Autor Wątek: [Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki  (Przeczytany 5483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Astaroth

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« dnia: Październik 28, 2007, 20:51:15 pm »
Witam

Poszukuję domu dla 2 króliczków, rodzice to miniaturka i baranek, młode mają 5 miesięcy, są całe czarne, zdrowe, nigdy nie chorowały, jeden jest trochę nieśmiały, drugi jest otwarty na towarzystwo.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt 665287159, proszę dzwonić wieczorem, lub GG 3035264.

Pozdrawiam
Darek

anka1388

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 21:25:39 pm »
Nie rozumiem wiec czemu je rozmnazales jak nie mozesz im zapewnic domu? ;/
Na adopcje czega tyle slicznych ucholi, a tu jeszcze pewnie z nieprzemyslanego rozmnazanie dojda dwa...

boa88

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 21:47:41 pm »
może zamieścisz fotki tych królisiów :)
może jak ktoś je zobaczy to sie w nich zauroczy :)

a tak na marginesie to uważam że #anka1388 ma racje ...
trzeba myśleć ...
skoro ma sie parke to istnieje przecież prawdopodobieństwo powiększenia rodziny  :>

anka1388

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2007, 21:51:17 pm »
sprobuj moze na www.adopcje.kroliki.net choc moim zdaniem tam jest takie przepelnienie, a tak malo chetnych :(
kurcze. mysl i jeszcze raz mysl zanim bedziesz chcial rozmnozyc kroliki albo za nim bedziesz chcial trzymac niewykastrowana parke!

Astaroth

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2007, 22:11:34 pm »
Witam

Parka mieszka w oddzielnych klatkach, do zapłodnienia doszło przypadkiem podczas sprzątania klatek, znalazły się na wolności i moment mojej nie uwagi i stało się. 2 maluchy zostały już wydane, pozostałe 2 miały mieć zapewniony dom, ale osoba w końcu się rozmyśliła, więc chciałem poszukać chętnych osób tutaj, nie rozumiem skąd zatem ataki na moją osobę...
Zdjęcia:
Większy i śmielszy:


Mniejszy, nieśmiały:


Pozdrawiam
Darek

anka1388

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2007, 22:16:31 pm »
Myslalam ze to nastepna osoba ktora nierozwanie rozmnaza kroliki;/
Prosze na nastepny raz byc bardziej ostroznym... a moze by wykastrowac ktorego z krolikow albo oby dwa i wtedy moglby by mieszkac razem bez rozmnazania...  W Poznaniu na pewno jest jakas dobra klinika znajaca sie na krolikach... ale prosze to przemyslec :)

A kroliczki bardzo ladne . Zycze im szczescia w znalezieniu nowych domow...

Anija

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2007, 09:03:35 am »
Śliczne czarnuchy   :icon_smile
Życzę powodzenia w znalezieniu im domu  :przytul

boa88

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2007, 20:13:50 pm »
i jak  :>  zgłosił sie ktoś  :>  królisie są naprawde słodziutkie :)
hmm,,, jestem ciekawa jak potoczą sie ich losy :)

boa88

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2007, 20:27:37 pm »
hmm,,,
tak sobie myśle że ...
może ofiarujesz swoim królisią posag (klatki)

Astaroth

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2007, 07:21:34 am »
Witam

Jak narazie nikt sie jeszcze nie zgłosił, ale wciąż szukam. Dziękuje za komplementy na temat króliczków, jak miałbym więcej miejsca oraz więcej czasu by sie niemi wszystkimi zajmować, z pewnością bym je zatrzymał.

Pozdrawiam
Darek

*nicia*

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2007, 09:21:31 am »
Cytat: "Astaroth"
Witam

Jak narazie nikt sie jeszcze nie zgłosił, ale wciąż szukam. Dziękuje za komplementy na temat króliczków, jak miałbym więcej miejsca oraz więcej czasu by sie niemi wszystkimi zajmować, z pewnością bym je zatrzymał.

Pozdrawiam
Darek
Darek mnie sie wydaje po przeczytaniu innego posta Boy ze jej chodzi o to czy nie moglbys oddac ich razem z klatka - bo ona chetnie przygarnie kroliczka/ki ale nie ma klatki na razie :D


A jakiej one są płci i czy musza byc zabrane razem ?

Astaroth

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2007, 17:05:19 pm »
Witam

Klatki niestety oddać nie mogę bo ich mamusia musi mieć gdzie mieszkać...
Co do płci to ten większy to samiec, mniejszy/a niewiem jeszcze;)

