Autor Wątek: co najlepsze dla uszatków  (Przeczytany 13036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« dnia: Kwiecień 09, 2008, 18:44:01 pm »
Mój królik ( pewnie niw tylko on  ;-) ) preferuje suszone przysmaki  :>
Lecz czy aby wszystkie są dobre  ?? Przedstawię listę jedzonka i prosiła bym o pomoc w wybraniu tych najodpowiedniejszych  :hmmm  

z góry dziękuje  :*

1  Babka Lancetowata i Szerokolistna ( podobno dobra gdy króliś ma kłopoty z górnymi                        
    drogami oddechowymi  :hmmm )
2  Bazylia
3  Buraczki
4  Jabłka
5  Koniczyna
6  Liście Malin
7  Liście Poziomek (podobno dobre na biegunkę :wow )
8  Marchew
9  Mniszek Lekarski
10  Natka Pietruszki
11  Owoc Maliny
12  Pędy Jabłoni
13  Korzeń Pietruszki
14  Pokrzywa

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:19:03 pm »
Cytat: "Majewa"
podobno dobre na biegunkę

i cóż w tym dziwnego ;) ?

Wszystko jest ok.

Linka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:42:06 pm »
Twoj krolik powienien wybrać to co lubi, nie my.

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:49:28 pm »
Ale zalezy ile chcesz wydac na suszki. Możesz latem sama suszyć zioła. Ja proponuję:
 babkę, liście poziomek i pokrzywę. Do świeżego mniszka i pietruszki wiosną, latem i jesienia jest łatwy dostęp, więc na to szkoda pieniędzy ;) Pędy jabłoni (i innych drzew)smaczniejsze świeże.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2008, 16:52:23 pm »
Cytat: "Linka"
Twoj krolik powienien wybrać to co lubi, nie my.


powinien i wybiera ale nie wszystko co lubi  musi być dla niego dobre chciałam się upewnić bo do co niektórych mam wątpliwości

manatasia

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:00:30 pm »
Z tego wszystkiego co jest tam wypisane, to wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale dobry granulat ponad wszystko. Ja mam jedynie wątpliwości co do buraczków, wydaje mi się, że mogą zawierać dużo cukru, ale nie znam się, więc nie kieruj się moimi domysłami :) Reszta jest ok. Kupuj i sprawdzaj co lubi, a czego nie. Ja kupiłam kiedyś chipsy brokułowe, to Rawrunia wpierw nie chciała jeść, a potem zaczęła... tak nagle. :)

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:43:18 pm »
Cytat: "manatasia"
Z tego wszystkiego co jest tam wypisane, to wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale dobry granulat ponad wszystko.

nie zgadzam sie- idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu... no ale niewiele osob moze sobie na to pozwolic- z wielu wzgledow.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:45:32 pm »
Buraczki sa ok, ale w rozsądnych ilościach.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:59:46 pm »
a co z malinami przecież one też zawierają dużo cukru ??

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2008, 20:03:11 pm »
Też mozesz daac, w rozsądnych ilościach.

manatasia

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:31:33 pm »
Cytat: "naomi19"
Cytat: "manatasia"
Z tego wszystkiego co jest tam wypisane, to wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale dobry granulat ponad wszystko.

nie zgadzam sie- idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu... no ale niewiele osob moze sobie na to pozwolic- z wielu wzgledow.


A młodemu króliczkowi nie lepiej na początku dawać tylko granulatu? Tzn. czy tak NIE TRZEBA? Wszyscy tak piszą o dobrym granulacie... to lepiej dawać więcej suszków? Na opakowaniach jest napisane, żeby raz na dwa dni podawać, nie karmić codziennie :)

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2008, 22:46:12 pm »
Cytat: "Majewa"
a co z malinami przecież one też zawierają dużo cukru ??

Ale jak podasz 1-2 suszone owoce raz na kilka dni to nic nie powinno się zdarzyć ;)

esculap

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2008, 23:27:26 pm »
Cytat: "naomi19"
idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu


??

Oczywiście, że suszki to dodatek. To tak jak wcześniej była mowa o mieszankach. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2008, 20:14:12 pm »
Cytat: "esculap"
naomi19 napisał/a:
idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu


 

Ja nie Naomi ale chyba wiem co ma na mysli :D
tak naprawde to gran. to suszone zmielone zioła.Ale jednak zawsze jest to przetworzone itd.Gdybyśmy dawali ful zieleniny, i suszonych ziół to by granulatu nie trzeba było dawać.

Co do szuonych ziół - bez przesady.mój dostaje pełna michę codziennnie na noc.I wcale się nie stosuje do dawkowania ktore jest napisane.

esculap

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2008, 22:32:33 pm »
Oczywiście suszone zioła to co innego. Ale suszone owoce? To chyba jednak przysmak?
Myślę, że granulat jest po to, aby niczego królikowi w diecie nie zabrakło. (witaminy, itp). A człowiek chyba nie jest w stanie zapewnić takiej diety, jaką królik ma w naturze - czyli mogą pojawić się niedobory pokamowe.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2008, 13:30:57 pm »
Cytat: "esculap"
Ale suszone owoce? To chyba jednak przysmak?
jeżeli chodz no to to pewnie ;)
Cytat: "esculap"
czyli mogą pojawić się niedobory pokamowe.

dlatego właśnie karmimy granulatami, i dlatego nie decydoujemy sie na dietę bezgranulatową która bylaby zdrowsza gdybyśmy ją mogli oczywiście dobrze uzupełniać ( dużo więcej zieleniny i suszu zamiast granulatu, w zimie jest to b. trudne )

Nuna

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2008, 10:54:35 am »
Na zachodzie duzo ludzi odstawia granulat i karmi kroliki sianem, zielenina, warzywami i galazkami i to przez caly rok. Urozmaicona dieta krolika to podstawa. Moje tez dostaja duzo zieleniny, w zimie troche z tym jest problem, ale warzywa takie jak marchew, pietruszka, seler, brukselka, buraki, liscie kalarepy sa przez caly rok.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2008, 13:49:40 pm »
Cytat: "Nuna"
ale warzywa takie jak marchew, pietruszka, seler, brukselka, buraki, liscie kalarepy sa przez caly rok.

W marketach mozna też dostać cykorię, sałatę rzymską, i wszystkie zioła typu bazylia, oregano, mięta itd.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2008, 17:08:11 pm »
ostatnio dałam królikowi łyżeczkę suszonych buraczków i miał dziwne siuśki takie jakby czerwonawe  ale to chyba normalne po buraczkach ??

ps dzięki za rady :przytul

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:48:07 pm »
Normalne :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

manatasia

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2008, 19:36:02 pm »
Cytat: "Majewa"
ostatnio dałam królikowi łyżeczkę suszonych buraczków i miał dziwne siuśki takie jakby czerwonawe  ale to chyba normalne po buraczkach ??


Cytat: "bosniak"
Normalne :)


A po liściach z truskawek?

Gina

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2008, 21:12:33 pm »
Wiem, że po mleczu mocz zmienia kolor na czerwonawy/brązowawy. Po liściach truskawek może też :hmmm Nigdy nie podawałam ich samych, tylko zawsze w zestawie z innymi, więc nie zaobserwowałam ;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2008, 21:31:18 pm »
Po liściach z truskawek nie wiem, bo moje smrodki ich nie lubią i nie chcą jeść.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2008, 07:29:09 am »
a propos siuśków mój królik od pewnego czasu sika z wyskoku  :co_jest czego nigdy wcześniej nie robił  :bejzbol bo załatwiał się w kuwecie ostatnio !!  w ten sposób obsiurał mi ścianę :oh:  no i trzeba było ją przemalować a jeszcze żeby tego było mało zrobił się agresywny (mam przez niego wielkiego siniaka na ręce ) przede wszystkim gdy chcę wyjść z pokoju a on mnie liże to zawsze dostaje pamiątkę :lol   :( myślę że to przez to iż króliczek dojrzewa chciałam go wykastrować ale nie jestem pewna czy to czemuś zaradzi  ;(  a i jeszcze jedno on ma jakiegoś hopla na punkcie dywanika w moim pokoju tylko ja mogę na niego wejść bo jerzeli wejdzie ktoś inny to  się wścieka i fuczy   :(

ps sory za zboczenie z tematu :bukiet

esculap

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:22:40 am »
U mnie też bardzo często sika z wyskoku. Po ścianie (zmywalna), albo po mnie (oczywiście pech - zawsze jak wyjdę z kąpieli).  
Na agresję kastracja powinna pomóc. Wg mnie nie kastrowany królik męczy się. Żyje w ciągłym napięciu, musi bronić terytorium itd. Poza tym o ile pamiętam to myślisz o drugim króliku?
Cytat: "Majewa"
on ma jakiegoś hopla na punkcie dywanika w moim pokoju tylko ja mogę na niego wejść bo jerzeli wejdzie ktoś inny to się wścieka i fuczy


Ha, to miło że wpuszcza Cię na swój dywanik. Chyba Cię lubi :PP

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:59:26 am »
Cytat: "esculap"
Poza tym o ile pamiętam to myślisz o drugim króliku?


