Autor Wątek: Reakacje niepożądane po szczepieniu  (Przeczytany 63995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 01, 2010, 18:13:03 pm »
Ładnie się bronią. Trchę to pogmatwane jest.

Ale z listu wynika, że ma uczulenia na obydwie szczepionki. Pojawia sie to na skórze w forimie infekcji.

Jest zaszczepiona na pomór i myxo, ale Although, we cannot say there is no risk of catching these diseases :]

11/02/10 Nussja was given a vaccination against Myxomatosis - NOBIVAC MYXO
On 13,04,10 Nussja was given a vaccination against Viral Haemorrhagic Disease - CYLAP VHD

Faktycznie ja bym podawała na myxo tylko szczepienie i raz na rok jak proponują.

Napisz mu, że po tej pierwszej nie miała żadnych zmian, pojawiły sie dopiero po szczepiniu w anglii.






Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 01, 2010, 19:21:42 pm »
Odpisałam im zaraz po wklejeniu tego dla ciebie zebys sobie przeczytala te głupstwa.W Polsce lekarz mówił ze raz na rok wystarczy bo jeszcze nigdy nie widział komara od pazdziernika do listopada.Wklejam tresc listu:

Hello.

Thank you for your reply.

Castomix in Poland - the first vaccine Nussja - Without allergies.

Pestorin Mormyx in Poland - second vaccine Nussja - Allergic reaction

Nobivac Myxo, Cylap VHD in UK - Allergic reaction.

In the High Peak Veterinary Practice Nussja was the first time after the vaccine Pestorin Mormyx.

After the vaccine of Polish Castomix not noticed any side effects.Pestorin Mormyx cause allergic reaction.

All vaccines are included in the health books rabbit,but veterinarians from High Peak Veterinary Practice not looking at a health card Nussja I've had since her birth.

She must be vaccinated.I want to take her to Poland next year, it is dangerous to travel without vaccination rabbit,and of course the rules of the European Union.Not allowed me to Poland with rabbit without vaccination.

Bring the Polish Castomix and then see the reactions.If there be an allergic reaction we did not vaccinate her.

Please ask Victoria if he would agree to give Castomix in next year.

I know that I linger, but wants to check again Castomix, because after Castomix adverse effects have never been found.

Thank you.

Monika.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 01, 2010, 19:23:43 pm »
To teraz poczekamy na odpowiedz :)

Dobry list :) :przytul
Muszą to wyjaśnić.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2010, 19:35:17 pm »
No akurat lubie pisac listy:)Jakbys potrzebowała jakis dokumentów w sprawie przewozu królisia do Polski lub spowrotem do Uk daj mi znac.A co do listu to zobaczymy co odpisza.Wydaje mi sie ze jesli nie miała uczulenia na pierwsza szczepionke ta Castomix to wydaje mi sie ze drugi raz tez nie bedzie miec,tym bardziej ze w opisie Castomixu pisze ze jak dotad nie było zadnych reakcji poszczepiennych a po Pestorin Mormyx są.Oj to zycie jest straszne jak nie urok to ...(ciagle do wc) !!

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:58:43 pm »
Piszcie wszyscy jakie były skutki uboczne po szczepieniach waszych uszatków.Nazwe szczepionki i jakie objawy itd ...I co sadzicie o szczepionce CASTOMIX I PESTORIN MORMYX.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 05, 2010, 18:03:56 pm »
Ja miałam tą drugą Normalnie... Jedynie Kali Przez pierwszy tydz miał słoik z gorącą wodą bo mu temp spadła (przynajmniej tak mi się wydawało po uszach )

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:36:41 am »
Szczepiłam króliki Castomixem, Myxovacem, Cunivacem i Myxorenem. Po żadnej ze szczepionek nie było skutków ubocznych.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:51:14 pm »
Ja szczepiłam dwa króliczki takimi szczepionkami jak: MYXOREN i CUNIVAC. I nic żadnemu nie było :) ;)



Celticgirl

  • Gość
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:51:10 pm »
Moja Uchatka zachowywała się jak dziki królik przez jakieś 12h po, ale to raczej dlatego że była obrażona po wizycie u weta :bejzbol

nuka

  • Gość
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:03:44 pm »
U nas tez po szczepieniu nie było żadnych skutków ubocznych

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 03, 2011, 03:18:05 am »
Mam odpowiedz na moje pytanie - przyda się wszystkim z GB:

http://www.englishrabbit.org.uk/cylapreaction.html


nuka

  • Gość
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:32:03 am »
monika2415, ja bym ta korespondencje chciała przeczytać po polsku :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 03, 2011, 17:46:12 pm »
A proszę bardzo :)

                                                                    SZCZEPIONKA CYLAP PRZECIWKO VHD
                                                                           REAKCJE NIEPOŻĄDANE



Po bardzo poważnych, niepożądanych reakcji na Cylap  (VHD).  Tę szczepionkę moje króliki otrzymały we wrześniu 2008 roku poproszono mnie o przygotowanie sprawozdania dla producenta szczepionki (dawniej Fort Dodge, teraz Pfizer).

Raport dotyczący poważnych, niepożądanych reakcji na szczepionki VHD Cylap z września 2008 do maja 2009.Można obejrzec wiecej zdjęc – nie można ich kopiowac.

http://www.englishrabbit.org.uk/cylapreport.pdf

Powyższy raport został napisany w maju 2009 roku przez July Nutmeg.Rany nie uległy zmianie.U Cinnamon (jeden z królików zaszczepionych Cylap VHD),wystąpiły nawrót poszczepienny 11 miesięcy po podaniu szczepionki !
Ponadto, kiedy rany zaczeły się goic,odrastała nowa sierśc w ciemnym kolorze gdzie wcześniej była biała.

GORĄCO NIE POLECAM  używania szczepionki CYLAP przeciwko VHD,trzeba nalegac aby lekarz weterynarii używał szczepionki LAPINJECT,po której nie ma zgłoszeń wystąpienia skutków ubocznych.

Wszystkie moje króliki zostały zaszczepione przy użyciu Lapinject jesienią ubiegłego roku -
Jestem bardzo zadowolony z raportu, że żaden nie miał  żadnych skutków ubocznych, dzięki Bogu!

Latem ubiegłego roku otrzymałem wiadomość od producenta szczepionki Cylap.

Mój weterynarz miał odpowiedź z Fort Dodge, kiedy wysłałem  raport w maju. Oni zwrócili się do weterynarza, aby przekazać mi swoją wdzięczność za jego stworzenie,mówił, że nie miał wcześniej grupy podejrzewanych działań niepożądanych, które odnoszą się do konkretnej rasy, koloru i gatunku. Mówią, że podejmą wszelkie podejrzane niepożądania bardzo poważnie i bedą rejestrowac wszystkie szczegóły dotyczące ich Pharmocovigilance bazy danych, aby mogły one monitorować i wykryć wszelkie trendy, a także przekazania informacji do leków weterynaryjnych Dyrekcji. Będą zwracać szczególną uwagę na rasę i kolor każdego królika doniesienia o niepożądaniach w przyszłości.
Mam  nadzieję, że będą aktualizować informacje na butelkach,że skutki uboczne zdarzją się częściej i że są związane ze stosowaniem szczepionki Cylap.

Uaktualnienie z  lutego 2010 roku.

We wrześniu 2009 Fort Dodge zaktualizował informacje dla szczepionki Cylap, aby stwierdzić, że aż u 50% królików mogą wystąpić reakcje skórne, z zaczerwienieniem i wypadaniem siersci!Bardzo się cieszę, że wreszcie przyznali rację, że mogą wystąpić poważne skutki uboczne!

Uaktualnienie z  sierpnia 2010 r

Jeden królik niestety zmarł po bardzo ciężkiej reakcji na szczepionkę Cylap. Benji, angielski królik, był szczepiony w marcu tego roku i miał złe reakcje skórne podobne do tego, co miały inne króliki .Po raz kolejny pojawiły się rany, ale tym razem ze  skurczem nóg  i trudnościami z oddychaniem, więc jego właściciele musieli podjąc trudną decyzję o zakończeniu jego cierpienia.

Ja osobiście nie mogę uwierzyć, że Cylap jest nadal używany jako szczepionka na VHD przez weterynarzy, gdyż istnieje tak wiele różnych reakcji po tej szczepionce, czytałem skutki uboczne prawie co tydzień na forum – wiele królików cierpi a nawet umiera po tej szczepionce.

Tak wyglądały króliczki po podaniu szczepionki Cylap VHD

Zdjęcie ze strony http://rabbittales.org.uk/ar/t3284.htm



Zdjęcie ze strony http://www.cottontails-rescue.org.uk/rabbits.asp



Benji - króliczek który nie wytrzymał reakcji na Cylap :(




Artykuł przetłumaczony ze strony: http://www.englishrabbit.org.uk/index.html





Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:38:14 pm »
Bede musiala zapytac u mnie o ten Lapinject, bo do tej pory stosowali u nas Cylap. Odpukac bez zadnych reakcji ubocznych. Jesli takie sa statystyki, to w przyszlym roku bede prosic o te druga szczepionke, najwyzej niech zamawiaja
http://www.myvetmeds.co.uk/small/rabbit-small/lapinject-vhd-2-5-ml.htm na recepte jest oczywiscie ;)

No i jednak nie dalo mi to spokoju i obmacalam dzisiaj Jozke (szczepienie mialysmy w czwartek) i robi jej sie cos podobnego do tego co wczesniej po tym 'koslawym' zastrzyku. Cholera jasna :( Czyli Cylapu na pewno juz nie powtorzymy u zadnego pompona. Wiec jutro znowu wycieczka do weta.
Do tego Manka spedza mi sen z powiek...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 21:01:19 pm wysłana przez Tocha »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:15:47 pm »
Ja nie wiem co będzie u nas.Moi weci tutaj są strasznie uparci i gdyby nie to że dużo czytam i jak Niusi coś dolegało zawsze musiałam im to mówic bo inaczej to jeździliśmy po 3 razy aż w końcu któryś z wetów w końcu się domyślił co się dzieje.O te szczepionkę tez trzeba będzie walczyc. Tocha u Mani nie ma poprawy ? :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 04, 2011, 17:08:58 pm »
U mnie w przychodni nie powinno byc problemu z nowa szczepionka. Mam tam znajomego i na najblizszej wizycie pokaze mu to co znalazlas o Cylapie. Jozke obserwuje caly czas. No wydaje sie jakas taka humorzasta, moze faktycznie ma gorsze samopoczucie po tej szczepionce. Ale apetyt jej dopisuje. Obejrzalam to miejsce, no jest takie nieladne, ale nie jest rozlegle. Jutro ide z dziewczynami. Do jutra poobserwuje jedna i druga.

Monika PW

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 04, 2011, 18:18:15 pm »
Ja zobaczę jak to będzie u nas wtedy się okaże czy trzeba będzie znaleśc innego weterynarza czy nie.

Tocha PW

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 01, 2011, 18:32:09 pm »
Szczepionka Lapinject Vhd UK:
Jest o wiele bardziej bezpieczniejsza od Cylap Vhd Uk.Obeszło się bez odczynów oraz powikłań poszczepiennych.

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 02, 2011, 13:11:00 pm »
Po szczepieniu czterech królików szczepionką CASTOMIX, dwa się rozchorowały (myxomatoza poszczepienna.)

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: SKUTKI UBOCZNE PO SZCZEPIENIU.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 01, 2012, 23:53:11 pm »
Jak częste są objawy uboczne po szczepieniach? Czy zdarzają się jakieś poważne komplikacje?