Pozdrawiam
Darek

elfik

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2007, 22:59:18 pm »
Ja mimo wszystko uwazam ze postapiles nieodpowiedzialnie, i my, jako osoby, do ktorych zwracasz sie o pomoc, maja prawo i obowiazek Ci o tym powiedziec. Trzymajac, nawet w osobnych klatkach, niewykastrowane kroliki roznej plci zawsze ryzykujesz przypadkowym zaplodnieniem. Kroliki biologicznie sa zaprogramowane zeby dostawac rui wg potrzeby, kazdy chyba wie co oznacza "rozmnazac sie jak kroliczki"  :> Jesli nawet Ty bedziesz nastepnym razem madrzejszy i nie puscisz ich nigdy (!) razem moze to zrobic ktos inny, czy to na codzien czy podczas urlopu itp. To ponadto niepkaktyczne- trzymasz dwa kroliki ktore nawet gdyby chcialy nie moga sie pobawic, przytulic, umyc, nawiazac jakiegos kontaktu, podczas gdy one go potrzebuja, wiele zwierzakow duzo lepiej czuje sie i funkcjonuje w stadzie. Fakt, ze moga sie widziec (?) a nie moga do siebie dostac, oraz fakt, ze nie dopuszcza sie do kopulacji, ktora jest normalnym i naturalnym zachowaniem i potrzeba, jest niezdrowy i frustrujacy dla zwierzat.
Sensem ich zycia jest sie rozmnazac- one nie wiedza i nie mysla co stanie sie z ich dziecmi ani jak zniosa ciaze czy porod. za nich obowiazek myslec ma Opiekun czyli Ty.
Ta sytuacja, choc byla wypadkiem, byla tez do przewidzenia, do przewidzenia sa tez dalsze niekorzystne skutki utrzymywania takiej sytuacji.
Jednym z takich skutkow beda zapewne problemy zdrowotne krolicy, ktora majac ruje i wyrzuty hormonow co chwila musi miec macice obrzmiala i przekrwiona, to swietna droga do zafundowania jej ropomacicza czy innych problemow zdrowotnych. Na ten temat juz tyle powiedziano i napisano, przeprowadzono rozliczne badania, ze nie wierze ze nie zetknales sie z ta informacja.

Przykro mi ze jesyny wniosek jaki poki co wysunales to taki, ze jestes atakowany. Postapiles glupio i bezmyslnie, trudno przejsc obojetnie wobec tego zwlaszcza w momencie gdy sie jest zaangazowanym w pomoc krolikom, ktorych wciaz przybywa a domow malo, ktore siedza nieraz miesiacami w przechowalniach czy nawet schroniskach. Urodzenie sie w domu nieplanowanych krolikow, kolejnych istnien ktore moga dac kolejne, niechciane, a takze bedac slodkimi kuleczkami zabieraja dom tym, ktore juz sa na tym swiecie, zaznaly wiele zla i nie moga sie doczekac na odmiane-jest po prostu frustrujace, wkurzajace, daje takie poczucie niemocy. Potegowane tym, ze wg Ciebie wlasciwie nic sie nie stalo, wiele szumu o nic i w ogole jestes biedy i atakowany.

Proponowalabym naprawde przemyslec swoja postawe. Bez oburzania sie i obrazania. Co sie stalo sie nie odstanie, kroliczki sliczne, mysle ze znajda dobre domy. Ale sytuacja nie miala prawa miec miejsca i trzeba zrobic wszystko, by jej zapobiec w przyszlosci.
Jedynym rozwiazaniem jest wykastrowac ktoregos z krolikow, najlepiej samice, ze wzgledow zdrowotnych.
Pozdrawiam

Astaroth

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2007, 01:05:10 am »
Witam

Postąpiłem głupio?? Może ty postępujesz głupio pisząc takie słowa, może ciebie wykastrujemy, abyś nie dostąpiła ropomacicza? Jak byś się czuła? Myślę że nie najlepiej. Co sie stało to się nie odstanie, a oceniając kogoś czy postąpił głupio na podstawie jednego posta hmm, może czas zastanowić sie nad sobą...

Pozdrawiam

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2007, 01:45:24 am »
Astaroth - być może Elfik odpisała dość emocjonalnie ( doskonale ją rozumiem  :>  ) ale również bardzo na temat... i rzeczowo.
Ty zaś jesteś najwyraźniej niedouczony i w dodatku niegrzeczny  :zdenerwowany  

     Odpowiedz szczerze: czy to pierwszy "przypadkowy" chów króliczków, czy już się zdarzały się przypadkowe "wpadki" ????

     I drugie pytanie: Czy zdajesz sobie sprawę, że 5- miesięczne króliki mogą się już rozmnożyć???
Czy rodzeństwo jest rozdzielone od siebie i od rodziców, skoro nie jesteś pewien ich płci ??  :>
 
   W jednym masz rację- co się stało to się nie odstanie.... jednak mądrość polega na WYCIĄGNIĘCIU WNIOSKÓW NA PRZYSZŁOŚĆ i poczynieniu odpowiednich kroków zabezpieczających - np.  kastracji  :>
    Na tym forum generalnie jesteśmy przeciwnikami rozmnażania królików w domach- powody i argumenty  podała już Elfik ..... i ja się z nią zgadzam całkowicie.
Życie jest piękne... pomimo wszystko

anka1388

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2007, 11:13:07 am »
Ja sie zgadzam i z elfik  i z   nika73 :)
nie rozumiem co ludzie widza takiego waznego w niekastrowaniu zwierzat, jesli i tak te zwierzaki nie sa przeznaczane do rozmnazania, a kastracja moze im ulatwic zycie, w przypadku samicy krolika moze kastracja ja uratowac od roznych chorob, a ogolnie dzieki kastracji dwa kroliki nie przeznaczone do rozmnazania moga sobie spokojnie razem zyc...
Nie rozumiem porownywania czlowieka z krolikiem do kastracji... Przeciez to dwa inne sprawy...

barbaranowak18

  • Gość
[Poznań] Pilnie oddam 2 króliczki
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2007, 13:02:19 pm »
Witam!Czy znalazles juz domek dla krolisiow ?? [/b]