Autor Wątek: Ogólne pytanie o działanie forum  (Przeczytany 85181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomakin

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« dnia: Luty 03, 2008, 01:53:26 am »
No właśnie, jak wam działa?

Z rzeczy ogólnych, to ogólnie jest plan żeby wszystko przenieść na jakiś szybszy serwer. Myślałem o Home.pl - tylko trzebaby posprzątać, bo bardzo dużo śmieci się na serwerze narobiło :D

Forum powinno tam działać o wiele szybciej i "bezszmerowo", jak co można porównać jak działa forum www.vegie.pl

Problem jest taki, że przynajmniej mi praktycznie w ogóle nie chce działać połączenie z tutejszym serwerem, więc pewnie większość plików by musiał Kucharz przenosić. Druga rzecz, pojęcia nie mam czy będzie zgodność bazy danych - jest spora szansa, że wywali się całe kodowanie, a to niezbyt wesoła perspektywa. Zmiana kodowania forum zajmuje dużo dużo czasu i najprawdopodobniej mój komputer będzie miał za małą moc obliczeniową do tego :D

Tak więc z home.pl kłopotów trochę jest, dlatego jeśli forum działa "znośnie" to optowałbym za zostawieniem gdzie jest.

ps. przerwa w działaniu forum wynosiła by od kilku godzin do 2 dni, w zależności od tego gdzie ma się wykupiony dostęp do internetu - jest to kompletnie niezależne ode mnie, tyle się przedelegowują dns'y

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2008, 11:04:47 am »
home.pl jest bardzo drogi, a SPK nie stać na takie wydatki.
Cytat: "tomakin"
Problem jest taki, że przynajmniej mi praktycznie w ogóle nie chce działać połączenie z tutejszym serwerem
Bywa, że do webd.pl trzeba załadować się w trybie pasywnym.
Cytat: "tomakin"
Zmiana kodowania forum zajmuje dużo dużo czasu i najprawdopodobniej mój komputer będzie miał za małą moc obliczeniową do tego
Wystarczy dodać jakiś kod na samym początku bazy danych. Tylko dokładnie nie pamiętam jaki i jak się go używało :P

Wg mnie webd.pl jest odpowiedni - żadko zawodzi, a jak zawodzi wystarczy szybko pisać do adminów serwera. home.pl jest bardzo dobry, ale i bardzo drogii, a nie widzę potrzeby pochłaniania niskiego budżetu SPK na jakieś wyrafinowane serwery.

kucharz19

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2008, 14:06:43 pm »
Home.pl odpada. Nie stać nas, żeby płacić 600 zł za serwer, który jest niewiele lepszy niż webd.pl. Serwer tak czy tak będzie zmieniany. To tylko kwestia czasu. Czekamy, do następnego kresu rozliczeniowego i wtedy rezygnujemy, ale w między czasie zostanie wybrana inna firma hostingowa i u niej zakupimy serwer i strona spk będzie działała przez jakiś czas na 2 serwerach.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2008, 18:30:33 pm »
A na jaki planujecie?

kucharz19

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2008, 22:29:41 pm »
Nie wiem jeszcze na jaki. Wszystkop wyjdzie w praniu.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2008, 16:16:23 pm »
No to trzeba się pośpieszyć, bo podkoniec lutego oczy się tremin opłacony przez SPK. A jaki jest trasfer zużywany miesięcznie?

kucharz19

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2008, 16:57:16 pm »
Dokładnie wykupienie serwer kończy się 23 lutego 2008 roku, a do tego wykupiliśmy jakiś czas temu większą pojemność konta i ta kończy się 12.07.2008 roku. Tak że serwer tak czy siak będzie musiał jeszcze troszkę postać.

kucharz19

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2008, 03:01:26 am »
Cytuj
Druga rzecz, pojęcia nie mam czy będzie zgodność bazy danych - jest spora szansa, że wywali się całe kodowanie, a to niezbyt wesoła perspektywa

Wystarczy porównać kodowanie :) na home.pl jest ISO.

Cytuj
Zmiana kodowania forum zajmuje dużo dużo czasu i najprawdopodobniej mój komputer będzie miał za małą moc obliczeniową do tego :D

co ma piernczek do wiatraka? :) proponowałbym użyć konwertera maksymalnie 60 minut pracy, przy dużej bazie danych.

Cytuj
ps. przerwa w działaniu forum wynosiła by od kilku godzin do 2 dni, w zależności od tego gdzie ma się wykupiony dostęp do internetu - jest to kompletnie niezależne ode mnie, tyle się przedelegowują dns'y

DNS'y przedelegowują się w max 24 godziny.

tomakin

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2008, 19:26:51 pm »
Hum

@Tajniak

Niestety, nie wystarczy dodać na początku odpowiedniego kodu. Problem jest dużo bardziej złożony - w zasadzie gdybym miał troszkę mocniejszy komputer nie byłoby go w ogóle, ale w chwili obecnej po prostu zawiesza mi się gdy otworzę za duży plik, więc nie bardzo mam jak zmienić kodowanie :D Konwerter faktycznie załatwia sprawę, ale na mój system operacyjny z kolei żadnego konwertera rozsądnego nie ma.

