Autor Wątek: co najlepsze dla uszatków  (Przeczytany 13033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« dnia: Kwiecień 09, 2008, 18:44:01 pm »
Mój królik ( pewnie niw tylko on  ;-) ) preferuje suszone przysmaki  :>
Lecz czy aby wszystkie są dobre  ?? Przedstawię listę jedzonka i prosiła bym o pomoc w wybraniu tych najodpowiedniejszych  :hmmm  

z góry dziękuje  :*

1  Babka Lancetowata i Szerokolistna ( podobno dobra gdy króliś ma kłopoty z górnymi                        
    drogami oddechowymi  :hmmm )
2  Bazylia
3  Buraczki
4  Jabłka
5  Koniczyna
6  Liście Malin
7  Liście Poziomek (podobno dobre na biegunkę :wow )
8  Marchew
9  Mniszek Lekarski
10  Natka Pietruszki
11  Owoc Maliny
12  Pędy Jabłoni
13  Korzeń Pietruszki
14  Pokrzywa

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:19:03 pm »
Cytat: "Majewa"
podobno dobre na biegunkę

i cóż w tym dziwnego ;) ?

Wszystko jest ok.

Linka

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:42:06 pm »
Twoj krolik powienien wybrać to co lubi, nie my.

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:49:28 pm »
Ale zalezy ile chcesz wydac na suszki. Możesz latem sama suszyć zioła. Ja proponuję:
 babkę, liście poziomek i pokrzywę. Do świeżego mniszka i pietruszki wiosną, latem i jesienia jest łatwy dostęp, więc na to szkoda pieniędzy ;) Pędy jabłoni (i innych drzew)smaczniejsze świeże.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2008, 16:52:23 pm »
Cytat: "Linka"
Twoj krolik powienien wybrać to co lubi, nie my.


powinien i wybiera ale nie wszystko co lubi  musi być dla niego dobre chciałam się upewnić bo do co niektórych mam wątpliwości

manatasia

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:00:30 pm »
Z tego wszystkiego co jest tam wypisane, to wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale dobry granulat ponad wszystko. Ja mam jedynie wątpliwości co do buraczków, wydaje mi się, że mogą zawierać dużo cukru, ale nie znam się, więc nie kieruj się moimi domysłami :) Reszta jest ok. Kupuj i sprawdzaj co lubi, a czego nie. Ja kupiłam kiedyś chipsy brokułowe, to Rawrunia wpierw nie chciała jeść, a potem zaczęła... tak nagle. :)

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:43:18 pm »
Cytat: "manatasia"
Z tego wszystkiego co jest tam wypisane, to wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale dobry granulat ponad wszystko.

nie zgadzam sie- idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu... no ale niewiele osob moze sobie na to pozwolic- z wielu wzgledow.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:45:32 pm »
Buraczki sa ok, ale w rozsądnych ilościach.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:59:46 pm »
a co z malinami przecież one też zawierają dużo cukru ??

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2008, 20:03:11 pm »
Też mozesz daac, w rozsądnych ilościach.

manatasia

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:31:33 pm »
Cytat: "naomi19"
Cytat: "manatasia"
Z tego wszystkiego co jest tam wypisane, to wszystko jest jak najbardziej wskazane, ale dobry granulat ponad wszystko.

nie zgadzam sie- idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu... no ale niewiele osob moze sobie na to pozwolic- z wielu wzgledow.


A młodemu króliczkowi nie lepiej na początku dawać tylko granulatu? Tzn. czy tak NIE TRZEBA? Wszyscy tak piszą o dobrym granulacie... to lepiej dawać więcej suszków? Na opakowaniach jest napisane, żeby raz na dwa dni podawać, nie karmić codziennie :)

naomi19

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2008, 22:46:12 pm »
Cytat: "Majewa"
a co z malinami przecież one też zawierają dużo cukru ??

Ale jak podasz 1-2 suszone owoce raz na kilka dni to nic nie powinno się zdarzyć ;)

esculap

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2008, 23:27:26 pm »
Cytat: "naomi19"
idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu


??

Oczywiście, że suszki to dodatek. To tak jak wcześniej była mowa o mieszankach. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2008, 20:14:12 pm »
Cytat: "esculap"
naomi19 napisał/a:
idealni byloby zupelnie zrezygnowac z granulatu


 

Ja nie Naomi ale chyba wiem co ma na mysli :D
tak naprawde to gran. to suszone zmielone zioła.Ale jednak zawsze jest to przetworzone itd.Gdybyśmy dawali ful zieleniny, i suszonych ziół to by granulatu nie trzeba było dawać.

Co do szuonych ziół - bez przesady.mój dostaje pełna michę codziennnie na noc.I wcale się nie stosuje do dawkowania ktore jest napisane.

esculap

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2008, 22:32:33 pm »
Oczywiście suszone zioła to co innego. Ale suszone owoce? To chyba jednak przysmak?
Myślę, że granulat jest po to, aby niczego królikowi w diecie nie zabrakło. (witaminy, itp). A człowiek chyba nie jest w stanie zapewnić takiej diety, jaką królik ma w naturze - czyli mogą pojawić się niedobory pokamowe.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2008, 13:30:57 pm »
Cytat: "esculap"
Ale suszone owoce? To chyba jednak przysmak?
jeżeli chodz no to to pewnie ;)
Cytat: "esculap"
czyli mogą pojawić się niedobory pokamowe.

dlatego właśnie karmimy granulatami, i dlatego nie decydoujemy sie na dietę bezgranulatową która bylaby zdrowsza gdybyśmy ją mogli oczywiście dobrze uzupełniać ( dużo więcej zieleniny i suszu zamiast granulatu, w zimie jest to b. trudne )

Nuna

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2008, 10:54:35 am »
Na zachodzie duzo ludzi odstawia granulat i karmi kroliki sianem, zielenina, warzywami i galazkami i to przez caly rok. Urozmaicona dieta krolika to podstawa. Moje tez dostaja duzo zieleniny, w zimie troche z tym jest problem, ale warzywa takie jak marchew, pietruszka, seler, brukselka, buraki, liscie kalarepy sa przez caly rok.

Arya

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2008, 13:49:40 pm »
Cytat: "Nuna"
ale warzywa takie jak marchew, pietruszka, seler, brukselka, buraki, liscie kalarepy sa przez caly rok.

W marketach mozna też dostać cykorię, sałatę rzymską, i wszystkie zioła typu bazylia, oregano, mięta itd.

Majewa

  • Gość
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2008, 17:08:11 pm »
ostatnio dałam królikowi łyżeczkę suszonych buraczków i miał dziwne siuśki takie jakby czerwonawe  ale to chyba normalne po buraczkach ??

ps dzięki za rady :przytul

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
co najlepsze dla uszatków
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:48:07 pm »
Normalne :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan