Autor Wątek: Zielona herbata  (Przeczytany 4918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« dnia: Luty 20, 2008, 20:22:24 pm »
Mój królik czasem ma tzw złe dni kiedy widzę, że się źle czuje. W przeszłości miał bardzo długo problemy żoładkowe przez co nie mogę mu podawać świeżych zielonek. Czasami zdarzają mu się lekkie niedyspozycje żołądkowe. Poznaję to po tym że siedzi na półce, a właściwie leży, jakby odpoczywa, trochę biega ale nie ma ochoty na jedzenie (zazwyczaj to mija po kilku godzinach) wtedy podaję mu herbatę z rumianku, którą bardzo lubi.
Czytałam na necie o zielonej herbacie, która jest niby bardzo dobra na takie problemy ale u ludzi. Zastanawiam się czy nie podawać królikowi do picia zielonej herbaty, ale trochę się boję czy mu nie zaszkodzi, bo on ma bardzo delikatny i wrażliwy żołądek :/ ALe z drugiej strony ten rumianek mu nie szkodzi. CO o tym sądzicie?? Dajecie królikom do picia herbatę??

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Zielona herbata
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2008, 08:38:20 am »
ja nie daje króliczkom herbaty. Nie wiem jak ona działa na króliczki. jestem zwolenniczką karmienia królików tym co mogłyby zjeść w naturze. A szanse na zjedzenie lisci herbaty to chyba króle nie maja. ;)

Może spróbuj poszukać ziół suszonych, króte mają wpływ na układ pokarmowy i daj mu takie suszki. Może to bedzie lepsze niż herbata?

Jak Kropcio miał biegunki to wet proponowal podawanie liści malin i chyba pokrzywy. Mysle,że tak samo mozna znaleść jakieś zioła na dolegliwości twojego uszatka.

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2008, 09:29:20 am »
Oprócz naparu z rumianku,na dolegliwości żołądkowe dobry jest także z mięty i melisy-działają rozkurczająco,przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo,no i mozna podawać królikom.Te zioła,zamiast naparu można podawać  także w formie suszków.Natomiast o zielonej herbacie-tzn.czy odpowiednia dla krolików ,to niestety nie słyszałam i puki co,to tak jak pisze Azi wstrzymałabym się z jej podawaniem.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2008, 12:54:13 pm »
Jest duzo ziółek które można dawać króliczkom w postaci herbatek i które sa bezpieczne np. tymianek, bazylia, oregano. Ja bym nie dawała zielonej herbaty bo ona ma właściwosci odtruwajace organizm i nie wiadomo jak króiczek by na to zareagował.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2008, 12:55:28 pm »
hmm, ja wychodzę z założenia, że skoro można podawać jakąś roślinę królikowi, to można mu również serwować ją w formie naparu. moje bestie chętniej piją taki napar niż zwykłą wodę, więc uważam to za dobry sposób nawadniania. oczywiście raz na czas.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Zielona herbata
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2008, 13:30:16 pm »
Cytat: "Jadwinia"
hmm, ja wychodzę z założenia, że skoro można podawać jakąś roślinę królikowi, to można mu również serwować ją w formie naparu


zgoda, ale nie podajemy króliczkom liści z herbaty więc napar z niej mógłby być szkodliwy.

Nie zapominajmy ,że uszate mają troche inny układ niz ludzie i to co pomaga ludziom np napary z herbaty tak naprawde nie wiadomo jak działaja na króliczki. Doradzam ostroznośc niz eksperymenty.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2008, 13:56:52 pm »
oczywiście. ja się wypowiadałam tylko co do niektórych ziółek, nie odnośnie herbaty.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2008, 11:52:09 am »
Moj Szarus ma chrapke na herbate, dałam mu ostatnio torebke z herbata, taka zwykła to chciał ja jesc :P
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Karolina

  • Gość
Zielona herbata
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2008, 10:22:47 am »
Przecież w herbacie jest teina, nawet kobiety w ciąży nie powinny jej pić a co dopiero królik :wow

manatasia

  • Gość
Zielona herbata
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2008, 09:53:32 am »
Mój królik miał coś podobnego. Taką 'niedyspozycje żołądkową'. Czytałam o domowych sposobach zwalczania tego, bo do weterynarza nie byłoby jak pojechać (sobota wieczór). Czytałam, że można dać herbatę z rumianku z odrobiną soli. Dałam królinowi troszkę, jadł dużo sianka i przeszło po paru godzinach :) A co do zielonej herbaty to miałabym obawy czy ją podać...

Rabbitka

  • Gość
Zielona herbata
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2008, 15:38:51 pm »
Cytat: "Karolina"
Przecież w herbacie jest teina

A co powoduje teina ??

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Zielona herbata
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2008, 16:51:12 pm »
Rabbitka, teina podnosi ciśnienie jest to pochodna kofeiny ;)