Autor Wątek: Reakacje niepożądane po szczepieniu  (Przeczytany 63972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nuna

  • Gość
czy to reakcja alergiczna po szczepieniu?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 17, 2009, 18:28:26 pm »
Mysle, ze to ma zwiazek z porami dnia, rano glodny, poludnie przesypia, a wieczorem zaczyna sie dla niego dopiero dzien :) a co on dostaje na wieczor/ na noc ?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
czy to reakcja alergiczna po szczepieniu?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 17, 2009, 19:04:47 pm »
oj tak popęd seksualny na pewno tez ma znaczenie jesli chodzi o apetyt :] Wczoraj trafil do mnie królas wykupiony z allegro - samiec niekastrowany. Mialam do czynienia z wieloma niekastrowanymi samcami ale to co on wyprawia to normalnie szok.. rozsadza klatkę, nie mozna przejsc obok niego bo zaraz zaczyna sie bzyczenie... bzyczy praktycznie bez przerwy - az wczoraj ochrypł. Nie ma czasu na jedzenie - tylko jedno mu w glowie..powinien byc zestresowany zmiana miejsca, ludzi itd ale nic z tego - wypuszczony zaraz rzuca sie na nogi a jak nie ma nóg to nawet na zwiniety dywan  :hmmm strasznie się męczy - musialam umiescic go w pokoju w ktorym nikt nie przebywa bo tylko wtedy trochę odpoczywa i coś tam zje... żal mi go bo strasznie się męczy mam nadzieję, że uda się szybko przeprowadzić kastrację...

Tak więc obserwuj swojego uszola i wlasnie daj znac co dostaje do jedzenia na noc bo moze to tez ma znaczenie.

Aneczka

  • Gość
czy to reakcja alergiczna po szczepieniu?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 17, 2009, 20:58:47 pm »
Nuna, ale on od wczoraj (przedwczoraj był szczepiony) nie je nic rano, głodny robi się dopiero wieczorem, i wtedy zjada granulat z rana i warzywa z okolic południa, czy jakieś suszki. Do tej pory zawsze jadł w porach karmienia.
Wieczorem dostaje trochę świeżego (na lepsze trawienie), a tak koło 22:00-22:30 -  1,5 łyżki granulatu.
madzia85, aż tak pobudzony to on nie jest, ale jak zobaczy kawałek gołej nogi (bo taką ubraną to gardzi), to szaleje, nawet bzyczeniem sobie nie zawraca głowy, tylko akcja od razu:)
Ale normalnie bobkuje (poza tym, że wczoraj i dziś rano zostawił sporo ceko, a je niskokalorycznie, ale zastanawiam się czy to też nie jest związane z popędem, czy to nie jest tak, że szkoda sobie zawracac głowę zjadaniem ceko, skoro można coś zgwałcic), jest żywotny, ma miękki brzuszek, tylko ten apetyt taki zaburzony...
Sama nie wiem czy iśc z tym do weta, czy przeczekac

Nuna

  • Gość
czy to reakcja alergiczna po szczepieniu?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 17, 2009, 21:30:12 pm »
Moim zdaniem to nie jest z powodu pobudzenia. Oba te zachowania: zjadanie ceko i poped sa instynktowne. Byc moze znowu jakies problemy z brzuszkiem.
 Stres zwiazany ze szczepieniem i obecnoscia nowego krolika ( Frotek go nie widzi, ale wie, ze Bulion jest) mogl spowodowac jakies zaburzenia.

Aneczka

  • Gość
czy to reakcja alergiczna po szczepieniu?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2009, 10:12:26 am »
Nuna, zobacze jeszcze dzisiaj, jak się nie wyreguluje, to jutro pojedziemy do weta.
Z tym, że Frotek zachowuje sie normalnie, na pewno nic go nie boli, a ceko gubi zaraz jak rano wyjdzie z klatki przez około godz, potem ich już nie widzę, w klatce tez nie zostają, dzisiaj nie wiem, bo szłam rano do pracy, ale Marek mi mówił, że żadnych ceko nie widział.
Ten apetyt, no mniejszy, zdecydowanie, cos tam sobie podjada w ciągu dnia, ale dopiero wieczorem je normalnie. Z tym, że kupki jak najbardziej w porządku (i wilkośc, i konsystencja i ilość).
Będę go miała na oku, jakby coś się działo to pojedziemy, nie chce robic paniki, bo jednak po szczepionce chyba taki zaburzenia apetytu mogły wystąpić, ale od tamtego zapalenia jelit jestem trochę przeczulona.
W dzień szczepienia, pani doktor dokładnie zbadała brzuszek, jelitka, zmierzyła temperature, a 3tyg temu robilismy badanie kału z wymazem, pod kątem stanów zapalnych i było ok, tak więc mam nadzieję, że to jednak tylko ta szczepionka.
Dziękuję :bukiet

