Autor Wątek: Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław  (Przeczytany 5261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcjannakape

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« dnia: Wrzesień 19, 2007, 12:00:28 pm »
Odwiedziłam koleżankę w nowym lokum -mieszka z właścicielką (młoda) i jej córeczką.
Mieszkanko niczego sobie, zajrzałam również na balkon. A tam HORROR  8O !
Pełno wody  :evil: (padało), podartych gazet i króliczych bobków :evil: ! Zero jedzenia, zero czystej wody, zero schronienia! :evil:
Pośrodku tego bagna królik (miał być miniaturką) dobijający się do drzwi...  :cry:



Królik miał być minaturką, a jest prawie wielkości królika hodowlanego. Bardzo ładny, z krótką sierścią. Ale, że sierść ma, to może mieszkać na balkonie  - nic mu nie będzie. Zimą również  :evil:
Nie kastrowany, przyczepia sie do nóg gości, wieć siara trzymać go w domu... :strach:
Właścicielka wyjechała na urlop, nie zostawiła żadnej karmy - nic! Basia (moja koleżanka) ma go karmić obojętnie czym, bo on wszystko je  :strach:
Królik jest do oddania.





Póki co kazałam go basi karmić, posprzątałam mu i zrobiłam legowisko z gazet (w starej klatce, gdzie był nie większy gnój). Niestety mam 10metrowy pokój, który dzielę z siostrą i 2 kotami - nawet na parapecie klatki nie zmieszczę... :cry:

____________________________________________________________________

Królik ma 1,5 roku
nigdy nie był u weta
nigdy nie szczepiony

przed adopcja dam go na "przegląd"

Balb

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2007, 12:05:31 pm »
Marcjanka napisz na adopcje@kroliki.net

marcjannakape

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2007, 12:16:38 pm »
Dzieki!
Będę pisać. O królikach nie mam pojęcia, bo zajmuję sie kotami (jestem na www.miau.pl), a królik "po drodze" sie trafił, i nie mogłam tak tego zostawić!

mycha_85

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2007, 18:19:01 pm »
Jej!!!Aż złość mnie zalewa!!taki piękny królik!!!!!!ta właścicielka nie ma serca!!mam nadzieje że uda się go stamtąd zabrać. Wyrazy uznania marcjannakape. Bardzo dobrze że nie zostawiłaś króliczka samego sobie!

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2007, 21:06:03 pm »
Marcjanka nie popuszczaj prosze napisz na adopcje pomożemy CI!! Jak mozesz zachodź i sprawdź czym jest karmiony, zrób mu schronienie chociażby z  kartonów. Jak nie wiesz jak zająć sie króliczkiem zajrzyj prosze na nasza strone tam sa wszelkie info szczególnie odnośnie karmienia. Co za ludzie ...
http://porady.kroliki.net/?p=dieta
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

marcjannakape

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2007, 23:03:23 pm »
Dzieki wielkie za wsparcie!
Królik chwilowo wrócił do domu, bo ... córeczka chciała się z nim pobawić. Ludzie czasem są po prostu durni! Właścicielka właśnie doszła do wniosku, że może i on był szczepiony, bo go przecież w sklepie zoologicznym kupiła  :oh:
Nie wspominając o tym, że pierwotnie, to chciałą go odsprzedać!
Jest pewna szansa na DT...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2007, 07:59:29 am »
Marcjanka jak mozesz wydrukuj im nasze porady w sprawie królików moze ich to cos ruszy?! To ze był kupiony w sklepie nie załatwia szczepienia dam sobie rękę uciac ze żaden sklepikarz nie wyda kupy kasy na szczepienia.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

marcjannakape

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:36:00 am »
Cytat: "maro"
Marcjanka jak mozesz wydrukuj im nasze porady w sprawie królików moze ich to cos ruszy?! To ze był kupiony w sklepie nie załatwia szczepienia dam sobie rękę uciac ze żaden sklepikarz nie wyda kupy kasy na szczepienia.


Niestety ta osoba nie nadaje sie do rozmów, dlatego musze znaleźć dom dla królika.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2007, 16:57:36 pm »
Trzymam kciuki, żeby sie udało.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

marcjannakape

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2007, 12:34:08 pm »
Znalazłam DT, umówiłam się z wetem od króliczków na przegląd i na szczepienie, przygotowałam żarełko (kilka dnia miał byc u mnie przed DT), nawet klatkę z miau zaoferowano...
I baba powiedziała, że się rozmysliła, bo dziecko(6 lat) płacze za króliczkiem !!

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2007, 12:47:09 pm »
marcjannakape, rozumiem nerwy ale jak Ci admin te wyrazy zobaczy to nie wiem ... Nie denerwuj sie podrąz temat powiedz, ze jeżeli zechciałaby go oddać to ty poszukasz mu domu a jak płacze za królikeim to trzeba sie nim zajać a to dużo obowiazkó wiec moze jednak mi go Pani odda tak spokojnie spróbuj podrążyć temat. Ta baba to jakas znajoma? Moze ja postraszyc, ze opieka jest niewłaściwa? Najważniejsze jest to, ze nie przeszłaś obok tylko sie zainteresowałaś.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Balb

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2007, 17:11:12 pm »
Zmoderowalam nieparlamentarne fragmenty  :>

Marcjanka a moze po twojej interwencji sa szanse na to ze kroliczek bedzie mial lepsze warunki?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2007, 15:17:20 pm »
No ale ja widze że buba jest już na stronie adopcyjnej?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Balb

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 22, 2007, 16:05:12 pm »
Dostałam ogłoszenie do wstawienia i wstawiłam....  :(  To on jest w końcu do oddania czy nie??

justyna-gda

  • Gość
Maltretowany królik NIEminiaturka - Wrocław
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2007, 14:09:24 pm »
Jak nie wyjdzie moja adopcja Lalka to jeśli kobieta się zdecyduje to z chęcią wezmę tego króliczka. Kasia1 pisała Ci ponoć o mnie na miau.pl
Bo dwóch niestety wziąć nie mogę a umówiona jestem już na adopcje Lalka ze str adopcyjnej....tylko kontakt z właścicelka jakoś się urwał..... ale jeszcze narazie czekam.
Dzięki kasi1 jestem na bierząco ze sprawą króliczka więc jak coś napewno się odezwiemy.
Miejmy nadzieję, że wszystko się ułoży :)