Co do ceny home.pl - no sorki, skąd Wy macie informację o tych 600 zł / rok? Ja za 100 zł / rocznie trzymam 3 różne serwisy. Fakt, że z promocji. Dla kroliki.net.pl byłoby to max 300 zeta / rocznie, w promocji oczywiście.

Tak czy tak, są 2 możliwości - albo home.pl albo webd.pl, nic innego po prostu nie działa tak jak powinno. Chyba, że chcecie aby za 3 miesiące, jak firma zgarnie już kasę, forum otwierało się przez 3 minuty.

Aha, delegacja DNS'ów trwa do 48 godzin, a czasem (na łączach tepsy) nawet parę tygodni.

Nemek

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2009, 21:51:36 pm »
dobra wygrzebalem taki temat zeby nie robic nowego. Tym razem do Admina w sprawie spy botow + falszywych kont itd.

Proponuje zainstalowac Accesek pod moda przema
http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=70971

jak nie pomoze pomyslimy dalej ;]

W sumie odrazu napisze co jeszcze mozna zrobic

Spam Control - http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=37015

Online Bots Manager (tak profilaktycznie) - http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=43254

Potwierdzenie Tekstowe przy rejestracji - http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=41464

Stop the Bots! - http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=66423

Takze do dziela :)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2009, 22:18:12 pm »
Nemek, my póki co tworzy front phpbb3 :D Więc po co marnować czas na modyfikacje. :)

Nemek

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2009, 22:32:56 pm »
Bo skrypt przema jest jednak minimalnie szybszy od phpbb3 przy tych samych opcjach. Zreszta czekajcie dam wam linka do pracy licencjacjkiej kumpla z katowic o popularnych skryptach for internetowych i sobie looknijcie. Sam bylem w szoku... I niestety bawiac sie szablonem phpbb3 dochodze w wielu miejscach w slepe uliczki i pewnych ciekawych rzeczy zastosowac sie nie da jezeli chodzi o rozwiazania techniczne. Jednak skrypt przema ma owiele wiecej mozliwosci jezeli chodzi o modyfikacje :)

http://www.sendspace.com/file/a87cja tu macie link do pliku. Bardzo fajna praca mysle ze warto sie z nia zapoznac


Poza tym nie czarujmy sie instalacja Accesek'a i Spam Control'a to jest moze 10 minut i 5 min na cfg i po sprawie.

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 11:08 pm ]
Poza tym wylaczcie pisanie jako gosc tylko dla zarejestrowanych userow. Taka opcja to jak windows 98 krzyczy i pros "wlam sie wlam sie"

Ktos juz przeczytal lekture ? :D

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2009, 12:51:51 pm »
no wlasnie, może ktos odpowie? bo ja jestem laikiem w kwestiach programistycznych, a grunt nam sie serio pali pod nogami z tym forum.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2009, 13:01:22 pm »
Czytałem tą pracę - jest interesująca i rzeczywiście MUSIMY przejść na phpbb3. Tylko problem jest taki, że teraz jest za późno na to, chyba, że wybłagamy superhost, żeby dali nam szansę pod phpbb3.

foxia

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2009, 20:28:46 pm »
phpbb3 jest o wiele bardziej skomplikowany niż się o wydaje ;)
Wielu opcji z phpbb nie ma i na początku strasznie ciężko się przekonać i dostosować (i użytkownikom i administracji forum).
Ale ogólnie uważam, że zmiana jest warta, ale jest potrzebny na prawdę dobry informatyk, który się na tym bardzo dobrze zna :)

nuka

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2009, 09:11:25 am »
Wczoraj wieczorem miałam problemy z forum. Widziałam temat, widziałam podgląd pierwszego i ostatniego postu, jak temat chciałam otworzyć pojawiał sie komunikat w stylu critical error i coś tam dalej jeszcze było napisane. Dwa razy cos takiego miało miejsce a potem miałam oznaczone wszystkie posty jako przeczytane choć tego nie chciałam i nie oznaczałam. Zrobiło sie tak automatycznie.
Dziś szperam po tematach i odpisuję, moje wpisy sie pojawiają na stronie ale za każdym razem mam taki komunikat:
"Bład wysylania email'a
Może został podany zły adres e-mail, w przeciwnym razie Administrator pownien sprawdzic przyczyne lub wylaczyc wysylanie email'i przez forum."

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 24, 2009, 09:48:24 am »
Nukuś, też tak miałam - mimo tej notki posty się wysyłały. jak Ci wyskakuje plansza Critical Error spróbuj odświeżyć stronę - u mnie działało, otwierała się już normalnie.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 24, 2009, 09:51:29 am »
Jadwinia, dzięki  :przytul

[ Dodano: Sob Lis 21, 2009 7:54 pm ]
Taki komunikat mam za każdym razem jak wysyłam post. Odświeżanie strony nic nie daje. Posty zapisują się na forum.

Internal Server Error
The serwer encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the serwer administrator, webmaster@1.neteasy.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the serwer error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


--------------------------------------------------------------------------------

Apache/2 Server at forum.kroliki.net Port 80

nati

  • Gość
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2009, 22:02:31 pm »
Ja mam takie problemy od kilku dni ale dzisiaj to już na potęgę.
Albo wyskakuje error albo błąd wczytywania strony.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ogólne pytanie o działanie forum
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2009, 22:04:30 pm »
u mnie dziś też :/