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Reakacje niepożądane po szczepieniu
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2010, 19:33:18 pm »
Witam.
Mam kolejny problem z moja Niusią ... Właśnie wróciłam od weterynarza.Byłyśmy w celu malutkiego wycieku z oczek.No i weterynarz obejrzała Niusie i zobaczyła ze znowu wygryzła sobie miejsce tam gdzie została zaczepiona.No wiec wetka stwierdziła żeby jej nie szczepic na nic bo jest trzymana w domu  !! placzek.Tylko ze pani doktor chyba nie wie ze komary mogą roznosic te nieszczęsne choroby no i mogę przyniesc zarazę do domu na podeszwie buta bo tutaj sa lasy i jest pełno królików na drogach!!Jesteśmy w Anglii i Nuisieńka dostała angielskie szczepionki 2w1.Może to to spowodowało ??W polsce tez jak dostała 2w1 była reakcja uczuleniowa a te pierwsze szczepionki były ok. Po wizycie wsiadłam do samochodu zeby wrócic z Niusieńka do domu.Wyłam (bo inaczej nie można tego nazwac) i nic nie widziałam.Jak myślicie może sprowadzic z polski szczepionkę i niech jej podadzą ???Jeśli tak to dajcie namiary na bardzo dobrego weterynarza w Polsce.Najwyżej bym zadzwoniła i poprosiła o wysłanie mi fiolek ze szczepionkami oraz jak podawac.Ona jest taka biedna przez te szczepionki i taka pogryziona zawsze  :(

DZIEKI ZA POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 21:54:33 pm wysłana przez mysza »

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2010, 20:00:35 pm »
Podawanie szczepionki to nic trudnego- dźg domięśniowo lub podskórnie( zależy jak wet preferuje) i po kłopocie. Trzeba tylko uważać, żeby przez skórę się na wylot nie przebić.
Nie wierzę, że w UK nie ma szczepionki pojedynczej- może trzeba tylko popytać się?
Skoro wet powiedziała, że to może być alergia na szczepionkę to dobrze by było wiedzieć na który składnik szczepionki- nie wiem, czy w jakikolwiek sposób można to sprawdzić.
Ale skoro po pojedynczej było ok- to chyba nie warto sobie zawracać głowy gdybaniem
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2010, 20:53:06 pm »
My szczepimy pojedynczymi. Na mykso dostalysmy szcepionke Nobivac Myxo, a na pomor Cylap.
Z przeslaniem szczepionki moze byc problem, bo wlasnie widze, ze na tej wklejonej do ksiazeczki etykietce jest napisane, ze Cylap przechowuje sie i transportuje w temp 2-8 st C. Wiec w lodowce :-/
A moze dowiedz sie w innej lecznicy czy maja pojedyncze szczepionki.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2010, 23:16:48 pm »
Dzieki za odpowiedzi.
Wczesniej dostawała Cunivac i Myxovac (o ile pamiętam nazwy).Jak dostała Pestorin Mormyx 2w jednym wtedy własnie wygryzała sobie ranki w miejscu podania szczepionki.Popisze maile do weterynarzy ze Szczecina albo zadzwonie do Niusieńki pierwszego hodowcy i zapytam czy mi nie wysle po zapłacie te szczepionki.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2010, 23:55:17 pm »
Witam.
Mam kolejny problem z moja Niusią ... Właśnie wróciłam od weterynarza.Byłyśmy w celu malutkiego wycieku z oczek.No i weterynarz obejrzała Niusie i zobaczyła ze znowu wygryzła sobie miejsce tam gdzie została zaczepiona.No wiec wetka stwierdziła żeby jej nie szczepic na nic bo jest trzymana w domu  !! placzek.Tylko ze pani doktor chyba nie wie ze komary mogą roznosic te nieszczęsne choroby no i mogę przyniesc zarazę do domu na podeszwie buta bo tutaj sa lasy i jest pełno królików na drogach!!Jesteśmy w Anglii i Nuisieńka dostała angielskie szczepionki 2w1.Może to to spowodowało ??W polsce tez jak dostała 2w1 była reakcja uczuleniowa a te pierwsze szczepionki były ok. Po wizycie wsiadłam do samochodu zeby wrócic z Niusieńka do domu.Wyłam (bo inaczej nie można tego nazwac) i nic nie widziałam.Jak myślicie może sprowadzic z polski szczepionkę i niech jej podadzą ???Jeśli tak to dajcie namiary na bardzo dobrego weterynarza w Polsce.Najwyżej bym zadzwoniła i poprosiła o wysłanie mi fiolek ze szczepionkami oraz jak podawac.Ona jest taka biedna przez te szczepionki i taka pogryziona zawsze  :(

