Autor Wątek: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków  (Przeczytany 148236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 20, 2012, 23:48:23 pm »
ech, smaruje mu co dzień po kilka razy te łapki alantanem, ale to niewiele pomaga.. znalazłam w szafce taki specyfik: Tribactic w sprayu. http://www.domzdrowia.pl/61086,tribactic-spray-preparat-do-oczyszczania-skory-100-ml.html
mogę mu tym psikać łapki? coś to pomoże? a może najpierw tym Tribacticem, a potem dodatkowo Alantanem?
bardzo proszę o radę..

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 21, 2012, 14:14:07 pm »
To jest preparat dezynfekcyjny na rany, więc pewnie można, tylko sprawdź, czy nie szczypie (ma alkohol izopropylowy- ten chyba nie drażni, ale zawsze lepiej sprawdzić).
Leczenie jest niestety przewlekłe- ja się już z Gunią męczę czwarty miesiąc i w ogóle nie ma poprawy; przerabialiśmy wszystkie leki, o których pisano w tym dziale, łącznie z antybiotykami i sterydami i NIC. Aktualnie od trzech dni używam maści nagietkowej trzy razy dziennie, raz dziennie na jedną łapkę Borasol (druga ma strupy i się trochę boję, ze może mieć ranę pod spodem, więc czekam, aż się zagoi) i co drugi dzień szare mydło.

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 21, 2012, 20:50:28 pm »
byłam w toruniu u weterynarza i oby dwa króliki mają nadwagę i są na diecie. A na Łapki Elmy stosuję Tribiotic według zalecenia weterynarza i jedna łapka już w miarę się leczy więc jest nadzieja 

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 28, 2012, 23:17:43 pm »
http://www.e-zikoapteka.pl/product/details/dermatol-proszek-2g.html

słuchajcie, a co powiecie na taki żółty proszek - Dermatol? ja stosowałam ten magiczny proszek na swoje stópki i działał świetnie..

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 30, 2012, 14:39:03 pm »
przepraszam za post pod postem, ale mam dobre wieści!

od ponad miesiąca walczę z Rysiowymi odgnieceniami i ranami na skokach, stosowałam 2 tyg. Alantan i 2 tyg. psikałam Tribactic'kiem i smarowałam Tribiotic'iem i nic, było coraz gorzej bądź bez zmian (smarowałam kilka razy dziennie, rany się tylko babrały).
a ostatnio 3 razy zasypałam mu na wieczór tym proszkiem, który wymieniłam w poście wyżej i oto CUD!!!! Łapki są już praktycznie jak nowe!!  :DD przepięknie wysuszył i zagoił odgniecenia! ten proszek jest naprawdę magiczny, także nie pozostaje mi nic innego, jak polecić go innym walczącym z tym paskudztwem.. trzy razy zasypałam i praktycznie koniec tematu (ale jeszcze mu kilka dni będę zasypywać na wszelki wypadek)   :icon_mrgreen
także polecam DERMATOL - żółty, magiczny proszek! (2.40 zł za saszetkę w aptece, a starczy na hohohoho i jeszcze dłużej)

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 30, 2012, 19:05:50 pm »
Gratulacje :) w takim razie spróbuję i tego...

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 30, 2012, 20:09:33 pm »
Koniecznie spróbuj i daj znać jak się sprawy mają, powodzenia! :)

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:48:23 pm »
Elmie na łapkach odgniecenia się goją, ale za to ma nowe na piętach i u Bolka przy obcinaniu paznokci też znalazłam na piętach a skubany ma na tych nogach tyle sierści. Te króliki chcą mnie chyba zabić.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:54:21 pm »
Ja u mojego tymczasa też znalazłam odciski :/ . Skąd to dziadostwo się bierze... mam takie podejrzenie, że to przez żwirek bo mała ciągle siedzi w kuwecie...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 16, 2012, 23:55:41 pm »
Witaj w klubie   :pokoj:

Posypuję tym Dermatolem czasami raz dziennie, czasami dwa razy, czasami w ogóle- już nie mam siły, bo i tak to wygląda bardziej już na przewlekłość. Trudno, jakoś to ominiemy ;)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 17, 2012, 00:00:34 am »
a wyścieliłaś mu klatkę czymś miękkim? Jeśli dalej ma twarde podłoże to leczenie idzie na marne. Zamiast żwirku na czas leczenia możesz dać podkłady
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 17, 2012, 09:33:06 am »
Magda, ja już leczę Gucisławkę 5 miesiąc i wiem wszystko na temat zapalenia skóry podeszw ;)  muszę przyznać, że z tych wszystkich środków dermatol jest jednak najlepszy, bo się te ranki nie "paprzą". Żwirku nie używam już pół roku, zastąpiłam go podkładami higienicznymi pociętymi na mniejsze prostokąty (wielkości połowy kuwety). A całą zagródkę ma wyłożoną kocykami i miękkimi ręcznikami. W całym domu mam dywany.
Zaczyna mi brakować pomysłów ;)
Dodam jeszcze, że Gunia schudła (bo nadwaga też może się do tego zapalenia przyczyniać, więc ją trochę odchudziłam, waży teraz 2350 g, a ważyła ponad 2,5 kg), pazurki ma regularnie obcinane.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:05:14 am »
Axel teraz- głównie przez niemycie się i przyklejanie nagminne "mokrych,czarnych", bo ceko też nie zjada- ma praktycznie na każdej łapie większość podeszwy bez włosia :/
Axel ma łapy smarowane 3-4 razy dziennie maścią z witaminą A, ma swoją kuwetę nie ze żwirkiem- przesiewową, ma kocyk w miejscu gdzie najczęściej się wyleguje. Na całą klatkę to jest nierealne niestety u mnie.
Ma podawane dodatkowo leki p.bólowe, bo bez tego by nie chodził na takich łapach :/ Pazury ma ok, a waga- piórkowa, bo jest wychudzony nadal w stopniu znacznym.
Jeżeli ktoś ma jakieś jeszcze pomysły- chętnie zastosuję.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:18:01 am »
Wiesz co, ja już stosowałam alatan i maści z wit. A- nie wiem, jak Axelowi, ale Guni strasznie sierść na łapkach wypadała. Spróbuj dermatolem, może akurat... To taki proszek, sypie się go troszkę na te odgniecenia, i ładnie "ściąga". Poza tym możesz przemywać delikatnie szarym mydłem (najlepiej zrób mydliny i tymi mydlinami).
Mała saszetka kosztuje ok. 2,5 zł, w każdej aptece go dostaniesz. Starcza na długo.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 18, 2012, 15:21:34 pm »
Dziewczyny i ja dołączam do Was :( Najprawdopodobniej Marjan ma zapalenie skóry podeszwy... Weterynarz oczywiście nas nie ominie, postaramy się jak najszybciej, ale czy do tego czasu ja mogę coś zrobić? Jakieś maści czy cokolwiek? Na obydwóch łapkach jest zaczerwienienie i strup...


