Autor Wątek: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków  (Przeczytany 148257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marzena.k

  • Gość
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:32:29 pm »
ten Baytril dostał doustnie? z soczkiem?

tak, dzieki Zgaga. Dostal ze strzykawki, doustnie go karmilam. Zmieszany z soczkiem Ribena z wit C 50/50.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:42:13 pm »
Po pierwsze uważam, że mały powinien dostać antybiotyk w zastrzyku. Lepiej działa. Trudno wypowiedzieć mi się odnośnie dawki - nie jestem wetem.

Był tu już taki baranisty chłopczyk z taką nóżką. Wiem, że leczył się u dr Barana w Krakowie. Z jakiego miasta jesteś?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 19:54:09 pm wysłana przez dori »

marzena.k

  • Gość
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 12, 2011, 19:02:53 pm »
Po pierwsze uważam, że mały powinien dostać antybiotyk w zastrzyku. Lepiej działa. Trudno wypowiedzieć mi się odnośnie dawki - nie jestem wetem.

Był tu już taki baranisty chłopczyk z taką nóżką. Wiem, że leczył się u dr Barana w Krakowie. Z jakiego miasta jesteś?

hehe. Jestem w Anglii -o) Niestety nie mam dostepu do Pl Vetow. Wlasnie dlatego jestem taka skolowana, bo tutaj jakos tak strasznie na luzie do wszystkiego podchodza i nie wiem czy poprostu nie bagatelizuja sobie. Tak pozatym! Teraz mi sie przypomnialo!

Gizmo dostal zastrzyk przeciwzapalny w piatek! Zapomnialam dodac. Niestety nie wiem z czego, bo to juz na odchodne dostal jak sie spakowalismy do transporterka Pani Vet sobie przypomniala i szybko zapodala.

Po pierwsze uważam, że mały powinien dostać antybiotyk w zastrzyku. Lepiej działa. Trudno wypowiedzieć mi się odnośnie dawki - nie jestem wetem.

Był tu już taki baranisty chłopczyk z taką nóżką. Wiem, że leczył się u dr Barana w Krakowie. Z jakiego miasta jesteś?

Dr Baran leczy barany- na przeciez to oczywiste! =o))) lol  hehe super

A wiecie moze czy sa jakies watki z jego leczenia albo znacie wlasciciela to moze mi cos poradzi?

Czekam jeszcze na mojego faceta az wroci z pracy zeby pomogl jak bede sciagala opatrunek. Powinien za 1,5 godz byc takze wkleje wam foty odrazu. Tak pozatym, dziekuje  :heart



Posty scalilam.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 22:01:31 pm wysłana przez Tocha »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:11:18 pm »
To, co dostawał Twój królik, to są akurat dobre leki na opisywane dolegliwości, nie wiem tylko czy dawka ok, bo też nie jestem wetem. Ale odparzenia i wszelkie rany skoków tak się trudno goją, nie da się tego od tak wyeliminować. I ważna jest zarówno waga, jak i dieta czy podłoże na jakim królik chodzi.
I w Anglii nie ma króliczego weta? napisz może do Myszy albo Tochy - może podpowiedzą, gdzie leczyć.

A jak ma głęboką ranę, a nie założono szwów (przy znieczuleniu) to opatrunek musi mieć - pytanie tylko, czy go dobrze zdiagnozowano, bo przez internet to my możemy gdybać, a nie leczyć.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

marzena.k

  • Gość
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 13, 2011, 00:14:20 am »
A wiec sciagnelam opatrunek i kompres z nozki i ponizej to co zobaczylam   :zwial:



Tu drugie zdjecie:


Na 3'im zdjeciu druga nozka i to co juz wczesniej mowilam taki odgniot/guzek- byl 3 x wiekszy niz teraz i przekrwiony- teraz wyglada juz lepiej.


