Autor Wątek: Ile>???  (Przeczytany 2485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mivhal14

  • Gość
Ile>???
« dnia: Luty 06, 2008, 14:55:29 pm »
Witam mam pytanie ile razy dziennie i jaką ilością karmić królika. Kiedy dawać przysmaki itp.

aagat01

  • Gość
Ile>???
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2008, 19:19:54 pm »
to zależy w jakim jest wieku jeśli jest dorosły wystarczy 2-3 razy dziennie ale trzeba sypac tylke rzeby w ciagu jednego posiłku było wszystko zjedzone  aha i powinno byc podawane w tych samych porach  ja mojemu krolikowi rano podaje taka karme z paczki potem okolo poludnia jakies jabłko czy marchewke i wieczorem tez z paczki i cały czas ma sianko

MagdalenaZ

  • Gość
Ile>???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2008, 08:41:37 am »
Mój królik zwariował, ciągle dopomina się o jedzenie. Nie wiem już, czy powinnam ciągle go karmić, poradźcie proszę.

Sytuacja wygląda tak:

To jest jeszcze królik w fazie wzrostu (ok.7-8 miesięcy, szczerze mówiąc wydaje mi się, że może mieć mniej, bo nie jest zbyt duży, a to baranek, zakładam jednak, że pani w sklepie miała pewność),więc teoretycznie dorosłe normy jeszcze go nie dotyczą ale on je zdecydowanie więcej niż 2 łyżki granulatu w ciągu dnia, a oprócz tego sianko, zieleninę i warzywa (właściwie w nocy też się dopomina - o północy i potem 6 rano). Totalnie odbiło mu na punkcie Cuni Complete, ma go od piątku (wcześniej Cuni duo).
Puszka, w której przechowuję suszki oraz pudełko granulatu stoją na szafce (mniej więcej na wysokości kolana). Mleko wskakuje tam, zrzuca puszkę na podłogę i podrzuca nią, żeby dostać się do środka, a do pudełka wkłada głowę. Trudno nie zauważyć tych "subtelnych" sugestii. Nie wiem jednak, czy mam ulegać tym prośbom - czy ona naprawdę jest głodna?

Rano i po południu dostaje pietruszkę i koperek (pół pęczka), czasem marchewkę ( ok. 4-5 cm) albo jabłko (mały kawałek) albo buraka (1/3). Czy to nie za dużo?

I jak to jest z tą ilością granulatu - przecież CC ma dużo większą objętość niż CD i mieści się go zdecydowanie mniej na łyżce w porównaniu z CD, czy jest bardziej sycący?

Proszę o radę znawców tematu. Pozdrawiam

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Ile>???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2008, 10:27:37 am »
Wiesz, ja też mam takiego królika. Prawda jest taka, że Fib zjadłaby całe pudło DC gdybym je tylko zostawiła otwarte. Ja też mam puszkę i za każdym razem gdy Potwór biega, usiłuje się do niej dostać. Moim zdaniem króliki po prostu mają taką naturę, że mogły by jeść cały czas i nie ma w tym nic dziwnego. Ja nie przestrzegałam tak surowo tych norm z łyżeczkami, kiedy Fibisko było małe. Nie jestem pewna swojej interpretacji tematu, mam jednak nadzieję, że chociaż trochę w tym prawdy. :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Ile>???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:56:25 pm »
ja CC pod troche wiecej niz 2,5 lyzki(moj Funiek jest duzym barankiem),uchol jeszcze rosnie to moze sprobuj mu pod. 3 razy dziennie CC
moj Funiek tez jest glodny po CC ale nawet dobrze bo ladnie wcina sianko, byc moze CC jest mnie sycacy bo ma malo tluszczu i wszystkie jego skl sa odp. dobrane
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Arya

  • Gość
Ile>???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2008, 13:22:17 pm »
Ja CC dziennie na 2 kg daje 2,5 łyżki :D
Łatek po tym nadal jest głodny - rano wiec po tym je sianko, a wieczorme daje mu suszki po gran. Jak zje suszki to ma jeszcze sianko do wyboru.

MagdalenaZ

  • Gość
Ile>???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2008, 20:27:24 pm »
dzięki, dzięki :)