Autor Wątek: Dziwne bobki  (Przeczytany 5503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
Dziwne bobki
« dnia: Listopad 27, 2007, 18:36:34 pm »
Od jakiegos czasu zauwazylam ze Herma czasem robi dziwne bobki - prawie czarne , mniejsze od zwyklych , posklejane ze soba , nie kuleczki , wydajace brzydki zapach. Wet mi powiedzial ze to od salaty ale juz jej nie daje salaty a ona ciagle je robi. W necie przeczytalam ze kroliki robie je w nocy ale ona moze je robic przez caly dzien nie tylko w nocy. Czasem te posklejane bobki maja dlugosc ( lacznie) ok 2-3 cm , czy to normalne ???

Rabbitka

  • Gość
Dziwne bobki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2007, 19:35:35 pm »
Cytat: "Agatkak0"
W necie przeczytalam ze kroliki robie je w nocy


I dobrze czytałaś.Mój Petiś kiedyś też robił takie bobki ale w końcu mu przeszło. :lol

józwa

  • Gość
Dziwne bobki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2007, 21:26:46 pm »
te bobki to cekotrofy i sa zupelnie normalne :)

nie powinnas dawac salaty Hermie
salata moze zawierac bardzo duzo substancji trujacych co moze sie skonczyc biegunka albo czyms gorszym
dobrze by bylo zebys poczytala sobie o diecie krolika :)

Marcia157

  • Gość
Dziwne bobki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2007, 13:12:00 pm »
Mój króliczek też robił takie bobki...ale za niedługo mu przejdzie mojej Beretce przeszło ;);)

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2010, 16:33:24 pm »
Podczepię się pod temat mój Puszek robi od przed wczoraj dziwne małe czarne bobki nie jest to ceko. Zachowuje się normalnie, je też normalnie. Nie wiem czym to może być spowodowane :/

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2010, 16:40:03 pm »
Duzo czy mało tych bobków robi?

Może to być początek zatoru. Co dajesz do jedzenia? Królik dostaje kiwi albo siemie lniane podczas linienia?

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:07:32 pm »
Kali też ma takie czarne suche mniejsze od normalnych bobków. Są w takiej ilości jak normalne.

Karmię warzywami, owocami: marchew,ogórek,rzodkiewka,jabłko,kiwi,pomidor I zieleniną : trawą(której nie je chętnie,podobnie jak siano rezygnuje z niej) mlecz,krwawnik,babkę zwyczajną, koniczynę, skrzyp polny,stokrotki, liście poziomki. Oraz gałązki z liśćmi :jabłoni,gruszy,brzozy, maliny,dzikiej róży.

w Czasie linienia dostaje kiwi, czasem ananasa.

Na początku myślałam że to skutek zmiany diety (wyrzucenie granulatu, dodanie świeżych potraw) ale czy to może być zator?

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:08:26 pm »
Bobków robi nawet sporo siemię mu zaraz dam, kiwi dostał wczoraj. Od wczoraj jest na suszkach i sianku no i wodzie, a i rumianek też już dostał

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2010, 18:36:07 pm »
Rzodkiewka podraznia przełkyk, natomiast liście sa bardzo chętnie jadane.

Ogórek jest moczopędny i może powodowac biegunkę. Tak smao jak marchew czy jabłko.

Podaj siemię teraz, profilaktycznie.

motylek- woda i sianko. Siemie daj i kiwi jak lubi, ewentulanie ananasa. Jaki ma brzuszek? twardy?


Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2010, 19:03:51 pm »
Brzuszek ma właśnie normalny miekki, tak jak mówie zachowuje się normalnie, nie wiem co to może być bobków robi sporo tylko że mniejsze niż zwykle, nie wiem może on jest jeszcze zestresowany podróżą bo wyjechaliśmy na dlugi weekend

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2010, 19:08:50 pm »
Mozliwe. Nie wykluczam tego. Obsersuj rozrabiakę :) 

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2010, 19:11:08 pm »
Chyba jestem zabardzo przewrażliwiona, obserwuję obserwuję potwora  :) Siedzi skubany teraz pod stołem i wylizuje sobie łapy. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Dzięki za rady

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Dziwne bobki
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2010, 20:38:41 pm »
Ogórka, marchwi i jabłka nie daje za wiele, a co do rzodkiewki czytałam że można, Na razie nie będę jej podawać może przejdzie.
A To nie są kupki biegunkowe