Autor Wątek: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków  (Przeczytany 148215 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline manka007

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 05, 2014, 01:10:37 am »
Takie coś nie powstaje samo z siebie, musiał długo leżeć i to na mokrym albo biegał tylko po twardym i to musiał nastukać sporo kilometrów podczas tego biegania, chociaż Mańka śpi na gumoleum pół dnia i nigdy nic nie miała. Ja mogę standardowo zareklamować maść chenidine- goi się jak na koniu ;) , jej przeznaczenie to właśnie takie trudne przypadki w dziwnych miejscach które nie chcą się goić i owinął bym skoki bandażem żeby nie urażał sobie podczas chodzenia, bo to na pewno mocno boli.




Nie leżał na mokrym ale nie miał kocyka w klatce bo na niego sika i go wyrzuca :/ w domu mam panele ale Mefi książę chodzi tylko po kocach :P Na szczęście łapki się ciut poprawiły a małemu humor wrócił i nauczył się żyć z kocykiem w klatce :)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:12:19 am »
Takie coś nie powstaje samo z siebie, musiał długo leżeć i to na mokrym albo biegał tylko po twardym i to musiał nastukać sporo kilometrów podczas tego biegania, chociaż Mańka śpi na gumoleum pół dnia i nigdy nic nie miała. Ja mogę standardowo zareklamować maść chenidine- goi się jak na koniu ;) , jej przeznaczenie to właśnie takie trudne przypadki w dziwnych miejscach które nie chcą się goić i owinął bym skoki bandażem żeby nie urażał sobie podczas chodzenia, bo to na pewno mocno boli.




Nie leżał na mokrym ale nie miał kocyka w klatce bo na niego sika i go wyrzuca :/ w domu mam panele ale Mefi książę chodzi tylko po kocach :P Na szczęście łapki się ciut poprawiły a małemu humor wrócił i nauczył się żyć z kocykiem w klatce :)

Króliki w naturze śpią _na ziemi_ więc średnio mnie przekonuje ten brak kocyka czy panele, mój królik pół życia spędza na gumoleum pod którym jest goły beton, pewnie podatność zależy od rodzaju sierści ale i tak nie uważam tego za coś normalnego.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 05, 2014, 13:53:30 pm »
Nie leżał na mokrym ale nie miał kocyka w klatce bo na niego sika i go wyrzuca kwasny w domu mam panele ale Mefi książę chodzi tylko po kocach jezyk1 Na szczęście łapki się ciut poprawiły a małemu humor wrócił i nauczył się żyć z kocykiem w klatce usmiech2


smarujesz  czyms?
u weterynarza byłaś ?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Rashel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 202
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żary
  • Moje króliki: Migotka
  • Pozostałe zwierzaki: Suzi (pies)
  • Za TM: Kicunia
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 08, 2014, 17:24:02 pm »

U nas pojawiły się odgniecenia, jesteśmy po dwóch wizytach u weterynarza.Czystość u nas jest utrzymana, więc to nie mogło stać się od brudu.Prawdopodobnie przyczyną było brak miękkiego podłoża w klatce, Migotka leżała i chadzała po plastiku za radą nie pamiętam kogo. Także ja odradzam życie na plastiku. Owszem, króliki w naturze jako podłoże mają glebę, która jest "miękka", a plastik jak plastik, twardy, nie zgina się. To jest jak z psami, przez jakiekolwiek przeszkody nie powinno się skakać na betonie, tylko na trawie... w każdym razie- leczymy się!

7.06.2014r.
Zastrzyk: Enrobioflox, Tolfenidyna

8.06.2014r.
Zastrzyk, smarowanie łapek Rivanolem.

Dostałam zalecenie psikania Octeniseptem.
Bądź ostrożny, kiedy pochłonięty swoimi sprawami stoisz nad brzegiem rzeki,możesz zostać wbryknięty do wody...

Offline Ombre

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz
  • Moje króliki: Franek, Misia, Pchełka, Mimi, Teddy, Tupak
  • Pozostałe zwierzaki: Psy - Miki i Maja
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 14, 2015, 01:17:31 am »
Rashel, i jak? Zaleczone stópki? :)

U moich królisiów niestety też pojawiły się podrażnienia, chcę wymienić im zawartość kuwety (do tej pory używałam drewnianego żwirku). Jak myślicie - czy pellet celulozowy się sprawdzi? Jest dużo bardziej miękki od takiego drewnianego? Bo obawiam się, że podkłady skończą w strzępach :P.
bunnyholic!

Offline Ombre

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz
  • Moje króliki: Franek, Misia, Pchełka, Mimi, Teddy, Tupak
  • Pozostałe zwierzaki: Psy - Miki i Maja
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 19, 2015, 20:19:42 pm »
Przepraszam, że post pod postem, ale nie ma możliwości edycji :/.
W każdym razie chciałam zameldować, bo może się komuś przyda, że łapki królisiom się już ładnie zaleczają, a stosuję tylko zwykłą maść z wit. A. One co prawda nie były jakieś bardzo podrażnione, bez stanu zapalnego, ale już po niecałych dwóch tygodniach smarowanka wyglądają dużo lepiej. Odgniotki są bledsze, bardziej różowe, niż czerwone, zasuszone, choć nie sączyły się, ale wyglądają naprawdę OK. Myślę, że dokończę tą tubkę, jeszcze pewnie na jakieś 2 tyg. starczy i potem będę już tylko kontrolować.
bunnyholic!

