Autor Wątek: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.  (Przeczytany 117613 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:37:28 pm »
A na czym polega kuweta przesiewowa?

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:41:01 pm »
Ja zamiast kuwety mam zwykłą blaszkę metalową. Semir nie narzeka, bo jest duża i spokojnie się do niej mieści. A nawet jakby chciał w niej pokopać to ma spore pole do popisu:)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:42:09 pm »
To Wasze króle coś mało zdolne, że nie wysypują żwirku z kuwety po 80- tce :P  Gucia jak kopała w kuwecie, to żwirek latał prawie po sam sufit :D
Zamieniłam żwirek na podkłady higieniczne i jest spokój.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:47:39 pm »
A na czym polega kuweta przesiewowa?
Tu kuweta z nakładaną kratką - nie trzeba do niej sypać żwirku. W przypadku kotów po prostu podnosi się kratkę i na niej zostają odchody, a żwirek przesypuje się do miski. Króliki uczy się siusiać na "gołą" kratkę i siusiu spływa do miski pod spodem. Wpisz w Google, to zobaczysz fotki.

a zamiast kuwety mam zwykłą blaszkę metalową.

Ja przez długi czas miałam zwykłą, prostokątną miskę - ale 3 dupencje to się już nie zmieszczą :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:51:13 pm »
To jak siusia na "gołą" kratkę to zaraz trzeba posprzątać, bo zaczyna się zapaszek, a nie mam możliwości zaraz posprzątać, bo do szkoły chodzę ;)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:02:18 pm »
Zamieniłam żwirek na podkłady higieniczne i jest spokój.

Ja wolę wywalony żwirek niż zjedzony podkład - bo to się ciężko wyprowadza z jelitek :/


To jak siusia na "gołą" kratkę to zaraz trzeba posprzątać, bo zaczyna się zapaszek, a nie mam możliwości zaraz posprzątać, bo do szkoły chodzę ;)

Dlatego nikt Ci tego nie proponuje. Swoją drogą odkąd mam kota na tymczasie stwierdzam, że królicze wydalinki to najmniej walą - kot bije wszystko, nawet dzieci.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:30:27 pm »
jednak i tak nie lubię jak mi z kuwety zajeżdża (stoi obok mojego łóżka) :), sprzątam codziennie a i tak coś czuję. Chociaż już i tak się przyzwyczaiłam

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:38:56 pm »
To wybierz się na jakąś giełdę czy targ i poszukaj takiej używanej dużej krytej - może akurat. Nawet jakbyś drzwi zdjęła, to pewnie będzie jakiś zysk z tego przykrycia - niektóre koty też muszą mieć zdejmowane drzwiczki, więc nie powinna to być wielka filozofia. A filtr węglowy zawsze możesz sobie kupić osobno - dedykowany do kuwety czy do lodówki :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:44:48 pm »
U mnie nie ma takich targów. Jak przypłynie trochę kaski to kupię i zobaczymy. Chciałam tylko się dowiedzieć czy dobre są takie kuwety i przede wszystkim czy bezpieczne ;)
A może ma ktoś jeszcze taką kuwetę?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 19:03:29 pm wysłana przez A_g_a_t_a »

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 14, 2012, 20:42:28 pm »
Ja miałam kuwetę zamykaną , taką dla kota . Absolutnie nie polecam . W żaden sposób nie można było nauczyć króliczki aby wchodziły tam . Nawet przy zdjętych drzwiczkach , tzn. tej ruchomej klapce robiły to niechętnie. A żwiru szło co niemiara , bo dosyć duża ta kuweta była.
To naprawdę na próżno wydane pieniądze.
A może jest coś takiego, co dodane do żwirku pochłania zapachy i nie szkodzi króliczkom ?

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 14, 2012, 22:07:13 pm »
Zamieniłam żwirek na podkłady higieniczne i jest spokój.

Ja wolę wywalony żwirek niż zjedzony podkład - bo to się ciężko wyprowadza z jelitek :/


Gunia nie zjada podkładów, ale wiem, że króliki mają różnorodne upodobnia kulinarne   :niegrzeczny


Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 15, 2012, 09:23:27 am »
Ja miałam taki pochłaniacz w proszku, nie mogę go na necie nigdzie znaleźć, ale też był dla kota. Sypało się go troszkę między żwirek- rzeczywiście pochłaniał zapachy, ale sam też miał zapach, który mi przeszkadzał ;) królikowi w każdym razie nic nie było
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2012, 12:02:06 pm wysłana przez digoxyna »

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 15, 2012, 11:54:43 am »
Trzeba nad czymś takim pomyśleć ;)
Jeszcze się zastanowię nad tą kuwetą, ale wydaje mi się, że nie miałabym problemów, Demon ładnie reaguje na nowe rzeczy, z regóły się nie boi

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 15, 2012, 12:03:38 pm »
Spróbuj też myć kuwetę raz na jakiś czas wodą z octem- u nas dobrze się sprawdza, nie śmierdzi tak. No i sterylka też dużo pomogła :)

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 15, 2012, 12:11:03 pm »
Mój jest wykastrowany ;) Aż tak bardzo to nie śmierdzi, ale muszę spróbować wody z octem

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 16, 2012, 21:53:45 pm »
Która kuweta lepsza?
http://allegro.pl/kuweta-dla-psa-lub-kota-39x24x11-cm-najtaniej-i2470685604.html
http://allegro.pl/kuweta-dla-malych-kotow-york-i2471729099.html

Ogólnie potrzebuję kuwety do klatki 100 cm, która będzie miała odpowiednia wielkość (moja za mała :/) ale nie zajmie całego miejsca w klatce... Ma coś ktoś może na oku takiego? :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 22:01:08 pm wysłana przez szyszka »
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline AsiaiTusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 27, 2012, 17:14:18 pm »
Zastanawiam się nad kupnem kuwety dla mojej króliczki, z tym że zastanawiam się czy nauczy się z niej korzystać?
To jest moje pierwsze zwierzątko i jeszcze nie do końca się we wszystkim orientuje.  :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 27, 2012, 21:57:27 pm »
Pewnie się nauczy jeśli sterylizowana. bo jeśli nie to może gubić co nieco, gdzie nie gdzie :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Która kuweta? Wszystko o kuwetach dla królików.
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:45:01 pm »
Pewnie się nauczy jeśli sterylizowana. bo jeśli nie to może gubić co nieco, gdzie nie gdzie

Ostatnio przyniosłam do domu 5-cio letnią królinkę, która całe życie mieszkała w 60-tce na trocinach, po wsadzeniu kuwety od razu zakapowała... Zresztą tak jak i każdy inny tymczas - króliki to czyste i mądre zwierzaki. Ale znaczenie terenu to inna bajka - w tym prym wiedzie moja Miśka i nie przeszkadza jej to, że świetnie wie, od czego jest kuweta - po prostu musi być nalane na środku zagrody i w wejściu i już :/

Kupując kuwetę warto przemyśleć jej rozmiar - żeby dupcia królicza się zmieściła (trójkątne są OK o ile królik siądzie w nich w dobrą stronę, jak wystawi się na niższą ściankę, to i tak oleje podłogę :P). Dla początkujących z kuwetą polecam może najpierw prostokątną miskę z marketu czy targu - koszt 7-10 zł (u nas w Intermarche chyba niecałe 8 zł za prostokątna miskę, która spokojnie służy za normalną kuwetę dla średniej miniatury), a ma się już orientację, jak król preferuje korzystać.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...