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 18, 2012, 15:26:47 pm »
Maksi zaczyna się to goić. U nas wystarcza kojec obłożony kojcami i raz dziennie przemywanie wodą utlenioną
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 18, 2012, 15:40:06 pm »
Mam zdjęcie. Wygląda to jak zapalenie skóry podeszwy? Bo u nas w domu to tylko panele, ale Marjaś ma swój kucyk w salonie. Poza tym często siedzi na fotelach, sofie, więc źle nie ma.
Co z tym fantem zrobić teraz...?




Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 18, 2012, 16:09:10 pm »
U mnie to samo, tylko trochę mniejsze, ale z kolei tez brak trochę futra przy pazurkach, tylko tam żadnych zgrubień nie ma ;/ W klatce podkład higieniczny i kocyk, żwirek drewniany tylko w kuwecie, poza klatką chodniczek i panele :( Pazurki obcinane, Mała jest czyściutka, zdecydowanie żadnej nadwagi. Drugi królik ma takie same warunki i nadwagę, a jemu nic. Miałam się podpytywać czego próbować to podkradnę Wasze pomysły :P

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 18, 2012, 16:15:15 pm »
U nas też nadwaga odpada, co najwyżej niedowaga!
Za bardzo nie wiem co z tym zrobić: czy wodą utlenioną czy kupić dermatol?


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 19, 2012, 18:29:42 pm »
woda utleniona jest dobra, ale obawiam się, że będzie go bolało- on ma tam strupy na tych łapkach. Lepszy jest skinsept, bo nie szczypie, ale jest dość drogi :/  z doświadczenia wiem, że maści nic nie dają (u Guni), tylko paprzą strupy. Można ew. smarować maścią, ale z antybiotykiem- niektórym królikom pomaga diprogenta (jest ze sterydem, więc "wycisza" zapalenie), albo detreomycyna. Ja teraz raz dziennie posypuję dermatolem i jest ok, choć mi się wdaje, że już tak Guci zostanie. Niestety, wetka mi powiedziała, że niektóre mają taką skłonność i tyle... :/ z tym, że bez leczenia jest gorzej, więc choć tym proszkiem sypię.

Mam zdjęcie. Wygląda to jak zapalenie skóry podeszwy? Bo u nas w domu to tylko panele, ale Marjaś ma swój kucyk w salonie. Poza tym często siedzi na fotelach, sofie, więc źle nie ma.
Co z tym fantem zrobić teraz...?




Tak, zapalenie podeszwy. Nie widać pazurków- ma obcinane regularnie?

U mnie to samo, tylko trochę mniejsze, ale z kolei tez brak trochę futra przy pazurkach, tylko tam żadnych zgrubień nie ma ;/ W klatce podkład higieniczny i kocyk, żwirek drewniany tylko w kuwecie, poza klatką chodniczek i panele :( Pazurki obcinane, Mała jest czyściutka, zdecydowanie żadnej nadwagi. Drugi królik ma takie same warunki i nadwagę, a jemu nic. Miałam się podpytywać czego próbować to podkradnę Wasze pomysły :P

Wywal żwirek z kuwety, bo strasznie drażni. Chyba, że położysz na niego grubą warstwę papieru kuchennego, ale nie polecam, bo śmierdzi obsikany :D  pisałam wcześniej- u mnie sprawdzają się pocięte kawałki podkłady higieniczne (jeden podkład 90cm x 60 cm tnę wzdłuż na trzy pasy i każdy z pasów na cztery części), ale uwaga, bo niektóre zające mogą te podkłady szarpać i jeść (na szczęście Gunia tego nie robi)

Nadwaga jest tylko czynnikiem predysponującym do zapalenia skóry podeszw, tak jak i wady budowy stóp- częstego stawania na piętach, nieprawidłowego chodu. Jak u ludzi- odgniecenia robią się tam, gdzie są nieprawidłowe przeciążenia. Plus skłonność, często genetyczna.