Offline Rashel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 202
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żary
  • Moje króliki: Migotka
  • Pozostałe zwierzaki: Suzi (pies)
  • Za TM: Kicunia
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 05, 2015, 09:44:00 am »
Rashel, i jak? Zaleczone stópki? :)

U moich królisiów niestety też pojawiły się podrażnienia, chcę wymienić im zawartość kuwety (do tej pory używałam drewnianego żwirku). Jak myślicie - czy pellet celulozowy się sprawdzi? Jest dużo bardziej miękki od takiego drewnianego? Bo obawiam się, że podkłady skończą w strzępach :P.

Przepraszam za tak późną odpowiedź, stópki zdrowe, nie ma żadnego śladu po Pododermatitis, wszystko ładnie zarosło futerkiem ;)
Bądź ostrożny, kiedy pochłonięty swoimi sprawami stoisz nad brzegiem rzeki,możesz zostać wbryknięty do wody...

Offline Ombre

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz
  • Moje króliki: Franek, Misia, Pchełka, Mimi, Teddy, Tupak
  • Pozostałe zwierzaki: Psy - Miki i Maja
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 07, 2015, 00:03:22 am »
To super! :)
U mnie też się goi, pomalutku, tylko ciekawe, kiedy futerkiem zarośnie całkiem. Długo to u Was trwało? ;)
bunnyholic!

Offline Erlenth

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Moje króliki: Lizzy, Śmigiełko
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 30, 2015, 10:30:49 am »
hej! Długo czytałam ten cały wątek juz od dawna, mam taki sam problem. Takie odgniecenia to "chroba cwilizacyjna" domowych uszaków. Cięzko jest jej nie zlapać kiedy krolik beiga po mieszkaniu.
Moje króle maja dostęp do podwórka i kopania gdzie popadnie a mimo wszystko dostały otarć na łapkach.
Oczywiście, czystość i higiena są. Wet nic nie kazał robić, na razie obserwować, kiedy zrobiło się bardziej czerwone zaczęłam smarować bepatnthen i maść nagietkową. Jestem w trakcie więc będę pisac co i jak i zrobię zdjecia porównawcze.

Zmieniłam podłoze w klatce, w calej klatce. Kupiłam drybed sa to takie maty ktore przepuszczają ciecz (siuśki, wode) i sa suche. pod spodem mam troche żwirku drewnianego zeby chłonąć wilgoć i kroliki mja zawsze sucho i miękko.
mozna prać i dociąć jak sobie kto zyczy. U mnie cała klatka jest tym wyłozona i miejsca w domu w których one lezą i naparwde zauważylam, że sie tam kaldą i nie siedzą na podłodze ;) 
 


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 30, 2015, 11:27:48 am »
Witaj , moze spróbuj AKUTOL STOP w sprayu http://www.doz.pl/apteka/p21058-Akutol_Stop_spray_60_ml
Rewelacja

Offline Ombre

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz
  • Moje króliki: Franek, Misia, Pchełka, Mimi, Teddy, Tupak
  • Pozostałe zwierzaki: Psy - Miki i Maja
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #230 dnia: Lipiec 06, 2015, 16:00:58 pm »
Erlenth, tak, to prawda, to jest częsty problem, który dotyka wiele uszaków, nawet nasza Pani Doktor o tym mówiła, no i zauważyłam, że to bardzo powszechne. Higiena i odpowiednie warunki oczywiście być muszą i na pewno wspomagają leczenie, ale często dzieje się to bez względu na to i nie ma rady :(. Ja czytałam, że królik w naturze inaczej ustawia stopę i to głównie z tego wynika.
bunnyholic!

Offline Erlenth

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Moje króliki: Lizzy, Śmigiełko
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 07, 2015, 15:56:50 pm »
pamiętajcie ze trzeba zabezpieczać kroliki przed tym.
Dla tych ktorzy od niedawna maja króliki niech zaczna dbac od razu. nie moze biegac po "lysej pododze' ale niektore materialy tez podrazniaja stopy.
i czesta obserwacja, za kazdym razem przy przycinaniu pazurów.

U mnie kroliki maja sie coraz lepiej, smarowalam im bepanthenem i zasypywalam co drugi dzien dermazolem i teraz widze ze te wytarte miejsca sa juz jasniejsze i ich stan sie nie pogarsza. 
Kroliki jak je boli mialam wrazenie ze same czesciej wyciagały skoki do tyłu zeby na nich nie siedziec ;)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 07, 2015, 16:17:17 pm »
u mnie się polepszyło jak położyłam na podłodze kołdrę i po niej kicają.
Jednakże zdaję sobie sprawę, że nie każdy może sobie na to pozwolić.