DZIEKI ZA POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja bym zmieniła weta i to jak najszybciej i spróbowała ściągnąć szczepionki z polski. Wet do którego byłaś teraz jest kompletnie niekompetentny, albo to praktykant :/ nie wie nic o myxomatozie i szczepiniach, albo poprostu nie wbił sie jak trzeba w skórę stąd to podraznienie.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 30, 2010, 15:24:10 pm »
mysza masz racje,mi ta weerynarka od poczatku nie pasuje.Jak mozna komus odpowiedziec ze nie szczepic bo lepiej dla niej zeby ja nie uczulało.Sprawdzałam w książeczce Niusieńki i była szczepiona drugi raz szczepionką Castomix ale widze ze zaznaczone ze to na myxomatoze i pomór ale uczulenia nie było,pierwszy raz ja szczepili w hodowli i tez nie miała zadnych uczulen.Moze szczepionka Pestorin Mormyx (szczepiona drugi raz) i ta która daja jej tutaj (nie wiem jaka bo nawet nie mówiła)ją poprostu uczula ???Moze tez ze za kazdym razem dostaje inna szczepionke ???Dzisiaj cały czas myślałam o tym w pracy i ... az mi łzy poleciały.ONA MUSI BYC ZASZCZEPIONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 30, 2010, 17:40:28 pm »
Monika, te szczepionki, ktore podalam sa dostepne w UK. Wiec mozesz szukac w innej przychodni chociazby.
Dziwne, ze nie wklajaja w ksiazeczke etykietki z buteleczki, albo nie zapisuja chociaz nazwy szczepienia. Jak potem to pamietac, o datach nie wspominajac...

Moze lekarka zrobila 'koslawy' zastrzyk i stad podraznienie. Jozia miala kiedys martwice skory od zastrzyku i ma do tej pory wielka blizne. Lekarka zle sie wklula, a ja musialam potem wydac kase na leczenie. Ale to tak na marginesie.

Poszukaj tez moze szczepionek w aptekach internetowych. W Anglii sa takie apteki dla zwierzat tylko nie wiem czy szczepionki tez sprzedaja. Wlasnie nie wiem co z tym transportem w niskiej temperaturze... Ludzie szczepionki to sie w termosie przewozilo kiedys.

http://www.hyperdrug.co.uk/Nobivac-Myxo-5-x-1-dose/productinfo/NOBMYXO/ tu jest, poczytaj sobie
http://www.hyperdrug.co.uk/Cylap-HVD/productinfo/CYLAP/
sa obie, poczytaj jak to jest z kupnem tych szczepionek. Ale ja doradzam znalezienie przychodni, w ktorej sie nimi posluguja albo niech ci je sprowadza i juz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 17:47:07 pm wysłana przez Tocha »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 30, 2010, 18:07:08 pm »
do Tocha
Chciałabym zdobyc Castomix bo po tej szczepionce było ok i podawała jej to weterynarz z Szczecinie nie słynąca z dobrej opinii innych(jak sie pózniej dowiedziałam) :hmmm.Nie wklejaja do książeczki zadnych naklejek które by wskazywały ze szczepionka była podana itd.Kiedys sie odezwałam dlaczego nigdy nie dostajemy czegokolwiek na temat co jej jest itd bo mamy zamiar z nią jechac do Polski wiec im wiecej papierków tym lepiej ale weterynarz stwierdzil ze wszystko maja w komputerze i w razie czego wydrukuja,tylko smieszne jest to zejak dzisiaj zadzwoniłam zapytac sie o nazwe szczepionki jaka podali to pani rejestratorka mi odpowiedziała po angielsku :na myxomatoze i pomór heheh myslałam ze padne ale dalej próbowałam mowiac ze w Polsce jest np.Castomix,Pestorin Mormyx itd no to troszke zajarzyła i powiedziała ze na myxomatoze dostała Nobivac ale juz o VHD nie pisze co mi powiedziała bo az mi sie słabo robi.Dzisiaj pisze maile do weterynarzy w Polsce (do tych najlepszych zdaniem SPK)dlaczego sie tak dzieje,bo skoro szczepionka jest dla królików to nie powinna uczulac.Swoją droga to dziwne ...
Napisze co i jak kiedy mi weterynarze odpisza,przyda sie to innym włascicielom uszatków.I mam nadzieje ze rozwiaze ten problem szybko bo padne któregos dnia na zawał ;(

P.S.Pisałas o koślawym zastrzyku - u Niusieńki ze wzgledu na uczulenie przez szczepionki na pleckach dostała w udko i przez pare dni nie mogła sie ruszyc no i oczywiscie wygryzła sobie rane,wgłebienie do dzis ale zarosło sierscią:)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:08:10 pm »
Hmm, to Nusienka miala uczulenie po tym Nobivacu tez? Bo ja zrozumialam, ze po szczepionce 2w1. A nam podawali oddzielnie Nobivac i Cylap. Czy podali jednoczesnie dwie szczepionki?
Dowiedz sie o te polskie szczepionki i o bezpieczny transport dla nich.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:26:43 pm »
Założyłam te same tematy ... :lanie:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:28:03 pm »
dwa te same ... jestem bardziej tym zmartwiona niz myslałam ... :icon_sad

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:16:35 pm »
Monika, jak podawali szczepionki? Jedna i drugą razem, czy z przerwą 2-tygodnie?