tak tak to prawda i z tego powodu też chce to zrobić  chcę króliczka zaadoptować z spk ale jak na razie nie nadarzyła się okazja transportu  

 ;(
Cytat: "esculap"
Chyba Cię lubi :PP


hehe musi nie ma wyjścia  :P ( zapewne mnie lubi i oby )

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:37:26 am »
esculap- Arya ma rację. w naturze króliki nie jedzą granulatu, tylko baaardzo duże ilości niskokalorycznego wysokowłóknowego pokarmu, na tym forum jest króliczek karmiony swego czasu w taki sposób i nie miał wązku z tymżadnych niedoborów (nie napisze który, bo może właścicielka sobie nie życzy :P ).

moje króliki w okresie wiosenno- letnio- jesiennym dostają tylko rano- po 1 łyżeczce granulatu, cała reszta to zielenina- świeża i suszona plus gałązki, korzenie np mniszka, owoce, warzywa itp

niestety taka dieta wymaga wiele czasu, jakiejs podstawowej wiedzy o roślinach, a szczególnie zimą-  nakładu finansowego- łatwiej nasypac granulatu i kiedy dużo pracowałam- tak tez robiłam.

esculap

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2008, 13:59:10 pm »
Przeczytałam jeszcze raz cały temat. Może niejasno się wyraziłam. Wiem, że nie ma granulatu w naturze. I nie twierdzę, że ma być to podstawa diety. Ale nawet uszata strona zaleca jego podawanie. Moje dostają łyżkę granulatu i furę siana, zielska dostępnego na placu i warzywa. Nie mam skąd narwać mleczy, tudzież innych chwastów - osiedlowe jak dla mnie odpadają. No i skąd ja mam wiedzieć, czy wszystkie składniki diety są dostarczane? Błędy żywieniowe mają to do siebie, że czasem można w ogóle nie zdawać sobie z nich sprawy, a tu nagle królik umiera w wieku 5-ciu lat, albo zaczyna niedomagać. Więc ta odrobina granulatu jest tak na wszelki wypadek.

Cytat: "naomi19"
na tym forum jest króliczek karmiony swego czasu w taki sposób i nie miał wązku z tymżadnych niedoborów


A teraz jak jest karmiony? :/

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2008, 14:02:04 pm »
esculap, jak dla mnie osiedlowe też raczej odpadają.Ale zawsze można iść do parku i nazrywac - tam ewent. zanieczyszczeniem mogą być sikające pieski, ale mlecze zawsze można umyć.

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2008, 15:33:55 pm »
A ja tak może trochę inaczej się spytam: skoro młode króliki nie mogą świeżych owoców, warzyw i zieleniny to mogą gałązki drzew lub korę? (kupne kawałki gałęzi jabłoni, kora brzozy)
Chanel

Foxy

:(

manatasia

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 16, 2008, 17:54:27 pm »
[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 5:56 pm ]
Cytat: "Martunia"
A ja tak może trochę inaczej się spytam: skoro młode króliki nie mogą świeżych owoców, warzyw i zieleniny to mogą gałązki drzew lub korę? (kupne kawałki gałęzi jabłoni, kora brzozy)


Ja bym poczekała do tego trzeciego miesiąca i dopiero potem urozmaicała dietę królinka warzywami, ziołami, przysmakami. Oczywiście wszystko po kolei i w małych ilościach.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 16, 2008, 18:04:22 pm »
Cytat: "manatasia"
...)bo jeżeli wejdzie ktoś inny to się wścieka i fuczy :(
 

przepraszam :bukiet

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 16, 2008, 18:19:14 pm »
Martunia, młode króliki, poniżej 3mca mogą jeść zioła , mlecze, patyki itd.Susozne.

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 16, 2008, 18:22:30 pm »
Dzięki  :bukiet  bo dałam jej patyka i smakował, ale wolałam się upewnić.
Suszków troszkę też dostaje :)
Chanel

Foxy

:(

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 16, 2008, 18:23:48 pm »
Bo małe króliczki poprostu jeszcze tak dobrze nie trawią, i dlatego im nie dajemy mokrego, bo biegunkę mogłyby dostać.Za to suszone, jeśli króliczkowi nic po nich nie jest to mozna dawać.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2009, 17:04:46 pm »
Witam wszystkich:) mam pytanie:D od niedawna zajmuje sie moim Kickiem i to dla mnie zupełna nowość... ale wyczytałam na forum, że króliczkom można dawać gałązki do gryzienia:D mój Kicul ma 5 miesięcy i powoli przyzwyczajam go do warzyw, ale czy mogę mu dać też gałązkę brzozy?? taką cienką końcówkę czy taką grubszą?? i czy on ma to zjeść czy tylko podgryzać?? i czy to jak warzywko troszkę czy mogę mu położyć więcej i się nie martwic??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:42:07 pm »
Możesz dać i cienką, i grubą, obojętne. Jak mu posmakuje, to może nawet całą zjeść :)Tylko teraz, takie zimowe, to niedobre, takie przemrożone...
Moje króliki uwielbiają wierzbę, ale patyki elegancko okorowują i sam kij zostaje  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Preah

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:46:26 pm »
Cytat: "bosniak"
Możesz dać i cienką, i grubą, obojętne. Jak mu posmakuje, to może nawet całą zjeść :)Tylko teraz, takie zimowe, to niedobre, takie przemrożone...
Moje króliki uwielbiają wierzbę, ale patyki elegancko okorowują i sam kij zostaje  :diabelek


Chciałaś chyba powiedzieć zostaje "zapałka"  :diabelek ;)
Tak przynajmniej potrafi postąpić z pędem Jukas, gdy gałązka posmakuje mu wyjątkowo.

Kasiek, zimą faktycznie ciężko o gałazki, ale warto podjać trud (koszt- "patyczki zuzalowe") ich zdobycia, bo są niezastąpione w pielęgnacji króliczych ząbków.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:59:00 pm »
Bardzo dziękuję za informacje:) w patyczki zainwestuje :D

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 28, 2009, 11:13:04 am »
Na Wikipedii przeczytałam, że przysmakiem królików miniaturowych jest soczewica.
Trochę mnie to zdziwiło, bo wcześniej o tym nie słyszałam. Jednak doszukałam się informacji, że soczewica może spowodować poważne kłopoty z przewodem pokarmowym.

Jak jest naprawdę? Czy wasze króliki jedzą soczewicę?  :hmmm

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2009, 11:47:45 am »
Może się nie znam, ale czy soczewica nie ma zbyt dużo białka jak na potrzeby królika?
Może kiełki soczewicy?

A to nam dałaś zagadkę :diabelek

Ja bym jednak nie dała królikowi. Mnie się kojarzy z grochem i z soją i jak dla mnie podobnie smakuje. Niektórzy ludzie mają wzdęcia po strączkowych. Królik też może mieć.

Ale jak już napisałam nie wiem na pewno   :nie_wiem  dlatego nie ryzykowałabym.

Nuna

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:00:50 pm »
To jest roslina straczkowa, nie podajemy.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:05:03 pm »
Dziękujemy za odp. :bukiet
Krótko i rzeczowo.


A w Wikipedii napisali, że to przysmak :bejzbol

Kasia z Edzią

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 02, 2009, 15:50:29 pm »
Młode pędy winogron-u nas ok,ale suszone gałązki jabłoni(zuzala) nawet nie dziabnięte...tak samo owoc dzikiej róży... :oh:

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 02, 2009, 16:50:53 pm »
hmm... to witam w klubie... zakupiłam "patyczki zuzalowe" i Ukryj wzgardził... za to taka zimowa przemrożona gałązka jest pych :D I zdecydowanie z niej zostają same wióra :D

balcka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 08, 2009, 11:52:37 am »
czytałam na innym forum że królikom moża dawać suszone rodzynki. to prawda??
 ??

Nuna

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 08, 2009, 11:56:55 am »
Jako nagroda, sa slodkie co za tym idzie- tuczace, ale jako przysmak moga byc  :lol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2009, 11:57:38 am »
Cytat: "balcka"
suszone rodzynki

 :DD
Tak, można dawać rodzynki jako przysmak - w niewielkich ilościach, nie za często.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

balcka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 08, 2009, 12:06:27 pm »
aha, dzięki bo zanim bym zaczęłam jej dawać to chciałam się upewnić

nuka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 13, 2009, 22:09:46 pm »
suszone rodzynki. ok.
Ale to wystarczy takie ze sklepu czy jakoś jeszcze trzeba je podsuszać?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 14, 2009, 13:45:13 pm »
Nie trzeba.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 14, 2009, 15:25:06 pm »
Wy to macie fajnie :p Przynajmniej wasze lubią rodzynki bo z moją to... wybrzydza jak nie wiem :p Rodzynki- nie , jabuszko- nie ... Ja nie wiem jakie jej można jeszcze przysmaki dawać  :zonka:
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 14, 2009, 16:39:10 pm »
Ajć... Trzeba przyzwyczajać stopniowo  :P

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 14, 2009, 17:16:39 pm »
No ja wiem i daje jej malutko itd. ale nie moja Punia tego nie ruszy :(
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 14, 2009, 18:45:07 pm »
Każdemu smakuje coś innego. Tośki uwielbiają banana, a Józia odsuwała się ze wstrętem jak dawałam jej plasterek.
Punia nie musi lubić tego co inne króliki. Może dla niej przysmakiem będą zioła lub suszone płatki kwiatów. Nic na siłę. rodzynki nie są przecież obowiązkowe w diecie. To przysmak.