Wczesniej mial tylko gozki na skokach w okolicy piet. Po okolo miesiacu wszystko sie zagoilo i nagle pojawily sie ranki i spuchniecia w okol pazurkow, potem zpowtotem te guzki, a na koncu na dobitke ta otwarta rana. Wydalam juz na leczenie 1 000 pln, problem w tym ze nie stac mnie juz na leczenie!!!  ;( Nie wiem co mam robic juz. Gdybym znala przyczyne usunela bym ja i wszystko by minelo ale niestety bylam u 3 wetow i zaden nie wie od czego to  :?:

--

Acha! Pamietajcie, ze to w srodku rany to resztki miodu namuka- wiec raczej nie ropa, bo wyglada jak miod. Jak dla mnie to wyglada strasznie =.( Eh.. serduszko mi peka bo nie wiem co mam robic. Zalozylam mu nowy kompres na nastepne 3 dni z miodzikiem manuka i tyle. Jak mu nie zacznie sie goic za te 3 dni to niestety bede splukana na swieta bozegonarodzenia zupelnie =o(

--

To, co dostawał Twój królik, to są akurat dobre leki na opisywane dolegliwości, nie wiem tylko czy dawka ok, bo też nie jestem wetem. Ale odparzenia i wszelkie rany skoków tak się trudno goją, nie da się tego od tak wyeliminować. I ważna jest zarówno waga, jak i dieta czy podłoże na jakim królik chodzi.
I w Anglii nie ma króliczego weta? napisz może do Myszy albo Tochy - może podpowiedzą, gdzie leczyć.

A jak ma głęboką ranę, a nie założono szwów (przy znieczuleniu) to opatrunek musi mieć - pytanie tylko, czy go dobrze zdiagnozowano, bo przez internet to my możemy gdybać, a nie leczyć.

Dziekuje Ci serduszko za odpowiedz. No to przynajmniej jestem spokojniejsza, ze leki dobre najprawdopodobniej.  Niestety na weta, ktory by wiedzial o co chodzi jeszcze nie trafilam, a bylam w przeciagu tych 2 mcy u 3 lekarzy =o(  Jak moge znalezc Mysze czy Toche? =o)

--

Chodzi o Aurisa?
Edit. Poczytaj
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12494.msg281090#msg281090
http://uszata.com/druk/hateemele/skoki.html
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=3239.40#lastPost

DZIEKUJE! =o))) Mam lekture na dzisiejsza noc ;oP

Tocha: Teraz dopiero zauwazylam Twoje noty w dole moich postow! Przepraszam, jesli nie stosowalam sie do regulaminu- nie mialam pojecia. Napisz w takim razie jak mam odpowiadac jesli chce odpowiedziec wiecej niz 1'ej osobie i ma to byc tylko jeden post, bo kompletnie nierozumiem czemu to takie wazne???

//Posty scalilam. proszę uzywać opcji modyfikuj.- Amy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 11:15:14 am wysłana przez Amy »

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 13, 2011, 11:13:44 am »
Niby co jest wazne? zeby nie pisać 15 postów pod sobą przez jedną osobę? Forum ma być przejrzyste, rejestrując sie na forum podpisałaś regulamin i masz obowiązek przestrzegania go.
Posty scalam. Proszę o stosowanie się do regulaminu.

--

edit:
Marzena a jak z długościa jego pazurków? kiedy ostatnio miał obcinane?
Krolik duzo sie rusza, czy czesciej siedzi? Jaki zwirek masz w kuwecie, taki z ostrymi krawedziami dla kota? Jakie masz podloze w mieszkaniu? dywany czy panele?

--

nvm, doczytalam.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 11:24:18 am wysłana przez Amy »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

marzena.k

  • Gość
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 13, 2011, 16:48:55 pm »
Niby co jest wazne? zeby nie pisać 15 postów pod sobą przez jedną osobę? Forum ma być przejrzyste, rejestrując sie na forum podpisałaś regulamin i masz obowiązek przestrzegania go.
Posty scalam. Proszę o stosowanie się do regulaminu.

