Autor Wątek: Boją się siebie!!  (Przeczytany 4187 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Boją się siebie!!
« dnia: Październik 16, 2007, 20:25:32 pm »
Witam Was serdecznie :) Od maja jest ze mną Jadziulek, od września również Kisiulek, a w sobotę dołączyła do naszego stadka również Obisia. Chłopaki nie pałają do siebie miłością, ale się nie poddaję - ciągle próbuję i chyba są postępy... W każdym bądź razie wydaje mi się, że Kisa i Obisia pasują do siebie, dlatego postanowiłam, że Kisiulek będzie również zapoznawał się z Obisią. No i sytuacja wygląda tak, że drugi raz wsadziłam ich do wanny i znowu żadnej reacji, leżeli bez ruchu. W związku z tym puściłam Kisia i Obi razem po pokoju i to co oni robią przerosło moje wszelkie oczekiwania  :wow ONI SIĘ SIEBIE BOJĄ  :wow Jeden ucieka przed drugim, chowają się przed sobą, jak tylko się zobaczą od razu jest panika... Nie wiem co o tym sądzić, czy to normalne?? Może są aż za bardzo do siebie podobni i żaden nie chce dominować, ale to już przesada... Nie wiem co zrobić, żeby oni się siebie nie bali  ??

patrycjapati

  • Gość
hehe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2007, 20:30:46 pm »
hih daj im troszkie czasu :) dobrze wiesz ze z króliczkami to nie zawsze tak "HOP-SIUP" chyba lepiej, że się tam troche siebie lękają niż mają ochote się pozabijać wzajemnie  :P  CZymam Ciuki żeby wam się uadało ;) :DD

Linka

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2007, 14:59:56 pm »
Inny osobnik=niebezpieczeństwo. Króliki różne mają humory ;)
Kisa to chlopak? Pytam, bo jeśli Obisia jest panną to mogą być później problemy tzn. Kisa(jako chlopak) będzie uważał, że Obisia jest jego, tzw. "zauroczenie". I mogą być problemy z przyjęciem do grupy Jadziusia. Chyba, że się myle.
Z królikami nic nie wiadomo :P

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2007, 15:39:09 pm »
Tak, Kisa to chłopak :) Na razie nie ma zmian, jeden ucieka przed drugim :(
Masz racje, że może tak być, ale nie wiadomo co lepsze... Tym bardziej, że Jadziul jest dominatorem, więc będzie walczył o utrzymanie pozycji pana i władcy :) Ale jestem dobrej myśli...

naomi19

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2007, 16:06:57 pm »
Kasiula, a może spróbuj je razem karmić, u mnie tak powstała miłóść królików do siebie :) Daj jakiś smakołyk, za którym przepadają i zobacz, czy to ich zbliży do siebie. Mogą walczyć o jedzenie, ale z drugiej strony jedzenie dla królików do bardzo ważny element społeczny, więc może się udać, tym bardziej, że nie walczą ze sobą, tylko uciakają.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2007, 21:41:21 pm »
Świetna rada, dziękuję  :* faktycznie myślałam, że coś to pomoże, ale oni uciekają jak tylko widzą drugiego na horyzoncie...  :dobani Poza tym Obi mamy dopiero kilka dni i nie wprowadzałam jej jeszcze żadnych warzyw, zresztą nie wiem czy będę to robić na zimę czy lepiej poczekać z tym na wiosnę, jak będą świeże... A na Kisiaka żaden granulat nie działa tak jak świeża natką marchewki  :P Tak więc wsypałam im granulat do miseczki, każdy jadł, ale jak nie widział drugiego w pobliżu  :/

naomi19

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2007, 21:49:51 pm »
Cytat: "Kasiula86"
Tak więc wsypałam im granulat do miseczki, każdy jadł, ale jak nie widział drugiego w pobliżu  :/

Haha... Widać strach silniejszy od  łakomstwa. No cóż, u mnie było inaczej.
Trzymam kciuki za zaprzyjaźnianie :)

Gina

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2007, 21:57:58 pm »
Cytat: "Kasiula86"
Poza tym Obi mamy dopiero kilka dni i nie wprowadzałam jej jeszcze żadnych warzyw, zresztą nie wiem czy będę to robić na zimę czy lepiej poczekać z tym na wiosnę, jak będą świeże...

Moim zdaniem im szybciej się przyzwyczaja królika do zieleniny i warzyw tym lepiej. Potem nie ma problemów jeśli podaje się latem dużą ilość zielonki. Nieprzyzwyczajone króliki mogą mieć trudności z przyswojeniem takiego jedzenia.
A zima nie powinna być przeszkodą. Zielona pietruszka i koperek są zawsze dostępne. Bazylię można uprawiać w doniczce na oknie, podobnie natkę marchewki, seler naciowy i kilka innych rodzajów zielonki.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2007, 22:55:50 pm »
No racja, ale nie o tym ten temat  :icon_8P

Gina

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2007, 19:53:54 pm »
W sumie racja. Ale w tym temacie wyraziłaś swoją wątpliwość, więc tu odpowiedziałam :P Następnym razem się poprawię ;)

Mam nadzieję, że zaprzyjaźnianie się uda :lol

Vishia

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2007, 22:51:46 pm »
Przezytałam ten wasz czat :-) Ja miałam Puszka i kulkę poznali się w sklepie zoologicznym najpierw kupiliśmy puszka bylo mu smutno to dokupilismy kulke jak sie kochaly :D musielismy je rozdzielic bo sie gwalcily.. Myśle żeby dac je do klatki lub zachecic jakos do wspulnej zabawy..
trzymam kciuki! :D

anka1388

  • Gość
Boją się siebie!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2008, 20:48:53 pm »
Vishia, a to dwa samce ?
Musza sobie kroliki ustalic hierarchie, poczytaj o zaprzyjaznianiu na stronie : http://www.porady.kroliki.net/?p=zaprzyjaznianie  :)
trzymam kciuki