Autor Wątek: zblizają sie urodzinki  (Przeczytany 5429 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

moansa

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:28:30 pm »
Hejka
Urodzinki mojego ucholka sie zblizają a ja niewiem jak mogę sprawić zeby maluszek szczegulnie spędził ten czas.
 My ludzie to zwykle mamy torty urodzinowe ale króliniowi tortu nie zrobie :oh:

Moze wy macie pomysł jak mogę mu urządzić tzw. przyjątko  :hmmm

Piszcie bardzo mnie ciekawią wasze pomysły  :P

moansa

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:30:22 pm »
z góry dziękuje

Rafał_0.o

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2007, 13:47:19 pm »
Poświęć mu w tym dniu jak najwięcej czasu bo to jest najwazniejsze :DD

Balb

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2007, 14:07:14 pm »
Moze zamiast tortu jakas salatke mu przygotuj  :lol
Tu sa przepisy:
http://www.aseti.strefa.pl/kuchnia.php#k3

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2007, 16:26:55 pm »
Rafał_0.o,  ma racje. To właśnie opiekun dla królisia jest najważniejszy i nic nie sprawi mu większej przyjemności niż duuuża ilość głasków i innych królisiowych pieszczot  :P

zinara

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:09:35 pm »
Myślę, że te sałatki to dobry pomysł, ale nie ma tez co przesadzac jezli króliczek nie jadł danego warzywa wczesniej  :>  Zgadzam się z poprzednikami, najważniejsze jest to, aby króliczek czuł się kochany więc wygłaskaj go i ucałuj serdecznie  :lol  :DD

michak

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2007, 07:26:48 am »
A ja dodam że tematy typu - urodzinki króliczka co mu dać i jak on ma spędzić ten czas są bez sensu. Czemu? Królik nie wie że ma urodziny bo jest za mało rozwiniętym zwierzęciem. Dawanie smakołyków w ten jeden dzień i poświęcenie mu full czasu też jest znikome. Po co wam to? Bo królik będzie się cieszyć że miło obchodzi urodziny? A nie prawda! Najlepiej poświęcić mu czas bez okazji. Zrobi to dobrze dla Was. Objaw takiego tematu to jest maniactwo - królików już w tym złym sensie. Bo że tak to ujmę "jaracie się" że królik ma urodziny i jest extra super day. To tylko tyle odemnie. Proszę nie poczuć się urażonym ale mnie zrozumieć.

Balb

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2007, 15:24:09 pm »
Temat dobry jak każdy inny. Ja w maniactwie króliczym i jak to ująłeś "jaraniu się" nie widzę nic złego  :lol wręcz przeciwnie  :lol

anka1388

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2007, 21:09:42 pm »
michak,  Nie wiem dokladnie co miales na mysli, ale jesli chodzilo Ci o to, ze niektorzy wiecej spedza z krolikiem dnia w jego urodziny niz w ciagu miesiaca czy tygodnia, to sie zgadzam z tym, ze tak byc nie powinno.
My , ludzie, jestesmy tak przyzwyczajeni do urodzin i imienin ze probujemy wyprawiac je swoim zwierzaka, majac nadzieje ze one zapamietaja ten dzien jako najlepszy dzien.... ale przeciez i tak wiemy, ze one tego nie rozumieja i nie maja pojecia co do urodziny i imieniny.
plusem takiego wyprawiania swiat zwierzetom jest to, ze wlasciciel urozmaica mu troche zycie i szukajac np. jakis dobrych salatek dla krolika, trafia na niektore dobre strony z ktorych moze w przyszlosci czerpac wiedze i w przyszlosci np. jak trafi na strone o salatkach dla krolikow, w przyszlosci moze mu robic je wiecej. :) Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi, bo nigdy nie bylam dobra w tlumaczeniu. w kazdym razie ja to tak widze i odczuwam.

moansa

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2007, 11:13:47 am »
pomyslałam sobie ze przyjdzie do mnie kolezanka która ma 2 króliczki a mój mały jest po kastracji więc może sie udać :DD

