Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 29590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dorota1000PNS

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 23, 2009, 15:56:43 pm »
Hmm...nigdy nie zwracałam uwagi na zawartość minerałów w wodzie...Dla mnie woda to woda - bezsmakowy płyn, a moje dzieciaki piły różne od przegotowanej po źródlaną...nigdy nic im nie było. Jak wyczytałam z postów to mam szukać wody o jak najniższej zawartości wapnia, a jak do tej pory mi piły niegazowane, to będą jakieś tego konsekwencje?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Woda
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:16:22 pm »
Cytat: "Dorota1000PNS"
a jak do tej pory mi piły niegazowane, to będą jakieś tego konsekwencje?


Powinny pić niegazowaną :) Gazowanej raczej nie będą chciały (zresztą po co im te sztuczne bąbelki? :P ).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 23, 2009, 16:16:58 pm »
Dorota1000PNS, dla dzieci to akurat nie ma większego znaczenia. Woda niegazowana jak najbardziej. Z tym wapniem chodzi o to, że może sie osadzać w postaci kaminia na nerkach, jest dla królików szkodliwy, dlatego szukamy wody, która zawiera go jak najmniej. Ludzią jest ona jak najbardziej potrzebny, dlatego dzieci jedzą danonki:)

Dorota1000PNS

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 23, 2009, 17:30:06 pm »
Aneczka, żebyśmy się dobrze zrozumiały ;> dzieci, dzieciaczki - to określenie moich czterech króliczków :D dziękuję za radę, będe zwracać uwagę na zawartość wapnia w wodzie  :bukiet

Aneczka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 23, 2009, 19:00:27 pm »
Dorota1000PNS, o, ups, ale gafa, sorry, ale jestem niepociumana :oh:

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Woda
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 23, 2009, 19:42:41 pm »
czy na biegunke u krolika moze byc laremid? bo tylko taki mam w domu i ile go dac kroliczkowi?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


nuka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 23, 2009, 19:48:05 pm »
Tak, może być, laremid to zamiennik lakcidu, może być jeszcze lacidofil. Tak przynajmniej twierdzi "moja" wetka

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Woda
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 23, 2009, 20:32:25 pm »
i tyle samo dac co tego lakcidu? czy jakos inaczej?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 23, 2009, 21:41:15 pm »
Cytat: "nuka"
Tak, może być, laremid to zamiennik lakcidu, może być jeszcze lacidofil. Tak przynajmniej twierdzi "moja" wetka


a Linex Forte?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nakhmailean

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 25, 2009, 15:03:27 pm »
Ja jeżeli chodzi o wodę, to daję wodę z filtra mieszaną z przegotowaną. Zarówno chomiczkom jak i króliczkowi. Zdarzyło mi się nie zmienić chomikowi kilka dni - nigdy nie było potem niespodzianek. Pamiętam jak raz jedyny późnym wieczorem podałam króliczkowi mineralkę, to mi zsiusiał się na biało. Spojrzałam na skład - no tak za dużo wapnia. Już jej nie dostaje. Woda z filtra + przegotowana dla ogrzania - sprawdza się świetnie. Filtr mam w lodówce, odkręcam kranik wlewam wodę, dolewam przegotowanej do podgrzania. Podobną wodą podlewam też moją rosiczkę i muchołówkę.

Pandzia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 25, 2009, 21:07:26 pm »
Jupiiii a mój w koncu zaczal pic z poidełka :D:D

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Woda
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 25, 2009, 21:45:09 pm »
Daj mu wody d miseczki - poidełko to zły pomysł króliczkowi jest nie wygodnie , musi się namęczyć zanim się napije.
SylwiaG

Pandzia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 25, 2009, 22:20:03 pm »
Nie moze miec miseczki bo on sie do niej zalatwia :)

nuka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 26, 2009, 10:08:38 am »
Pandzia,  co Ci szkodzi posłuchać dobrej rady? Daj do klatki kuwetę ze żwirkeim i dodatkowo miseczkę z wodą. Sama zobaczysz co się będzie działo. Uszaki są mądre i szybciutko się uczą. Nawet miseczki dodatkowej nie musisz kupować. daj zwykłą "ludzką"

Pandzia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 26, 2009, 15:47:48 pm »
no własnie ma kuwete i mial miseczke i nie chcial z niej pic .Pije juz z poidelka i jest ok :) ale dzieki za rady :*

Dorota1000PNS

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 26, 2009, 16:09:41 pm »
Pandzia, na początku też dałam swojemu króliczkowi poidło. Było nawet to dla mnie zabawne jak mały z tego pije, wyglądał przesłodko. Poidło mi odradziła lekarka weterynarii z kliniki Oaza, powiedziała żebym dała mu miseczke. Dlaczego? Bo uchol się przy piciu z poidła męczy, często zatyka rurka, powstaje osad i ogólnie jest to niehigieniczne. Mój kicajek bardzo szybko się nauczył pić z miseczki, po za tym dla Ciebie będzie to wygodniesze przy zmianie wody.

Pandzia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 26, 2009, 16:11:57 pm »
hmmm moze masz racje

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Woda
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 26, 2009, 19:47:58 pm »
Pandzia,  na pewno to racja - j też na początku mialam poidełko ale czlowiek tu wchodzi tez po to, aby doradzić się bardziej doświadczonych Ja poidełko mam a sobą więc mogę Ci napisać,że miseczka jest lepszym rozwiązaniem  - jak na początku tam nasiusia to wymienisz wodę częściej - ale niedługo powinien zacząć siusiać do kuwety. Nie raz nie jednemu królisiowi zdazy się siknąć do wody  :DD

[ Dodano: Pią Cze 26, 2009 7:50 pm ]
A co do Górskiej Natury - to znalazłam i nawet mi 'smakuje' jako woda :)  - króliczkom kupiłam inną  - wapnia ma 50.
SylwiaG

Dorota1000PNS

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 26, 2009, 21:02:57 pm »
Ja szukałam u siebie Górskiej Natury i jakoś nie mogę trafić...

Pandzia

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 26, 2009, 21:12:19 pm »
Dalam juz miseczke mam nadzieje ze szybko sie nauczy :) Pozdrawiam Cie :)