żwirku :D

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 26, 2010, 18:03:39 pm »
Alana rozumiem :) Przedstawiłam przykład też dla innych :P Jak Muniek będzie jadł JRFarmowskie sianko, to też dasz radę uzbierać zamówienie :) Więc może lepiej najpierw kupić gdzieś w sklepie w okolicy i sprawdzić czy je a potem jak coś zamówić większą ilość? A 2 opcja, to dogadać się z kimś z Tychów i zrobić wspólne zamówienie :) Ja dziś właśnie takie dostałam do domu :) Złożyłam się z 2 osobami i wyszło 150 zł :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 26, 2010, 19:58:51 pm »
Cytat: "alana"
ja też kupowałam po 22 paczki siana, ale niestety się zraziłam - dostałam partię baaardzo zakurzoną i z kępkami ziemi, więc już takiej ilosci nie zakupię bo potem nie mam co z tym zrobić.


Mam tylko nadzieję, że nie od nas takie zakurzone sianko Pani kupiła bo nie mogę znaleźć żadnego zamówienia od Pani w naszym systemie sklepowym.

Pozdrawiam

Misia

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 26, 2010, 20:02:29 pm »
nie, nie od Was :) cały czas mówiłam, ze zawiodłam się na węgrowskim (w temacie -> najlepsze siano dla królika) a tego nie macie w ofercie :) Spokojnie ;)

P.S proszę nie Pani, na forum są wszyscy na TY

futrzata

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 27, 2010, 16:55:48 pm »
My używamy Pinio, chociaż ostatnie dwa miesiące korzystaliśmy ze zwykłego peletu (takiego do palenia w piecu) i byliśmy bardzo zadowoleni bo super chłonął wilgoć i zapachy.

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 27, 2010, 17:40:30 pm »
Myśmy zrezygnowali z drewnianego żwirku na rzecz piasku niezbrylającego- zdecydowaliśmy jednak wrócić do drewienek, bo nie pylą.. Jednak Biszkopt zupełnie się odzwyczaił od żwirku i nawet nie wskakiwał do kuwety, lał prosto do klatki.. Także jesteśmy zmuszeni pozostać przy piasku, który mnie uczula;)..

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 27, 2010, 21:41:34 pm »
Boniek chyba nigdy nie spotkał się ze żwirkiem (u mnie robił na podkłady higieniczne, bo miał szwy po kastracji), więc jak dostał wypełnioną nim kuwetkę, to też obsikał całą klatkę, a bobki zostawił u mnie na łóżku. :/ Zastąpiłam tymczasowo żwirek podkładami higienicznymi i już jest ok. Spróbuję tym razem stopniowo wprowadzać żwirek. Mam nadzieję, że się uda.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 28, 2010, 20:21:28 pm »
Jovitte a co to za żwirek?? Możesz pokazać jakiegoś linka? :) Z góry dzięki :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 02, 2010, 21:49:37 pm »
jpuasz, ten, którego my używamy to zwykły, Tescowy piasek niezbrylający.. Zaraz wrzucę zdjęcia:)..





Tak wygląda piasek (jest pomarańczowo- różowy, nawet ładny zapach), jest drobny, nie włazi między palce, nie roznosi się po mieszkaniu i jest mięciutki, więc nie gniecie w łapki, jedynym minusem jest to, że bardzo pyli..




A takie ma opakowanie, przepraszam za okropną jakość..

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 02, 2010, 22:57:19 pm »
A co się z nim dzieje jak król nasiusia?? :>



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 02, 2010, 23:19:42 pm »
przypomina wyglądam ściółkę kukurydzianą [ludzie z szynszylowych i szczurzych forum określają ją mianem najlepszej]. Jeżeli to to samo u mnie się nie sprawdza. Kuleczki pęcznieją ale nawet zjedzone przez królika nie są toksyczne i wydalane w takiej samej postaci w jakiej weszły, co nie zmienia faktu że wizja żrejących zanieczyszczoną ściółkę ucholi mnie nie zachwycała >.<

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 02, 2010, 23:33:06 pm »
Ale pęcznieją i robi się większa kulka, czy pęcznieją i się rozpadają?? Pytam, bo zauważyłam, że jak nie ma żwirku to Liska chętniej załatwia się do kuwety. I szukam czegoś sensownego zamiast żwirku...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 03, 2010, 00:06:27 am »
jpuasz, pęcznieją, nie rozpadają się. Kiedy już napęcznieją do granic możliwości to siuśki zlewają się na dół kuwety.
Ja wymieniałam u królików 2x razy dziennie a i tak zdarzało się, że musiałam myć kuwetę bo pływało.
Jeżeli tak to u was wygląda wygląda to polecam na spód żwirek a na wierzch ewentualnie to. Radzę najpierw przetestować małą paczkę bo troszkę to droższe od żwirku  :oh:
Co prawda to prawda moje króliki nie wysiusiały się ani razu poza kuwetę podczas stosowania tej kukurydzianej ściółki.

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 03, 2010, 08:32:46 am »
W nasz piasek po prostu wsiąka, nic nie pęcznieje- takiego byśmy nie używali.. Piasek po prostu robi się ciemny, bo jest nasiąknięty siuśkami..

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 03, 2010, 11:12:24 am »
Miałam ten piasek z Tesco,tylko,że on jest do częstej wymiany,tak na oko chłonność dwa razy mniejsza niż żwirku,a dodatkowo moje namiętnie w nim kopały,aż cała zawartość rozniosła się po sypialni.Ale miały radochę jak nigdy(ja nie podzielałam ich entuzjazmu :/)

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 03, 2010, 14:38:29 pm »
No to Bisiek nie kopie, fakt, jest mniej chłonny niż żwirek, częściej trzeba wymieniać, ale to nie jest katastrofa, bo jest tani:P.. Poza tym ja wolę częściej kupować i wymieniać niż ścierać z klatki mokre plamy:/..

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 03, 2010, 23:21:19 pm »
Cytat: "Jovitte"
W nasz piasek po prostu wsiąka, nic nie pęcznieje- takiego byśmy nie używali..

Kuleczki z tego mojego pęczniały minimalnie i wasze zapewne też. Nie robiło się z małej kuleczki duża, tylko robiły sie ciemniejsze i odrobinkę większe, ale tak jak mówiłam w przeciwieństwie do żwirków silikonowych nie zagrażają życiu uszaka.

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 04, 2010, 11:33:39 am »
Muszę się przyjrzeć, bo może rzeczywiście pęcznieją- ale ja do tej pory tego nie zauważyłam.. A te silikonowe się zbijają w jedną kulkę?. Bo nigdy ich nie używałam, a ponoć są bardzo wydajne..