Arya

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2007, 11:17:55 am »
Cytat: "moansa"
pomyslałam sobie ze przyjdzie do mnie kolezanka która ma 2 króliczki a mój mały jest po kastracji więc może sie udać  

 :oh:  :wow
Moja droga ! I czy ty myślisz, że one odrazu jak je puścicie będą zadowolone, będą się lizały itd.  :bejzbol  ?
Króliki potrzebują CZASU na coś takiego, nawet jeśli sa wykastrowane/wysterylizowane, a jeśli faktycznie chcesz by królik miło spędził czas w swoje urodziny to oszczędź mu tego, bo króliki na pierwszy raz będą ustalały hierarchia, biły się itp.  :/

Renata

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2007, 15:38:33 pm »
Cytat: "moansa"
pomyslałam sobie ze przyjdzie do mnie kolezanka która ma 2 króliczki ... :DD


Jasne i wezmą się wszystkie trzy za łapki i będą tańczyć w kółeczko :oh:

Co za pomysł? Wszystko co zdziałacie to zestresowanie ucholi.
Może zrób mu nowy domek z kartonu i daj parę przysmaków np. suszone owoce.
Ale z tym party daj sobie spokój

naomi19

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2007, 18:51:05 pm »
Cytat: "Renata"
Cytat: "moansa"
pomyslałam sobie ze przyjdzie do mnie kolezanka która ma 2 króliczki ... :DD


Jasne i wezmą się wszystkie trzy za łapki i będą tańczyć w kółeczko :oh:
 

Ojej... a mi się ta wizja podoba. Zaproś jeszcze sarenki z lasu, ptaki, to bedzie dopiero dżampa. Dla mnie bomba :D

amnestria

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2007, 19:16:12 pm »
Cytat: "naomi19"
Cytat: "Renata"
Cytat: "moansa"
pomyslałam sobie ze przyjdzie do mnie kolezanka która ma 2 króliczki ... :DD


Jasne i wezmą się wszystkie trzy za łapki i będą tańczyć w kółeczko :oh:
 

Ojej... a mi się ta wizja podoba. Zaproś jeszcze sarenki z lasu, ptaki, to bedzie dopiero dżampa. Dla mnie bomba :D

Naomi :hahaha

Kookie i Maja

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2007, 15:19:08 pm »
Cytat: "moansa"
pomyslałam sobie ze przyjdzie do mnie kolezanka która ma 2 króliczki a mój mały jest po kastracji więc może sie udać :DD


eeee....
 :hahaha  :hahaha  :hahaha
Ta,uwazaj bo beda tanczyc w kolko jak to ujela Renata xDDD
Lepiej poswiedz mu wiecej czasu w ten dzien...

Aadek

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2007, 19:33:12 pm »
Moj maluszek dostanie na urodziny nową, większą klatkę. Bez urodzin też of course by ją dostał... :-D

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2007, 14:37:23 pm »
Ja nie rozumiem takiego czegoś jak wyprawianie urodzin królikowi... Ja z moimi spędzam dużo czasu, czy są ich urodziny czy nie... Kupuję im smakołyki (suszki, które kochają ponad życie) czy są ich urodziny czy nie... Klatki mają duże czy są ich urodziny czy nie...
Chociaż w sumie postaram się zrozumieć... jak miałam 5 lat to wyprawiałam urodziny i imieniny mojemu misiowi, bo dzięki temu mama kupowała mu czekoladę, którą zjadałam ja...  :P Ale w związku z tym mój miś miał wyprawiane urodziny co tydzień...  :>  Oczywiście pisząc to nie porównuję królika do zabawki, ale myślę, że takie coś jak wyprawianie urodzin królikowi jest kwestią wieku (może się mylę)

naomi19

  • Gość
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2007, 15:34:58 pm »
Cytat: "Kasiula86"
Klatki mają duże czy są ich urodziny czy nie...

To na urodziny, możesz wyrzucic klatki ;) :P

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
zblizają sie urodzinki
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2007, 18:29:01 pm »
Heh... :P  one i tak służą im tylko jako miejsce do jedzenia i załatwiania się, nie są zamykani, więc tak jakby ich w ogóle nie było  :lol