Smarowałam czym się dało  kilka miesięcy i ciągle staliśmy w  miejscu. Nie było ani lepiej, ani gorzej.
Od 2 tyg. przestałam, bo chciałam zobaczyć czy coś się zmieni..
Piętki wyglądają o niebo lepiej.. hm cudowne uzdrowienie?? W każdym razie jestem w szoku :P


Offline Erlenth

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Moje króliki: Lizzy, Śmigiełko
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 07, 2015, 23:40:27 pm »
smarować tez nie mozna za duzo, bo wtedy sie ta tkanke rozmiekcza i nie chce sie goic wiec trzeba z umiarem.
Ja smarowalam co 2 dzień.
Oczywiście kołdry szkoda (chociaz juz mi jedna pogryzy- ale to przed sterylizacja ;)) i daj im jakis kawalek taki specjalny do poszarpania to sie wyzyja :) no i gałązki albo kore.

Offline karyboo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Bunia
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:15:06 am »
dołączę się do wątku - Buńka pozdzierała sobie futerko na skokach od żywiołowego wskakiwania do spodu klatki (ma tam sianko i kuwetę). klatka, jak chyba wszystkie z ferplastu, ma mocno chropowate dno, a o żadnym kocyku czy wyściełaniu nie było mowy, bo wszystko od razu lądowało na zewnątrz. Na szczęście nie doszło do pododermatitis, ale skóra była mocno podrażniona. Wet zaleciła smarowanie maścią z wit. A, dermosanem i leczniczym miodem manuka. Królewna miód wolała stosować jednak dopyszcznie i tym sposobem dwie tubki miodu po prostu zlizała z łapek :) ale smarowałyśmy się dzielnie maścią, od siebie na wszelki wypadek dołożyłam tribiotic raz na jakiś czas. Skóra wygląda już ładnie, ale ponieważ Bunia nie przestaje szarżować, futerko odrasta bardzo powoli. Też zauważyłam, że im mniej smarowania, tym lepiej łapki wyglądają, teraz smaruję raz na kilka dni już samą maścią witaminową, a jak mam okazję to prysnę jej łapki sprayem antyseptycznym dla dzieci. Żwirek w kuwecie przykrywam siankiem, żeby nie raniła sobie o niego łapek.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 08, 2015, 15:58:14 pm »
hyhy mi kołdry nie szkoda :P raczej chodziło mi o to , że może być to kłopotliwe dla ludzi, bo kołdra leży na ziemi.
(U mnie 4 ma osobny pokój) Już dawno przestało mi być szkoda rzeczy materialnych :) Po sterylizacji również gryzą :P ;)

Offline Ombre

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz
  • Moje króliki: Franek, Misia, Pchełka, Mimi, Teddy, Tupak
  • Pozostałe zwierzaki: Psy - Miki i Maja
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 25, 2015, 03:41:34 am »
Mi też nie szkoda rzeczy materialnych, ale u mnie miękkie podłoże nie wchodzi w grę - dywaniki gryzą, nie chcę, żeby się tym zatkały, bo zjadają to. Ręczniki skopują. Na inne miękkie rzeczy sikają regularnie, a ja mam ich 6 i nie jestem w stanie codziennie prać takiej zasikanej kołdry :D. Teraz tymczasowo są w kojcu, bo mieszkam w jednym pokoju, ale kończę remont i tam będą miały swój pokój. Większa przestrzeń, to może nie będą tak ogryzać i spróbuję z jakimś podłożem miękkim. No i potwierdzam - za często smarować nie można. Podobnie jak u miniatruowaem, paradoksalnie stopy zaczęły się goić dopiero, kiedy przestałam je smarować (SIC!). Czyli widocznie się podleczyły i pozostało je "zasuszyć".
bunnyholic!

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 17, 2015, 10:24:26 am »
U mojego Bolsia też pojawiły się odgniotki, mimo, że kicaja większość dnia po dywanie. Trzeba na nowo wdrożyć terapię :-) Kupuję dziś dermatol.

Offline Magda11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 12, 2016, 20:44:31 pm »
Ja u mojej mani zobaczyłam je zbyt późno nie wiem jak to sie stało, że nie widziałam wcześniej. Jak zobaczyłam to wyglądały one okropnie w jednym miejsy zaczeły nawet ropieć więc nie obeszło się  bez weterynarza niestety

Offline aga91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Klusia
  • Za TM: Baksiu, Cheester, Luna
Odp: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 07, 2018, 19:04:57 pm »
Hej, ostatnio zauważyłam u mojej króliczki ranki na tylnich łapkach, szybko pojechaliśmy do weta okazało sie że na szczęście nie są to jeszcze głębokie rany. Lekarka przepisała maść z antybiotykiem i wszystko ładnie sie goi, na jednej łapce nie ma już po tym śladu, a tak to wyglądało jeszcze tydzień temu