Aneczka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 15, 2009, 11:51:28 am »
Frotus lubi suszone owoce leśne, rodzynki też mu nie podchodzą, ale aronia - mniam, mniam :DD

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 15, 2009, 15:30:07 pm »
U mnie głównie owoce lasu i suszony banan.
Do rodzynek nie są przekonane :P

Aneczka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 15, 2009, 15:41:03 pm »
PUNISIA poprobuj z suszonymi owocami lasu albo owocami egzotycznymi herbal petsu, zuzala tez ma rozne suszone owowce w swojej ofercie. Ja bym na Twoim miejscu nie starała się przyzwyczajać króliczka do jabłka czy rodzynek - nie ma sensu, to ma byc przysmak, więc coś co lubi z klucza zawsze i wszędzie, więc lepiej poszukac czegoś innego, niech króliczek sam wybierze cos dla siebie.
Poza tym tak naprawdę jabłaka i rodzynki, to nie jest jakieś wyjątkowa zdrowe, czy podstawowe jedzenie, więc jak nie chce, to nie.
Tak mi się wydaje. Spróbuj z tymi owocami lasu - malinki, aronie itd - mój króliczek nawet sie za nie daje zamknąć w klatce  :oh:

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 17, 2009, 15:30:02 pm »
Nie musi być przeciez herbal pets  :lol
Wystarczy iść do sklepu i zajrzeć do suszonych owoców.
Spróbuj żurawinę. Powinnaś ją dostać w większości sklepów. Moje ją uwielbiają  :jupi
Z początku wąchały i wybrzydzały, ale teraz lubią, bo zostawiłam jej troszkę w miseczce na noc  :P

Aneczka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2009, 10:58:44 am »
No, zdecydowanie nie musi być Herbal Pets, zwlaszcza, że w paczce która wczoraj odebrałam, miałam spleśniałe jabłka, a na suszonej marchewce były takie małe białe kuleczki (podejrzewam, że mole spożywcze)!! SKANDAL!!
Wprawdzie przypuszczam, ze te molowe jajka jakoś by przeżył gdyby przypadkiem zjadł, bo jednak ma jakieś kwasy żołądkowe, ale teraz się normalnie aż boje go karmić tymi suszkami, wszystkie ogladam, z każdej strony i zawsze coś wypacze (chociaż prawdopodobnie tam tego nie ma)

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 19, 2009, 13:05:46 pm »
Aneczka ja zamawiam tylko suszki, których sama nie mogę zdobyć: mniszek, babka lancetowata, pasternak, cykoria podróżnik, pomidor (bo ciężko ususzyc :P)
Marchewke, pietruszke, buraczki, jablko sama kroje, zawijam w recznik papierowy i susze na kaloryferze :D

Jeśli nie chcesz sie babrac w suszonych jablkach, bo sie kleja mozna je przeciez kupic w spozywczym i wtedy widzisz co kupujesz, bo opaowania sa zazwyczaj przezroczyste ;)

Aneczka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 20, 2009, 09:45:09 am »
XannuSS, ja też susze rózne tego typu przysmaki (albo podbieram babci), nawet nie tyle dla króliczka, ale jak dostane w lato od znajomych z ogródka to susze i mam potem przez zime, ale teraz sie chwilowo skończyły, więc zamówiłam herbal pets, w ogóle to nawet nie tyle zamówiłam suszoną marchewkę, bo Frotek woli świeżą, ile była ona (tak samo zresztą jak jabłka) w jakiejś mieszance typu owoce pól i lasów (jabłaka - swoją drogą ciekawe, czy rosną w lesie czy na polu wg nich), czy w karmie ziołowo-warzywnej (marchewka)

A pomidory to łatwo ususzyc w piekarniku, mozna albo w niewielu stopniach zn np 50-60stopni tylko przez dłuższy czas - czyli ok 2 -3h (ale to zależy od pomidora), albo na wiekszej mocy krócej, przy czym te dłużej suszone są lepsze, ja czasem wkładam jak wyciągam z piekarnika cisto - mam juz nagrzany i tylko zmniejszam moc...