--

edit:
Marzena a jak z długościa jego pazurków? kiedy ostatnio miał obcinane?
Krolik duzo sie rusza, czy czesciej siedzi? Jaki zwirek masz w kuwecie, taki z ostrymi krawedziami dla kota? Jakie masz podloze w mieszkaniu? dywany czy panele?

--

nvm, doczytalam.




Hej, poprostu nie wiem jak cytowac wiecej niz jedna wypowiedz w jednym poscie. Dlatego zapytalamDzieki za scalenie wszsytkiego. Sprobuje sama wyczaic w takim razie jak to sie robi.

A pazurki mial obcinane jakies 2 tygodnie temu, musialam odczekac az mu sie te rany na okolo zagoja wiec pamietam dobrze, tylko szkoda, ze teraz to wrocilo i wyglada jeszcze gorzej =o(

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 13, 2011, 19:41:59 pm »
Na dole pod wątkiem masz tzw szybka odpowiedz, czytajac posty mozesz zaznaczac poszczegole linikij i jak klikniesz na cytuj to automatycznie cytat znajdzie sie w okienku szybkiej odp.

Jaka masc obecnie uzywasz do tej nozki? wycieka z niej ropa, czy jest to po prostu rozmoczony strupek?
Uzywalas jakas maść ktora pozwoli troche ranie podeschnąć np. nagietkową? Czy tą skarpete nosi cały czas na nozce?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 15, 2011, 15:41:27 pm »
Marzena.k: moja Gunia też ma problem z zapaleniem skóry podeszw i również próbowałam wielu maści- bez efektu. Dopiero niedawno jedna z użytkowniczek forum- Asieńka (której królik również miał ten sam problem) poleciła mi maść Diprogenta (w składzie- betametazon- steryd i gentamycyna- antybiotyk) oraz srebro koloidalne. I ja również z czystym sumieniem polecam Ci to samo- po dwóch dniach stosowania (maść dwa razy dziennie, a srebro trzy razy dziennie) Guni łapki są zupełnie inne- jestem pozytywnie zaskoczona efektem! Wydaje mi się, że nawet bardziej niż maść, pomogło to srebro (jest antybakteryjne, antygrzybicze, dezynfekcyjne i w dodatku jest w płynie, więc szybko się wchłania i nie babrze ran jak kremy i maści).
Srebro koloidalne kosztuje ok. 40 zł (300 ml butelka), a maść- ok. 20 zł.

I nie wierz w cuda niewidy, maści ziołowe i z witaminkami- może i są skuteczne, ale nie na tym etapie. Tu trzeba radykalnie, antybiotyki i odkażanie :) trzymam kciuki, bo łapeczki rzeczywiście niedobrze wyglądają. Do kuwety wrzuć podkłady higieniczne bądź ręczniki papierowe, żeby nie ranił się żwirkiem, a na dno klatki/zagródki połóż miękkie podkłady lub koce.
Warto też, żeby Gizmo zgubił jakieś 300 gram. 2,8 kg to dużo jak na miniaturkę, sama mam baranka i waży 2,4 kg, i i tak mógłby jeszcze trochę zrzucić :P nadwaga sprzyja powstawaniu takich zmian na piętach- zwłaszcza teraz, kiedy Gizmo pewnie nie rusza się tyle, ile by kicał ze zdrowymi łapkami...
Trzymam kciuki!! :*

marzena.k

  • Gość
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 16, 2011, 03:44:46 am »
Sore Hocks

Pododermatitis is the medical name for a condition known as Sore Hocks by rabbit keepers and Bumblefoot in guinea pigs and rats.  It occurs when bacteria enter a small break in the skin of the foot.  In rabbits it is mainly the large back feet or hocks which are affected.  The fur which usually protects the sole of the foot is often missing in patches and the skin is visibly pink to red in colour and clearly inflamed.

The most common cause of this infection is abrasive floor litter which causes lesions that then become infected. The main bacteria involved is thought to be staphylococcus aureus but other bacteria and fungal infection may also be involved. Overweight animals, certain breeds of rabbit and animals with diabetes are more susceptible.