Anglicy boją sie popełnić błąd lekarski- sa tego bardzo niemiłe konsekwencje, a ja myslę, że trafiłaś na jakiegoś niekompetentnego weta i trzeba go jak najszybciej zmienić. Jak sie szczepi, powinni podawać do książeczki naklejkę badz wpis z data, rodzajem szczepienia, podpisem swoim i dlatego mnie te twoje etykietki z leków martwią. Zmiana weta i to jak najszybciej!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:17:20 pm »
Jak możesz to zeskanuj stronę z tymi szczepionkami w książeczce zdrowia- jak sie dopytam przełozonej czy to tak powinno wyglądać czy nie :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:55:22 pm »
Szczepionki dostała oddzielnie.W lutym dostała na myxomtoze,po dwoch tygodniach mielismy przyjsc na VHD.Niestety w miejscu podania szczepionki na myxomatoze wygryzła sobie rane,wiec stwierdzil zeby sie odezwac jak jej to przejdzie.W kwietniu dostała na VHD w udo i tez sobie wygryzła:(Naklejki z datami szczepien w ksiazeczce mam tylko z Polski.Tutaj nic nie daja.Twierdza ze wszystko jest u nich w komputerze.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Niusieńka ma uczulenie na szczepionki !!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 01, 2010, 17:03:07 pm »
MÓJ LIST WYSŁANY WCZORAJ DO PROWADZACEJ WETERYNARZ.

Hello.
My name is Monika .....
Yesterday I was in consultation with my rabbit Nussja.
Bunny is having trouble after vaccination.
Everything is in the history of studies of the rabbit.
The doctor said yesterday not to vaccinate they may be allergic to the
vaccine.
Rabbit is from Poland.
Vaccinated for the first time a vaccine - (company) - CASTOMIX.
It is the most common vaccine in Poland.
Side effects were not observed.
My question is this.
What vaccines now protect Nussja?(company)
She was given:
First: 10 February 2010
Second: 13 April 2010
It's very import_ant for me.
Please check the history of research Niusia.

 hank you very much.
Miss.Monika .......

ODPOWIEDZ OD WETERYNARZA

Dear Monika,
 
Thank you for your email.
 
I have spoken to Victoria, the Vet you saw on 29/06/10, about this.
 
1) Nussja did react to the Polish vaccine, Castomix. She had a skin lesion where the vaccine was injected between her shoulder blades on her back.
 
2) On 11/02/10 Nussja was given a vaccination against Myxomatosis - NOBIVAC MYXO. This was injected just in front of the lesion from her Polish vaccine. Again, Nussja had a reaction to the vaccine given in the form of another skin lesion.
This vaccine lasts for 6-12 months.
 
3) On 13,04,10 Nussja was given a vaccination against Viral Haemorrhagic Disease - CYLAP VHD. This was injected over her left hip area. Once again she reacted to this vaccine in the form of a skin lesion and lameness of her left hind leg.
This vaccine lasts for 12 months.
 
4) At present Nussja is protected against all the diseases we can vaccinate against.
 
In view of the fact that Nussija has had a reaction to all vaccines given, and she is at lower risk of contracting these diseases due to her being an indoor rabbit, Victoria suggests we do not vaccinate her again. Although, we cannot say there is no risk of catching these diseases.
 
It is your decision as to whether we vaccinate again or not. If you decide to go ahead and revaccinate then Victoria advises we give the  Myxomatosis vaccine every 12 months and not 6 monthly.

As Victoria discuss in the consultation on 29/06/10, the vaccine reactions may become more severe on each occasion a vaccine is given.
 
If you wish to discuss this further then please make an appointment with Victoria. It would be very helpful if you could bring your friend with you again to help with translation.
 
I hope this answers all your queries,
 
Yours Sincerely,
 
Kate Mincher RVN
Practice Manager

DZIWNE JEST TO ZE NAPISAŁAM JAK BYK ZE PO PIERWSZEJ SZCZEPIONCE CASTOMIX NIE MIAŁA NIC A TA MI TU WPAJA ZE PO NIEJ MIAŁA REAKCJE ALERGICZNA.WIDZE ZE MUSZE ZESKANOWAC STRONE ZE SZCZEPIONKAMI W KSIAZECZCE ZDROWIA I STRZAŁKAMI POKAZAC PO KTOREJ MIALA UCZULENIE.