Autor Wątek: Odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków  (Przeczytany 148254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:38:11 pm »
Ja sie podepne pod temat. Dzisiaj moja siostra zauwazyła u Rogera małe kropki łyse na skokach(od spodu). Nie ma krwi, kolor jest różowy, ale martwi mnie to troche. Od czego moze tak byc? Dodam,ze kuwete ma czesto zmieniana, jest bezklatkowy, na zwirku nie siedzi(chyba,ze sie zalatwia). Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo leżenie za łóżkiem gdzie duzo miejsca nie ma, albo od podłogi. Jutro idziemy do weta,zeby to sprawdził.

skorpion81

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2010, 20:52:20 pm »
podsumowując minęło już 3 lata i sierść nadal nie odrosła. Mieszanka linomagu i sudokremu pomaga. Smaruję mu łapki okresowo - tj. wtedy gdy robią się znów czerwone, i pomaga na jakiś czas. W kuwecie Tygrys ma żwirek bo ligninę zjada.
To co zmieniłam na stałe to:
- panele przykryłam wykładziną aby było bardziej miękko
- kojec wyłożony kocykami.
I jakoś żyjemy. Najważniejsze żeby skóra nie pękła tj żeby nie zrobiły się rany.

kasica

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2010, 22:25:44 pm »
jakis czas temu i ja zauwazylam odgniecenia na nozkach(pietach), ale myslalam, ze tak ma byc-dotyk tego nie sprawil jej bolu, nie drgnela... az trafilam na ten temat... i zastanawiam sie-faktycznie takie stopki nalezy leczyc? skoro nie boli. moja kroliczka chodzi po panelach, w kuwecie jest pigwa ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2010, 22:41:42 pm »
Kasica, królik Ci nie powie, że go boli. Nalezy takie coś zaleczyć i zrobic tak, aby nie dochodziło do takich sytuacji :)

kasica

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2010, 01:38:43 am »
wlasnie zawsze komunikatywna byla w sprawie bolu-dalo sie poznac, ze cos jest nie tak-a gdy jest rozlozona na brzuszku z wyciagnietymi stopkami mozna je sobie obejrzec z kazdej strony, a na dotykanie "odciskow" wogole nie reaguje... no ale mniejsza o to, skoro to zlo, to bede walczyc :)

Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2010, 15:50:46 pm »
Nam wet powiedział,ze u Rogera jest to zadrapanie i żeby narazie nic z tym nie robic bo powinno samo przejsc. :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 26, 2010, 00:34:52 am »
Kasica- maść Bepanthen jest dobra na odgniecenia na skokach :)

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/apteczka.html

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2011, 09:44:57 am »
Dziewczyny,
wiecie może gdzie można kupić jakies takie specjalne skarpetki czy buciki dla królika? Wcześniej jak mialam ten problem to nakładałam skarpetkę bobasa,ale ta moja wredota i tak je ściągała po paru minutach..a zauważyłam, że znowu mamy problem na piętkach.. (

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2011, 09:58:07 am »
Są buciki dla psa,takie z neoprenu zapinane na rzep.Może rozmiar S byłby dobry?(do kupienia w sklepach zoologicznych)-ale nie jest to super rozwiązanie,bo nic nie wkurza tak królika jak niemożność zrobienia pedicure po podrapaniu się(a i same drapanie przez but to nie to :P)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 10:30:36 am wysłana przez MAS »

Offline baxie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2011, 16:43:51 pm »
Miałam takie buciki, ale u nas kompletnie egzaminu. Pomimo rzepa wystarczał jeden dobry "kop" i butków nie było.
U mojego królika na łysienie łapek pomaga tylko laseroterapia.

fifi85

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:05:39 pm »
Witam
to zaczerwienienie na lapkach kroliczkow to zapalenie skory podeszwy .Wszystkie  najwazniejsze informacje sa tutaj http://www.miniaturkabeztajemnic.com/podeszwy.html
ja sama niedawno zauwazylam u swojej fifi poczatkujace stadium i dlatego przejzalam wszystkie informacje na ten temat.
ja wymianilam zwirek w kuwecie na papier ,klatke wylozylam miekka poduszeczka,smaruje lapki codziennie mascia przeciwbakteryjna i nawilzajaca ,no i oczywiscie wprowadzilam fifi diete gdyz jest troszke puszysta co takze wplywa na powstawanie zapalenia skory podeszwy.
pozdrawiam

Offline baxie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:19:50 pm »
U mnie akurat smarowanie zadziałało odwrotnie. Łapki wyłysiały aż do paluszków. Strasznie to wyglądało i bolało bardzo.

fifi85

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:07:48 pm »
moze uzywalas nieodpowiedniej masci? a moze po prostu samo smarowanie nie pomoglo.jesli stadium jest zaawansowane to wizyta u lekarza jest konieczna jednak jesli to dopiero poczatki to mozna stosowac domowe sposoby ( w tym smarowanie mascia bez antybiotyku -antybiotyk uzywany jest w powazniejszym etapie).ja prowadze kuracje dopiero od 3 dni wiec ani nie widze poprawy ale rowniez nie widze pogorszenia.wierze ze po paru tygodniach bede w stanie w 100% okreslic skutecznosc powyzej wymienionych metod.

Offline baxie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 28, 2011, 08:21:50 am »
Zaczęłam smarować w stopniu początkowym. Nie robiłam nic na własną rękę. Maść miałabyć ponoć rewelacyjna, ale paprało się coraz bardziej. Potem były kolejne maści i kolejni lekarze. Mam nadzieję, że Twojemu króliczkowi pomoże to co stosujecie. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

fifi85

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:25:01 am »
to wspolczuje:( to jak wyleczylas swojego uszatka?bo jednak  sprawdzony i przetestowany sposob to najlesza rada dla nastepnych forumowiczow.
pozdrawiam rowniez.

Offline baxie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:29:01 pm »
Mojej Kropce pomógł laser biostymulacyjny. Świecenie łapek kilka razy dziennie. Zimą łapki są gorsze, bo dużo odpoczywa na baczność, chyba jej chłodno. Wtedy muszę jej świecić łapki. Latem, kiedy wrzuca łapki na bok, albo do tyłu, jest ok.

fifi85

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:20:49 pm »
i tak caly czas musisz naswietlac jej  te lapki tzn co zime?

Offline baxie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 29, 2011, 13:01:32 pm »
Praktycznie tak. To jest sprawdzanie, zaglądanie i naświetlanie, kiedy jest potrzeba. Wiem że w przypadku mojego królika maście nie działają, a pogarszają sprawę. Ale myślę, że być może Kropka jest wyjątkowa, w negatywnym słowa znaczeniu, bo nasze fotki były tak drastyczne, że moja wetka pisząc artykuł o łysieniu pięt, prosiła o nasze zdjęcia.

Inga

  • Gość
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 29, 2011, 16:46:41 pm »
U mojej Karmen też zauważyłam początkowe stadium. Wymyłam skoki chłodną wodą, podstrzygłam, kupiłam maść nagietkową i smaruje 2x dziennie. Położyłam jej w klatce obok kuwetki ręcznik, ale go osikała (ma tendencję do siusiania na miękkie rzeczy) więc zastanawiam się co jej tam położyć...?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: odgniecenia, zaczerwienienie na piętach skoków
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2011, 16:56:19 pm »
Może podkłady higieniczne? Twarde chyba nie są, a mocz (w razie czego) ciągną. no i wiadomo klatka goła nie jest.