Wire bottomed cages are not recommended because they are a known cause of pododermatitis. Use soft bedding which allows urine to drain away such as dust extracted chopped straw on top of newspaper or cellulose fibre bedding.


The Guinea Lynx forum mentions the use of Bacitracin-Neomycin-Polymyxin B (Neosporin) applied twice daily (after chlorhexidine soaks when the feet are ulcerated) and Baytril (10mgs/kg/day for a month) to deal with the problem systemically.

Rabbit keepers have found using Germolene New-Skin liquid bandage helps in the management of sore hocks. Other sources recommend Neosporin, Nitrofurazone ointment and even Preparation H (an over the counter treatment for haemmorhoids!)

To to, co znalazlam. Dziekuje wszystkim za wielkie serduszka i chec pomocy  :heart
Niestety Gizma nozka jest w bardzo nie ciekawym stanie-juz nie wiem co robic i jutro Gizmo ma wizyte u Weterynarza...nie stac mnie ale niestety serce by mi peklo jesli dalej bym nie probowala, bo bidak sie meczy, a ja razem z nim  przeciera_oczy po nocach jak widzicie nie spie. ech..


Przygotowalam noty dla weta na jutro z tego co mi tu dziewczyny podeslalyscie i moich wlasnych poszukiwan: (Jesli komus sie przyda kiedys to przynajmniejmniej tyle postanowilam zrobic i to umiescic)



Gizmo Treatment for Pododermatitis

FIRST OF ALL: Xray examination is needed & blood tests are required.

1.   URGENT! BETADINE CREAM 10% (2xday) or SOLCOSERYL something TO DRY OUT THE WOUNDS!!! + Injections of Zylexis or Scanomune


2.   After he stops bleeding give Chitopanu Gel/Spray (2xday)

3.   Metacam oral cat (never taken with steroid)


Alternative : Cream Diprogenta  (betametazon- steroid & gentamycynum- antybiotic)



Niestety zdjec nie moge umiescic, bo ze wzgledu na drastyke kazdy portal mi je sciaga odrazu  :nie_wiem

Jeszcze raz dziekuje za pomoc <3 <3 <3[/color]
:roza: :roza: :roza:

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 16, 2011, 13:11:42 pm »
Marzena, na naszym forum możesz spokojnie wstawić zdjęcia. Już nie takie rzeczy widziałyśmy (jeśli ktoś widział zdjęcia po sterylkach samiczek to wie o co chodzi) :)

