Autor Wątek: Gryzienie materiałów  (Przeczytany 4868 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sylwia13

  • Gość
Gryzienie materiałów
« dnia: Luty 02, 2008, 19:19:13 pm »
Mój królik robi we wszystkim dziury :(
Mam pogryzioną pościel, bluzkę, materiał którym obszyte jest krzesło, prześcieradło, koc itd. :wow
Co najgorze za te wszystkie dziury obrywa się mnie :/  
Przedtem wszystkiego nie gryzła i była zamykana na kilka godzin w klatce, teraz gryzie i biega 24h.
Czy to ma coś wspólnego z tym?? Wydaje mi się że nie lecz wole się upewnić :)
Co można zrobić żeby tak nie gryzła materiałów ??

P.S. Daje jej do ścierania ząbków gałązki i rolki po papierze toaletowym :)

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Gryzienie materiałów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2008, 23:03:24 pm »
nasz łobuz podziurkował nam póki co dwa prześcieradła, poszwę na kołdrę, obgryzł gumowany kocyk, kanapę i chodniczki w łazience, u teściów też pociachał kołdrę, nie wspominając o kablach

teraz namiętnie walczy z dywanem (nówka) i rogówką (też nówka)  :bejzbol

niestety nie znaleźliśmy skutecznego sposobu na wyperswadowanie mu tego oprócz odganiania jeśli go przyłapiemy

na "apetyt" na rzeczy z materiału nic szczególnego nie wpłynęło
ma do dyspozycji wielki kartonowy domek (oczywiście też go zjada), gałązki, drewnianą listwę i całą furę rolek po papierze

czasem to gryzienie jest bardziej natarczywe, czasem mniej, ale generalnie lubi zawsze albo "kopać" łapkami w materiale albo gryźć

myślę że jedyny sposób to cierpliwe odganianie przy użyciu nieco podniesionego, stanowczego głosu, ew. lekki klaps (ale oba te elementy dokładnie w momencie złego zachowania)
u nas osiągnęło to przynajmniej taki skutek że czasem jak tylko widzi że my widzimy to już odpuszcza albo trzeba upomnieć...
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Moli

  • Gość
Gryzienie materiałów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2008, 22:01:27 pm »
Królika nie powinno się bić,gdyż przez to,traci do nas, jakby zaufanie. Jak to czasami mi powtarzają co niektórzy: ,,Zwierzęta nie mają rozumu i nie powinno się ich obwiniać za to, co robią". Dobrze robisz,dając swojemu królisiowi papier i inne rzeczy, ale trzeba mu załatwić coś, na czym swobodnie będzie mógł ostrzyć (czy jak to tam szło) pazurki, np. taki materiał, który bym wcześniej wspominany- na krześle. Jeśli króliś będzie dalej szarpał i robił dziury, to trzeba będzie coś wymyślić, ja takiego problemu nie mam,więc nie muszę nad tym rozmyślać. Ale pod żadnym warunkiem zwierząt Nie Można bić, nawet lekkiego klapsa... (według mnie)

Daguchna

  • Gość
Gryzienie materiałów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2009, 21:36:48 pm »
Moja Zuza ma fioła na punkcie dywanu w dużym pokoju. Drapie go, jakby chciała norkę zrobić i wygryza całkiem spore "wiechcie". Dywanu w moim pokoju nawet nie tknęła.
Dajemy jej gazety do szarpania, rolki po papierze i gałązki wierzby, ale to niewiele daje.

nuka

  • Gość
Gryzienie materiałów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2009, 06:07:42 am »
Poświęć stary ręcznik, niepotrzebny ciuch albo koc. To leży w naturze królika, żeby robić podkopy

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Gryzienie materiałów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2009, 07:33:08 am »
moje dziewczyny mają trzy koce wielkie i cztery malutkie :P A i tak czasem przekopują mi ubrania,
Cytat: "nuka"
To leży w naturze królika, żeby robić podkopy
niestety :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"