Autor Wątek: ogromny problem z bobkami  (Przeczytany 2149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

manatasia

  • Gość
ogromny problem z bobkami
« dnia: Luty 24, 2008, 19:24:51 pm »
Słuchajcie, mam pewien dość poważny problem. Kupiłam króliczka niecałe 3 tygodnie temu. Początkowo nie zakupiłam kuwety, miałam trociny. Zrezygnowałam po tygodniu z trocin bo było z nimi za dużo roboty, a ponadto śmierdziały i się pyliły. Zakupiłam kuwetę i specjalny pochłaniasz w nadziei, że mała się nauczy robić w wyznaczone miejsce. Początkowo całe dnie i noce była wypuszczana i biegała sobie jak chciała. Sikała tylko w klatce, a bobki to tak sporadycznie, jednak większość robiła w klatce. Teraz zakupiłam kuwetę i po prostu stosuję wszystkiego co się tylko da, aby przekonać małą aby tam się załatwiała, ale ona nic! Teraz wypuszczam ją tylko (albo aż) na cały dzień i ona zaraz jak wyskoczy, pokica sobie, a potem biegnie w jedno miejsce i tam się ciągle załatwia! Nie wiem co ją tam przyciągnęło... wrzucałam jej te bobki do kuwety, moczyłam w jej moczu papier toaletowy i też wrzucałam do kuwety... a ona nie reaguje. Zamknęłam ją dziś na dłużej, bo doszłam do wniosku, że może lepiej jakby w klatce nauczyła się robić do tej kuwety, że może łatwiej. Otworzyłam po paru godzinach zaledwie, ona wyskoczyła, pokicała. Wyszłam na 2 minuty (dosłownie!) do kuchni i jak wróciłam to znowu w tym samym miejscu pełno bobków! Już naprawdę nie wiem jak mam ją przekonać... proszę, pomóżcie! Chcę ją wypuszczać, ale ona robi autentyczny WYSYP z siebie w tym samym miejscu w pokoju.

esculap

  • Gość
ogromny problem z bobkami
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2008, 19:33:24 pm »
Z tego co czytałam na forum - proponuję postawić tam kuwetę.

Z moich doświadczeń - bobki nalezy polubić.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
ogromny problem z bobkami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2008, 20:23:31 pm »
Mój Fibi też tak robił z tym że upatrzył sobie 2 miejsca i jeszcze tam sika  :oh:  i postawiłam tam kuwety. To chyba jedyne rozwiązanie....

gosiaw

  • Gość
ogromny problem z bobkami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2008, 21:41:27 pm »
Moja Lulka też załatwia się poza kojcem, w swoim ulubionym kącie (tam ma swoją "ubikacje". Zaczęło się to gdy miała ok 4 miesiące. Teraz ma ponad 2 lata.... No cóż. Chyba pozostało przywyknąć  :lol