Autor Wątek: Żwirek drewniany  (Przeczytany 256949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 01, 2009, 15:48:35 pm »
Prawie 10 zł za 5l to strasznie drogo :/
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

nati

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 01, 2009, 15:58:19 pm »
bosniak, to najniższa cena jaką udało mi się znaleźć.. Wcześniej kupiłam za 12zł, więc jakaś różnica jest. Przyznam szczerze, że nie mam za dużo czasu na chodzenie po zoologicznych i szukanie niższych cen. Jeśli ktoś z Poznania, wie gdzie można kupić taniej to będę wdzięczna za informację :)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 01, 2009, 19:53:58 pm »
bosniak, do mnie nie przyszedł zamówiony żwirek (czekam już tydzień) a królasy skończyły wczoraj resztkę... musiałam kupić żwirek i zapłaciłam 18 zł za 10 l... wiem coś na temat drogich żwirków... :/

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:11:41 am »
a nie lepiej kupować w większych opakowaniach? Zawsze jest taniej. My za 35l Pinio płaciliśmy ostatnio 39,90, czyli wychodzi niewiele ponad 5 zł za 5 l. Dwa razy taniej to jest różnica.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:31:12 am »
jpuasz, ja normalnie kupuje 60l i z przesyłką płacę ok 50 zł... tylko nie dotarł :oh:  a że koło mnie jest najdroższy sklep w mieście to już inna sprawa... oni za CC biorą 16 zł...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:33:13 am »
A no czytałam o tym żwirku z Alegro, ale ja się chyba nie przestawię. Moje niestety wcinają żwirek a Pinio te jedyny którego nie jedzą. I po co mam kupować 60l jak się okaże, że będą go jadły? Także ja zostaje pry pinio :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Musta

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 02, 2009, 12:04:12 pm »
My kupiliśmy ten z Allegro i muszę przyznać że jest dobry. NiE nie wcinają  i ogólnie jesteśmy zadowolone ;)

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 02, 2009, 12:07:35 pm »
Myśmy musieli z Pinio niestety zrezygnować, bo złośnik łapał kuwetę w zęby, wysypywał zawartość i robił do pustej kuwety.. Poza tym było trudno wybierać bobki z granulatu, więc kupiłam najzwyklejszy niezbrylający piasek.. Pinio był o tyle lepszy, że nie pylił.. Gdyby Biszkoptowi pasował, to zostałabym przy nim..

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:19:11 pm »
Cytat: "Jovitte"
Poza tym było trudno wybierać bobki z granulatu

A po co wybierać?? Ja co dwa dni wysypuję cały żwirek(3garście na kuwetę)i zmieniam na nowy.Mało go wychodzi-kupuję też ten z Allegro i sobie go chwalę :)

Jovitte

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:55:49 pm »
Tamcia, Biszkopt jest fabryką bobków, a mnie po prostu irytuje widok takiej zabobkowanej kuwety kiedy jeszcze 3/4 piasku (czy granulatu) nadaje się spokojnie do użycia (nie jest zasikane).. Codziennie wieczorem wybieram bobki:P.. Niczym Kopciuszek;)..

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 02, 2009, 22:33:08 pm »
Jovitte, pełen szacunek :) nie dałabym rady wybierać bobków- brak cierpliwości  :) ja przesiewam żwirek i to co dobre zostaje a to co zasiurane do kosza... w dobrym zostają jakieś bobki ale co 3-4 dni usuwam wszystko i dostają czyściutki :D

Griffe

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 05, 2009, 23:02:53 pm »
My mamy teraz żwirek z Carrefoura taki w zielonej torbie. Jest podobny do CatsDream, używam je na zmianę i wiekszej rożnicy nie widzę.
Tylko teraz mam nowego uszata małego i leje mi poza kuwete  :oh:  Może to wina tego żwirku? Czy Pinio jest miękkszy niż te których używam?

Shaiya

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:18:05 pm »
Pinio jest twardy. Aktualnie używam Pinia, ale powiem szczerze, że dużo bardziej wole używać bentonitu dla kotów. Made in Tesco - wychodzi tanio, jest go dużo, jest wydajny. 4.90 za 5l. Franuś go nie zjada, nie przekopuje i chętnie siedzi w kuwecie, żwirek nie lepi się do sierści. Natomiast Pinio jest twardy i Franek często go wyrzuca  :oh:

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:54:16 pm »
Ja kupiłam jakiś na allegro :D I na razie jestem zadowolona :)

o to to
http://allegro.pl/item815137880_60_l_zwirek_zwirki_tani_super_wydajny_promocja.html

wiki

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 08, 2009, 15:49:52 pm »
Ja używam Hilton Żwirek Drewniany Uniwersalny dla kotów i małych zwierząt i jest całkiem dobry :)

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:00:21 pm »
Ja kupiłam w promocji Hiltona

Wybrałam go dlatego,że jest taki drobniejszy niż inne drewniane żwirki,a mam wrażenie,że tamte są dla królika za twarde. Jak się nie sprawdzi poszukamy czegoś innego.
Nie wiem też czy nie za drogo będzie to wychodziło. Bez promocji widziałam go za 19.99 za 7l....
Maryś będę o Tobie pamiętać....

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:03:57 pm »
Zbrylający? Tylko uważaj żeby uszak go nie zjadł bo może zaszkodzić.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:04:47 pm »
Dla królików powinien być niezbrylający.Są dwie wersje tego Hiltona. i obie coś 15,99zł/7l,więc lepiej kupić niezbrylającą.

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:11:01 pm »
Nie zauważyłam,żeby była nim zainteresowana jako jedzeniem. Ale skoro to taki poważny błąd to jak się skończy-wymienię.
Maryś będę o Tobie pamiętać....

nuka

  • Gość
Żwirek drewniany
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:22:10 pm »
Salix, zdecydowanie następnym razem kup niezbrylający. Jak uszak zje obecny żwirek on pod wpływem wilgoci zbryli sie w żołądku królisia. I nieszczęście gotowe.