Autor Wątek: Zjadanie żwirku dla kotów  (Przeczytany 3500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aadek

  • Gość
Zjadanie żwirku dla kotów
« dnia: Luty 29, 2008, 23:08:16 pm »
Wczoraj zmieniłam Lordowi trociny w kuwecie na żwirek dla kotów. Ku mojemu zdziwieniu zaczął rozkopywać żwirek i go JEŚĆ. Oczywiście, od razu mu go wzięłam. Zastanawiam się, czy mam jeszcze próbować z tym żwirkiem...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zjadanie żwirku dla kotów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2008, 23:15:59 pm »
no jeżeli mu zasmakował, to lipa. a jaki to żwirek ? jeżeli zbrylający, to połknięcie go może być bardzo niebezpieczne.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Aadek

  • Gość
Zjadanie żwirku dla kotów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2008, 23:25:32 pm »
Cytat: "Jadwinia"
jaki to żwirek ?


Niestety, nie ma polskiego opisu na opakowaniu, a ja się na żwirkach nie znam. Na szczęście krolik zachowuje się normalnie, bobki są OK.

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Zjadanie żwirku dla kotów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 09:18:02 am »
Czy żwirek jest zbrylający można poznać po tym,że gdy jest wilgotny to zbija się w taki kulki(bryłki),natomiast niezbrylający pod wpływem wilgoci się rozpada na taki piasek.
Zdecydowanie lepiej stosować dla królików ten niezbrylający.Co do jedzenia to raczej mu nie powinien zaszkodzić(bo to samo drewno)ale lepiej żeby go nie jadł.Myślę że to chwilowe-kroliki często jak coś nowego napotkają to próbuja to jeść,po czym przekonują się że to "fe" i dają sobie spokój-żwirek raczej nie pewinien mu smakować...Tak więc myślę że to chwilowe,ale obserwuj go
Pozdrawiam

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Zjadanie żwirku dla kotów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 10:22:44 am »
Poproś kogoś, żeby Ci przetłumaczył, co to za żwirek. Wszelkie silikonowe i inne syntetyczne, zbrylające, jak już pisaly dziewczyny mogą być szkodliwe. Albo nam tu strzel dobrą fotę, może ktoś z forum rozpozna, co to za żwirek :)

Pozdrawiam  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zjadanie żwirku dla kotów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2008, 12:15:11 pm »
Cytat: "nana"

Co do jedzenia to raczej mu nie powinien zaszkodzić(bo to samo drewno)


nana, żwirki dla kotów niekoniecznie są drewniane. w poście koleżanki nie było mowy o tym, czy to drewniany, silikonowy czy bentonitowy, czy jaki..
a drewniany jest zdecydowanie najbezpieczniejszy. i nezbrylający.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Zjadanie żwirku dla kotów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2008, 14:22:55 pm »
Aadek, napisz nazwe, albo wklej zdjecie to rozpoznamy :)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart