Autor Wątek: Kolor moczu, bobki, psikanie i drapanie...  (Przeczytany 2555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Navey

  • Gość
Kolor moczu, bobki, psikanie i drapanie...
« dnia: Wrzesień 10, 2007, 15:57:04 pm »
Hej, to mój pierwszy post na tym forum, niestety w dziale choroby.

Wczoraj rano zauważyłam, że mój uszatek kicha. Nosek ma suchy, wydzieliny nie ma. Uszka ma ciepłe. Kichanie nie jest częste - raz na jakiś czas. Zauważyłam również, że częściej się drapie i myje w okolicach głowy/uszu. Trochę więcej śpi niż zazwyczaj, jednak dopada go królicza głupawka. Je i pije normalnie. Od przedwczoraj stopniowo zmieniam mu granulat, jedynie sianko zostało zmienione, gdyż w sklepach nie było tego, co używaliśmy dotychczas. Envy od wczoraj ma dziwny kolor moczu - taki jakby piaskowy, beżowy. Bobki są takie jak zawsze, chociaż przed chwilką zauważyłam w klatce dwa 'łancuszki' bobkowe. Jednak kilka sekund wcześniej Envy zrobił normalne bobki.

Czy te dolegliwości związane są ze zmianą sianka? Konieczna jest wizyta u weterynarza? Wiadomo, że nie jest teraz ciepło i na dodatek pada deszcz więc boje sę ryzykować podróżą do weta...
Czy możliwe, że królik przeziębił się, gdy okno było otwarte?

Envy jest u mnie od 4 września bierzącego roku, 05.09 skończył cztery miesiące. Szczepiony był narazie na myksomatozę, w tym tygodniu jedziemy zaszczepić się na pomór.

Proszę o pomoc, martwię się o Envyego.

Pozdrawiamy,
Navey&Envy.

Balb

  • Gość
Kolor moczu, bobki, psikanie i drapanie...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2007, 20:16:04 pm »
Ten mocz i bobki to chyba normalne są.

Może to kichanie jest efektem jakiejś alergii na sianko. Może poprostu było ono z domieszką jakiegoś pyłu i to podrażniło nos uszatego.
Poobserwuj go jeszcze parę dni i jak nie przejdzie, chyba wybierz się do weterynarza.

Głaski dla króliczka :)