Autor Wątek: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?  (Przeczytany 55230 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:20:57 pm »
Można wypożyczyć take rzeczy, ale fajnie by było mieć swoje.
A jeżeli widzisz króliczki trzymane w naprawdę złych warunkach, należy niezwłocznie powiadomić kogoś z spk. Jednak jeżeli chodzi o takie rzeczy jak trociny i mieszanka, to średnio jest z przekonaniem do zmiany. Jeżeli króliki mają czysto, mają co jeść i pić, i wyglądają na zdrowe, to nie ma co się czepiać. Chodzi o to żeby króliki nie siedziały tygodniami we własnych sikach, nie głodzono ich, miały dostęp do wody i żeby były leczone w razie chorób. A jeżeli chce się uświadomić obsługę sklepu co do zmiany np trocin na żwirek, to radzę wydrukować ulotkę w której będzie na ten temat i zostawić takie ulotki w sklepie, raczej na 100% obsługa sobie poczyta, chociazby z nudów.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 03, 2012, 23:08:33 pm »
Na ogol praktycznie w kazdym sklepie kroliki sa w akwaeiach, na trocinach i z mieszanka w misce. Sklepy licza kazdy grosz wiec nie umieszcza kroli z kuweta i zwirkiem i granulatem za 15zl za mala paczuszke..
Uwazam że powodem do zwrocenia uwagi jest brak siana, wody i jedzenia a także mega zasyfione miski czy poidla.
Także warto zwracac uwage na stan zdrowia krolikow.

Offline Cavialina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 15, 2012, 20:10:13 pm »
Witajcie ! Nie planując, stałam się pomocniczką SPK. Znalazłam dwa wyrzucone noworodki. Po wyszukaniu fachowych informacji, karmię je od 3-4 dni i mają się coraz lepiej, porastają sierścią, brzuszki się zaokrągliły. Niestety są to króliki hodowlane a nie miniaturki i będą raczej ogromne, nie mogę ich zatrzymać, a nie chcę aby po tym jak uratowałam im życie trafiły do kogokolwiek w okolicy na talerz jako mięso... Ponieważ jestem tutaj nowa, będę wdzięczna za porady, do kogo powinnam się zwrócić ?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 15, 2012, 20:23:53 pm »
Ponieważ jestem tutaj nowa, będę wdzięczna za porady, do kogo powinnam się zwrócić ?
Pewnie powinnaś napisać na maila: adopcje@kroliki.net Ale po pierwsze, króliczki do adopcji muszą mieć 8 tygodni - więc jeszcze sporo czasu, skoro obrastają dopiero futrem, a po drugie SPK czy FPK inie zagwarantuje, że znajdą dom, a jedynie będzie sprawdzać chętnych do adopcji.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Cavialina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 15, 2012, 22:59:38 pm »
Dziękuję :)

Offline Vakme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:49:33 pm »
A ja właśnie bardzo chcę dołączyć, ale nie mam jak, bo mieszkam w Częstochowie, a tu nie ma oddziału SPK :(
Nie planujecie jakiegoś założyć? Ja i koleżanka chętnie byśmy pomagały, nawet 7 dni w tygodniu (:

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 13, 2013, 22:37:34 pm »
To wyślijcie zgłoszenie na wolontariusza!
Nie działamy w wielu miastach, bo działamy tam gdzie mamy ludzi, którzy potrafią zorganizować na miejscu sprawnie działającą grupę. Którzy chcą podjąć wyzwanie. Nie każdy może się zdecydować na wzięcie odpowiedzialności za organizowanie oddziału. A często wymagania są duże - dużo porzuconych któlików, mało dt, problemy finansowe itd.
Jeżeli chcecie się podjąć działań - zapraszamy!

http://www.kroliki.net/pl/wolontariat znajdziecie tutaj ankietę wolontariusza :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Dlaczego nie chce się przyłączyć do spk?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 12, 2014, 23:37:42 pm »
czy ja tez moge ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4