Autor Wątek: Jedzenie!!!!!  (Przeczytany 12114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« dnia: Wrzesień 04, 2007, 15:45:21 pm »
Sprawa wygląda następująco. Mój królik dostaje 4 łyżki granulatu dziennie. Dwie rano i dwie wieczorem. Sprawa w tym że jak słyszy że daje mu jedzenie to rzuca się na klatkę jak wariat. Gdy dostanie swoje ukochane jedzonko rzuca się na nie jakby nie jadł od kilku dni. Tak łapczywie. Po prostu jakby to ktoś obcy zobaczył pomyślałbym że nie karmie zwierzaka. Co jest tym spowodowane i co robić? Mój królik jest wagi przeciętnej - tzn. prawidłowej.

Rafał_0.o

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2007, 16:28:46 pm »
Mój królik robi identycznie i też nie wiem co o tym myśleć

Linka

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2007, 18:08:11 pm »
A ma siano 24h/7?
Uważa pewnie to za przysmak. Siano też można raz za czas zmienić.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2007, 18:29:25 pm »
Uchol nie powinien tak "rzucac"sie na jedzenie :/ Nie moze zyc tylko granulatem.Siano musi byc non stop,swieze :P ,warzywa,owoce,co z nimi??
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Rafał_0.o

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2007, 19:25:24 pm »
Mój Pyzio ma świeże sianko dostępne 24h a zieleninkę i warzywa też dostaje raz dziennie na obiad

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2007, 19:30:22 pm »
Siano 24h na dobę i warzywa raz dziennie. A więc o co tutaj chodzi XD Ja to wam kiedyś nagram :D

Gina

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:19:00 pm »
Powiem tyle- mój uchol dostaje jedzenie w naprawdę dużych ilościach i często (3-4 duże posiłki dziennie + sianko non stop), a i tak gdy przychodzi pora posiłków "rzuca" się na jedzenie :oh: Nie raz widzę, że jak zbliża się pora karmienia sugestywnie patrzy na pólkę na której stoi granulat oraz suszki :diabelek Psotek taki nie był, więc troszkę jestem zdziwiona tym zachowaniem :P

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:31:18 pm »
Pinuś też rzucała się na jedzenie - nie ważne ile zjadła wcześniej i ile miała w miseczce. U Fluffiego występuje to samo zachowanie - on nawet czasami potrafi ugryźć myląc jedzenie z moim palcem ;)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Nikola

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:41:04 pm »
Gina, u mnie jest identycznie. Drops dostaje spore posiłki 3 razy dziennie, dodatkowo od czasu do czasu jakiś przysmak czy owoc mu się trafi, świeże sianko ma dostępne przez cały czas w klatce (a swoją drogą uwielbia je i zjada w sporych ilościach). Ale w momencie kiedy przychodzi pora karmienia, to patrzy na szufladę, w której jest jego granulacik, kręci się koło niej i zaczepia, jak się koło niej przechodzi, a po jej otwarciu zaraz w niej siedzi, wychodzi dopiero, kiedy miska jest napełniona i biegnie jeść ;)

Asia13

  • Gość
moim zdaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:35:43 pm »
:jupi moim zdaniem (gdzies tak czytalam), że krolik gdy tylko zobaczy ze ktos wklada albo dotyka jego klatki(domu) od razu sie o nia obawia. i jest gotow stanąć do walki.
Dlatego pilnuja terytorium. to taka odpowiedź ode mnie.  :DD  :bukiet

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:50:00 pm »
Taki paradox. co to ma związane z tematem jedzenia? Eeee?

pampek

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2007, 18:35:23 pm »
witam.mój mały też tak sie rzuca na jedzenie :/ czasem jak podaję mu z reki to wyrywa jak szalony szarpie i gryzie w palec :/

michak

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:55:46 pm »
Może to już tak ma być ;-)

Ola_Krk

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:53:06 pm »
Moje żarłoki mają zawsze sianko, suszki i najczęściej też świeżą pietruszkę, czy koperek. Kiedy daję im jabłko, marchewkę, czy granulat (4 łyżki 2 razy dziennie - po 2 na głowę)  nie robią nic nadzwyczajnego. Jak mają ochotę to normalnie jedzą, a czasem dopiero po jakimś czasie przychodzą. Przy tym nie są spasione, więc najwyraźniej taka dieta im pasuje. Mają sporo ruchu co pomaga na pewno. Nigdy ich nie zamykam. Nawet, żeby się załatwić muszą się nagimnastykować, żeby wskoczyć do klatki, bo ma dość wysokie wejście. Całymi dniami się ganiają i rozrabiają. Mimo wszystko nie rzucają się na jedzenie jak oszalałe, bo zawsze mają co przegryźć kiedy zgłodnieją, co w przypadku królików jest bardzo ważne.

Rafał_0.o

  • Gość
Re: moim zdaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2007, 14:55:32 pm »
Cytat: "Asia13"
:jupi moim zdaniem (gdzies tak czytalam), że krolik gdy tylko zobaczy ze ktos wklada albo dotyka jego klatki(domu) od razu sie o nia obawia. i jest gotow stanąć do walki.
Dlatego pilnuja terytorium. to taka odpowiedź ode mnie.  :DD  :bukiet


Mój uchol jak zje wyciągam mu miskę z klatki i kiedy przychodzi druga pora karmienia nasypuje do niej granulat i kładę na podłogę bo cały czas jest wypuszczony więc nie ma to nic wspólnego z tym ze pilnuje swojej klatki(domu)  :oh:

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2007, 20:39:00 pm »
Moj Szarus tez zawsze rzuca sie na swieze jedzonko, nie wazne czy to granulat, zielenina, czy sianko. Czasem tez zdarza mu sie ugryzc przy tym :/
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2007, 11:02:09 am »
Moja Zuza ma sianko 24h 3 posiłki- granulat,do tego przekąski,i na noc dostaje swieże warzywa no  i świeżą trawke

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2007, 11:45:31 am »
Moja Miksia tez rzuca sie na jedzenie! O 6 rano rzuca miska o 16 jak wracam z pracy - waruje przy misce...ostatnio mysle aby ja jednak troszke odchudzic ale ona nie dostaje za duzo jedzenia...(lyzka granulatu plus natka pietruszk + ewentualnie inne warzywa np. marchew  rano, lyzka granulatu + suszona babka lancetowata (nie lubi innych suszek) popoludniu/wieczorem) sianko ma caly czas ale go prawie nie rusza - skubie rzadko i malo - zmianialam jej juz rozne rodzaje sianka i nic...)
biega po calym domu, nigdy jej nie zamykam w klatce.



Misiak7

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2007, 17:20:34 pm »
A moja Kropka nie rzuca się jak widzi że jej daje jedzenie to podchodzi i spokojnie czeka aż jej nasypie i położe miske wtedy spokojnie je.

Arya

  • Gość
Jedzenie!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2007, 18:16:25 pm »
Heh , mój sie strasznie rzuca :P Żarłok :P