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 16, 2011, 16:35:25 pm »
Leczenie naszego królika trwało ok. 3 miesiące i wymagało ogromnego nakładu pracy. Przyniosło skutki dopiero wtedy, kiedy zwróciliśmy się do lekarza znającego się na królikach. Dlatego pierwsza rzecz jaką proponuję to znaleźc gdzieś na forach namiar na lekarza zajmującego się królikami.
Nie pamiętam dokładnie jakie nasz brał leki - tzn u nas jeszcze dodatkowo były komplikacje związane z sikaniem i wtedy dostał chyba dodatkowo antybiotyk i kropłowkę ogólnie była straszna jazda ale na same stopy było tak:
Odkażanie chyba Rivanolem albo nie wiem czyms takim malującym na fioletowo /to musi byc cos co nie wysuszy tych nóg za bardzo zeby nie popękały/, osuszenie a następnie nałożenie bardzo dużej ilości maści SOLCOSERYL naprawdę bardzo dużej grubej warstwy i zawinięcie w opatrunek, który składał się ze sporej warstwy waty służącej do zamortyzowania nacisku a następnie bandaż. Było to bardzo trudne zrobic królikowi opatrunek, do tego stopnia że czasem nawet przyjeżdżał nam pomagac mój tata chirurg ale w koncu mój mąż się nauczył i we dwójkę dawaliśmy radę. W pojedynkę nie ma szans tego zrobic. Taki opatrunek zakładany był na 2-3 dni i wtedy zmiana, smarowanie tym razem antybiotykiem DETREOMYCYNA i znowu opatrunek i tak w kółko przez tygodnie.
Królik zaczął wtedy sikac poza kuwetą, siedział zamknięty w klatce żeby nie chodził za dużo (masakra ale nie było wyjścia), klatka cała obsikana, stosowaliśmy podkłady higieniczne i często trzeba było zmieniac opatrunki np zaraz po kilku godzinach bo obsikał sobie nogi a to było niedopuszczalne żeby opatrunki były przemoczone, szczególnie moczem, albo po prostu zdjął). Zmiana opatrunków jest też trudna ze wzgledu na to że odklejanie plastrów od sierści jest wyczynem i z czasem zaczęły mu się też otarcia od samych opatrunków ale na szczęscie szybko zeszły.
Trzeba tak wycyrklowac, zeby opatrunek nie był za ciasny bo uciśnie krew wiadomo, ale żeby nie był za luźny bo spadnie. Do końca zdarzały nam się na tym polu porażki, tzn często spadał.
Teraz królik ma miękkie podłoże szczególnie przy wejściu do klatki tak że odbija się z dywanu i w klatce ma wymoszczone ręcznikami - choc jest tam zwykle tylko zeby wejsc do kuwety albo napic sie i zjesc.
Po leczeniu pozostały blizny.
Życzę powodzenia - da się to wyleczyc tylko królik musi nosic kapcie przez ten czas.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 16:40:22 pm wysłana przez Magg »

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarta rana na podeszwie piety + leczenie Gizmo trwajace juz 2 miesiace =.o(
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 19, 2011, 20:23:09 pm »
co słychac u króliczka?

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 06, 2012, 21:22:32 pm »
A czy spotkałyście się z odciskami, zaczerwienieniami na przednich łapkach? Czy to może być od żwirku? W sumie Fruzia używa go od niedawna...
Wcześniej miała odciski na piętach, ale z tym sobie poradziłyśmy i nie ma powrotu. Teraz ma przednie łapki czerwone...
Na razie nie mam alantanu, spryskałam Octeniseptem. Chyba jej to nie boli, bo nie zauważyłam żeby jakoś oszczędziała łapki...

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 09, 2012, 20:36:39 pm »
Moja Elma ma na dwóch łapkach odciski i stosuje od jakiegoś czasu Alantan ale jakoś nie widzę efektów. Elma całe dnie leży na miękkim dywanie ale jak włożę jej coś do klatki to jest to zjedzone, osikane i rzucone w kąt przez te dwa rozbójniki. Nie mam pomysłu na miękkie podłoże które by im się spodobało.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 10, 2012, 12:43:45 pm »
justyna, a Elma nie ma nadwagi? Często z tego się biorą odciski  :/
Ja też mam problem. Troll krzywo chodzi i krzywo siedzi (jeden skok jest zawsze bardziej podciągnięty pod ciało), bo ma problem z jednym stawem biodrowym i na tej nie do końca sprawnej nodze często się robią wyłysienia. Jak zaleczę i obrosną sierścią, to i tak się po jakimś czasie odnawiają. I tak w kółko.
Ale i tak się cieszę, że biega, skacze i szaleje   :icon_biggrin


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline justyna2365

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 10, 2012, 23:21:14 pm »
w porównaniu z Bolkiem, który jest grubasem to jest z niej piórko, ale pani weterynarz raz powiedziała, że duża z niej miniaturka. Dla mnie nie jest za gruba może tak wygląda bo ma dużo włosów,a tak naprawdę to jest normalna.

Offline Meise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 04, 2012, 21:38:08 pm »
ech, a ja odkryłam, że mój Ryś ma odciski na pietach /: widzę, że cała moja obecność na forum musi się ograniczać do działu choroby..
posmarowałam odgniecenia alantanem i włożyłam mu do klatki miękki ręcznik, póki co jest trauma, gryzie i drapie ręcznik jak wściekły.. ):