Porady > Szczepienia

Reakacje niepożądane po szczepieniu

(1/16) > >>

justis:
Jako ze to moj pierwszy post - witamy wszystkich serdecznie (Bunny i ja).
Nie przypuszczalam ze "kariere" na tym forum zaczne od prosby o rade, ale jednak, niestety.

Sprawa wyglada tak: Bunny jest z nami trzeci tydzien - czyli wedlug zapewnien sprzedwacy ma pomiedzy 11 a 13 tygodniem zycia. Wczoraj odwiedzilismy weta i zostal zaszczepiony - z tego wszystkiego nie wiem ktora szczepionke dostal pierwsza.
Niestety na drugi dzien rano byl smutny i osowialy, nie zainteresowal sie granulatem, ktory normalnie uwielbia. Do poludnia nie zjadl nic (ciezko powiedziec jak z siankiem i woda, ale pewnie nie tknal), nie nabobczyl, nie sikal. Na karku - w miejscu zrobienia zastrzyku skora nabrzmiala (lekko) i pojawila sie spora plama, mniej wiecej w kolorze czerwonym.
Wizyta u weta - Bunny dostal zastrzyk wzmacniajacy i troche odzyl - zjadl troszke sianka, zaczal jesc granulat, pojawily sie bobki.
Czy ktokolwie z Was mial podobny problem? No powiedzmy sobie szczerze - ten weterynarz to raczej nie byl jakis super. Jak zobaczyl objawy poszczepienne u krolika to polecial po jakis podrecznik i mi przeczytal mozliwe powiklania - nawiasem mowiac nie bylo tam nic o opisanej powyzej sytuacji.
Czy mozliwe, ze krolis byl na przyklad oslabiony i nie powinien byc zaszczepiony? A moze to reakcja alergiczna?
Nie wiem co w takiej sytuacji zrobic z nastepnymi szczepieniami. Wet pewnie cos poradzi, ale czy mu uwierze... Co byscie zrobili na moim miejscu?
Pozdrowionka

reniaw:
skad jestes?chodzi o to czy bylas u kroliczego weta?
napewno odp Ci madrzejsze dziewczyny ale wg mnie. wyst.odczyn poszczepienny,wizyta i bol(czerwony odczyn)spowodowaly,ze spowolnila sie praca jelit,a tym samym brak bobkow
dobrze,ze uchol zaczal jesc,pic i sa bobki,obserwuj czy nadal tak jest
ja do tego weta bym juz nie poszla
spytaj co to bylo za szczapienie
na nastepne mozesz poczekac,tym bardziej teraz,mozesz poczekac nawet do luty/marzec

wg mnie zle zaszczepil
nie dziwne,ze krolik byl osowialy i przestal bobkowac bo taki odczyn jest bolesny

Karusia:
Moja wetka mowiła mi kiedys przy szczepieniu Szarusia, ze u młodych krolikow wazna jest kolejnosc szczepien, najpierw myxo za 2 tyg. pomor,  nie wiem czy to prawda, ale jesli tak, to warto byłoby sie dowiedziec ktora szczepionke podał wet Twojemu uszatkowi, nie wiem jakie sa konsekwencje takiego błedu i czy wogole sa...

justis:
Renia, niestety mieszkam w jakiejs dziurze pod Manchesterem i nie moge isc do jakiegokolwiek weta polecanego przez Was na forum. Wydawalo sie, ze ten u ktorego bylam byl "dobry" i "znal sie na krolikach" - wizyte tam polecala kolezanka z pracy. Zreszta ok - jak nic sie nie dzieje zwierzakowi, a weterynarz potrzebny jest tylko do szczepien kontrolnych to kazdy jest dobry. Oczywiscie pojde do innego, ale teraz to juz sie boje.
Karusia jutro zapytam co to bylo - w dniu szczepienia wystarczyla mi informacja, ze bedzie szczepiony na myxo i VHD (czyli zapewne pomor) i musi byc 2-tygoniowa przerwa pomiedzy. Nie zainteresowalam sie co najpierw, a potem to juz stracilam glowe.
Kroliskowi powrocily funkcje zyciowe - zjadl kolacje, zalatwil swoje sprawy w kuwecie - zobaczymy jak pozniej sie bedzie czul i jutro.
A w ogole to zasluga miedzy innymi tego forum, ze nie zbagatelizowalam calej sprawy- nie wiadomo jak by sie to moglo skonczyc (mialam przerozne stwory, ale krolik jest pierwszy wiec brak mi doswiadczenia)- takze DZIEKI.

reniaw:
fajnie,ze z ucholem jest juz dobrze,mimo wszystko wet. zastosowal dobre leki
spr. jak wyglada odczyn po szczepieniu

ja tak samo mialam z moja Percia jak byla mala,dostala szczepienie w szyje i odczyn byl tak duzy,ze nie mogla ruszac ani szyja,ani lapka i piszczala przy kazdym ruchu, minelo po jakis 3 godz.wet. do ktorego teraz jezdze pow. ze jest wrazliwym psiakiem i szyja u niej byla malutka,teraz jest szczepiona w tylek,

do nastepnego szczepienia poczekaj nawet mies
nie wpisal do ksiazeczki na co szczepi?

mimo wszystko szczepieni zalezy od weta,a uchol po szczepieniu moze czuc sie gorzej bo to jednak zawsze stres,a nieraz bol jak to bylo u twojego uchola

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej