Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 29594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 01, 2009, 19:54:05 pm »
Ja też na czas upałów wstawiłam dodatkowe miseczki do klatek i na wybiegu, teraz już w każdym pomieszczeniu są zawsze dwie miski ze świeżą wodą. A poidelka mogę spokojnie do kosza wyrzucić bo są obecnie nieprzydatne.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Woda
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 02, 2009, 12:31:12 pm »
Ukryj tez zaczął pić z miseczki... Początkowo miał i miskę i poidło... sam mógł decydować z czego mu lepiej... teraz poidło stoi już bezużyteczne :) (i dobrze bo po nocach się nie tłucze :DD)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Woda
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 03, 2009, 20:59:01 pm »
moja Afruś ma miske ceramiczna bo jak kiedys się nudziłam wziełam jakas sakretke i nalalam jej wody i zaczela pic jak kotek a z poidelkiem to takie pozy dziwaczne robiła i teraz pije z miseczki na dworze daje jej picie w popielniczce :D (oczywiscie wwszystko wyczyscilam i zalalam wrzatkiem) w nocy Afruś robie sobie imprezy  zaczyna wcinac i pić :D wiedy slysze takie chlipanie :D
Czy waszym krolika tez sie ruszaja kuperki jak jedzia i pija?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Nakhmailean

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 05, 2009, 14:05:55 pm »
Hejka, tak czytam o waszych poidłach i miseczkach i muszę przyznać, że sama mam poidło. Chomiki je mają i królik też. Nie zauważyłam by się trudzili, poza tym jak widzę, że zatkana rurka od razu biegnę na pomoc by odblokować. Niestety mój miski choćby nie wiem jak ciężkiej mieć nie może, bo wywala, przesuwa mordką i wszystko by mu w klatce pływało. Do poidła przywykł i pije właśnie z niego. Miseczkowanie mogłoby się u mnie skończyć przeziębieniem. Kamienia w poidle nie zauważyłam, dzióbek w środku czyszczę wacikiem, butlę wodą, ewentualnie też wacikiem od środka. Niestety u mnie umieszczenie michy od razu równałoby się z pływającą klatką i Mioduszkiem na środku. Z chomikami problem podobny, lepsze dla nich poidło, bo u nich to dopiero jest co zamoczyć. Niestety nie widzę innego sposobu na rozwiązanie tego problemu.
Potencjalna miska przykręcana do prętów nie wiem czy zda egzamin. Mioduszek nie lubi jak coś wisi i tym bardziej będzie wpychał głowę pod spód by próbować głową usunąć przeszkodę.

Boro1345

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 05, 2009, 15:04:14 pm »
Ja daje swojemu kranówę, też taką letnia i niewidze żeby sikał jakoś inaczej czy coś
Jutro jak mu sie woda skończu to pójde po butelke wody do spożywczego i zobaczymy czy bedzie mial inny mocz itp a potem sprubuje z przygotowaną

Nakhmailean

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 05, 2009, 15:32:09 pm »
Cytat: "Boro1345"
Ja daje swojemu kranówę, też taką letnia i niewidze żeby sikał jakoś inaczej czy coś
Jutro jak mu sie woda skończu to pójde po butelke wody do spożywczego i zobaczymy czy bedzie mial inny mocz itp a potem sprubuje z przygotowaną


Ja raczej daję z filtra mieszaną z przegotowaną. Jak będziesz kupować wodę mineralną to sprawdź poziom wapnia. Kiedyś podałam mineralkę bo był środek nocy, to siusiał na biało całkiem, okazało się że woda zawierała dużo wapnia.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Woda
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:26:06 pm »
Cytat: "Nakhmailean"
Niestety nie widzę innego sposobu na rozwiązanie tego problemu.


To może w klatce niech ma poidło, a jak biega poza klatką, to niech ma do dyspozycji również miseczkę?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nakhmailean

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 05, 2009, 21:45:45 pm »
Postawiłam ją właśnie, ale jak dostanie wieczornego świra, będzie trzeba zabrać ;) Wtedy są podskoki, rozpędy i wślizgi :D i nic się nie uchowa ;))) Co do poidła to wyposażę się w patyk i watę i będzie czyste jak łza. Dzióbek i tak traktowałam wacikiem do uszu.

kalcia92

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 08, 2009, 15:58:18 pm »
Ja wypróbowałam i przegotowaną, i Żywiec Zdrój, i oczywiście kranówkę. Zostaje przy tej ostatniej, żadne zmiany w moczu nie nastąpiły po zmianach wody. A na kranówkę w moim mieście narzekać nie można, używa się jej do picia bez przegotowania i problemów nie ma ;))

kasiagio

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:10:06 pm »
Nakhmailean, mój Maki też w misce wylewał wodę no to byłam sprytniejsza od niego i kupiłam mu karmniki dla ptaków  :nie_powiem  to takie dwa duże pojemniki w których daje mu granulat i wodę one się zawieszają w klatce bo mają takie druciki które to ja właśnie dociskam dość mocno i w taki to sposób mój drań już nie ma basenu tylko normalną klatkę ( jeżeli tak to można nazwać ) :diabelek  :co_jest

Tolinka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:15:14 pm »
kasiagio, nawet nie wpadlam na pomysl ze mozna kupic karmik dla ptaka,musze wyprubowac,bo co wlewam im wode do miski to po 5 min w klatce maja powodz,a ja sprzatam po kilka razy dziennie jak pochrzaniona.

kasiagio

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 08, 2009, 20:19:52 pm »
Tolinka, jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to zdjęcia zrobię i jutro wstawię , :>

Tolinka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 08, 2009, 20:45:58 pm »
kasiagio, jasne ze chce zobaczyc,bo mam dosc powodzi i sprzatania.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 09, 2009, 21:03:52 pm »
No i co z tym zdjęciem :> ?

kasiagio

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:04:17 pm »
Zaraz będą  :>  a nic chyba się nie stanie jak tutaj wstawię co ??

Tolinka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:05:42 pm »
Wstawiaj smialo

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:06:09 pm »
kasiagio nieee , jak coś to zwalimy na Tolinkę  :diabelek  :DD

kasiagio

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:06:48 pm »
roxi7659,  :co_jest  :co_jest  :co_jest  :diabelek  oki już się ładują !!

Tolinka

  • Gość
Woda
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:06:54 pm »
roxi7659, dzieki ci kochana

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Woda
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:08:42 pm »
Tolinka Hihi  :diabelek  :lol  :diabelek
( oczywiście żartuję ;) )