Autor Wątek: Proszę pomóżcie  (Przeczytany 5052 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« dnia: Sierpień 30, 2007, 10:59:01 am »
Nie wiem czemu ,mój bax jest juz 2 dni  po KASTRACJI i zrobił sie juz wczoraj bardzo zywy dziewczyny mówiły ze ma być osowiały i ma odczuwać nie wielki ból :hmmm  a tu chyba wrecz przeciwnie i nie wiem czy to dobrze czy źle ??


Doktor powiedział ze szwy się rozpuszczą(ale nie powiedział kiedy :oh: ) po operacji wypsikał go jakimś dziwnym srebrnym sprejem  którego na 2 dzień nie było:hmmm moze wy wiecie po jakim czasie szwy sie rozpuszczą??


I czy to normalne?? ze mój chłopiec niema (jaj) po tym zabiegu ma tam puste miejsce jak dziewczynka  smutny_krolik


A czy mozna chłopca króliczka wysterylizować czy tylko panie królisiowe sie sterylizuje??

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2007, 11:05:54 am »
jesli zrobiłam błedy np ortograficzne to przepraszam bo jestem rozkojarzona

Proszą o szybką odpowiedż !!!!!!! !!!!! !!!! !!!!  :DD

michak

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2007, 11:12:01 am »
Jeżeli jest żywy to dobra oznaka. Jeżeli się załatwiał to jeszcze lepsza. A co do kiedy szwy znikną tonie wiem. Króliczki też się sterylizuje. Np. żeby noe gwałciły i nie bobkowaly przedewszystkim ;-)

EDIT: a mam pytanie u kogo i gdzie kastrowałas króla?

skorpion81

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2007, 11:56:02 am »
kastracja u samców polega na usunięciu jąder. Przez jakiś czas miejsce po jąderkach może być wypełnione płynem, ale on się wchłonie.
Samiczki można kastrować i sterylizować.

Chodzisz z nim na zastrzyki z antybiotyku?

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2007, 18:00:30 pm »
michak
Ja kastrowałam mojego ucholka w Łodzi w nie zbyt znanej lecznicy ale weterynaż wydawał mi sie odpowiedzialnym,zdecydowanym i profesjonalnym wetem
podam ci adres i telefon tej lecznicy
oto on:
ul.Klonowa 26a , nr tele. (42) 653 83 13 , godziny przyjęć pon-pt 10-19 sob-nd 10-14  nie stety nie posieadają strony internetowej.Na zabiek pierw musisz sie zapisać I zabieg trwa 30 minut ale dostał 2 zastrzyki chyba narkozy i międzu nimi musiało być pół godz. przerwy więc ogólnie zajeło to 1,5(jedna i pól) godziny

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2007, 18:06:33 pm »
skorpion81

Cytat: "skorpion81"
Chodzisz z nim na zastrzyki z antybiotyku?



Nie chodzie z małym na zastrzyki z antybiotyku lekaz mówił ze nie potrzebne są zastrzyki p.b. (bo sie pytałam) a po kastracji jak jeszcze byl w śpiączce to pan wypsikał go takim srebrnym sprajem :bejzbol  któego na drógi dzień nie było

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2007, 18:12:25 pm »
a i jeszcze jedno dla michak
Kastracja u tego weta kosztowała w granicach 40-50 zł :DD

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2007, 18:14:43 pm »
a czy przy sterylizacji zostają jądra?? ??

michak

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2007, 07:41:27 am »
40 - 50zł!!!?!?!?!? Masakra po prostu. Ja tam ide już na kastracje bankowo ;]. I jadra nie zostają bo na tym polega akstracja.

skorpion81

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2007, 09:47:11 am »
Very dziwne, ze lekarz powiedział ze antybiotyk niepotrzebny. Z mojego doświadczenia wynika, że kastrowane zwierzeta dostaja leki - przy czym np koty i psy moga dostawac doustne i wtedy opiekun dostaje  zapas lekow do domu, ale kroliki zle znosza leki doustne i dlatego 3a chodzic na zastrzyki, ktore zapobiegna ewentualnemu zapaleniu i wspomoga gojenie. Tak powiedziala moja vetka od krolikow.
Nie wiem czy u samcow przeprowadza sie sterylke. Niby teoretycznie mozna przeciac nasieniowody, ale nie slyszalam zeby obecnie bylo to stosowane - chodzi przeciez nie tylko o to, aby krolik sie nie rozmnazal, ale takze o to, by przestal szalec z powodu hormonow - wtedy jest potrzebne wyciecie jader.
U samic mozna przeprowadzac i kastracje i sterylizacje. Kastracja z tego co wiem jest bardziej inwazyjna, ale ma pewne zalety (doczytaj w dziale kastracja/sterylizacja). A sterylka jest bardziej popularna, ale nie wiem czy bardziej bezpieczna. Każda ingerencja chirurgiczna niesie ryzyko, tak jak i kazda narkoza.
Reszte doczytaj w dziale o kastracji.

skorpion81

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2007, 09:48:10 am »
Cytat: "michak"
40 - 50zł!!!?!?!?!? Masakra po prostu. Ja tam ide już na kastracje bankowo ;]. I jadra nie zostają bo na tym polega akstracja.



nie wszystko co tanie jest dobre. Pamietaj o tym!!!!!!!!

Zycie uszatka jest wiecej warte niz oszczednosc 20 zl!!!!!

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2007, 11:20:19 am »
skorpion81,
ja zapłaciłam w granicach 40-50zł i zabieg wyszedł bardzo dobrze :lol

moansa

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2007, 11:22:33 am »
skorpion81,
czy ten króliś co jest na zdjęciu pod twoją xywką jaką ma rasę ??  :DD

skorpion81

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2007, 14:00:08 pm »
Zdaje sie ze jakas miniatura tricolor. Wazy 2 kg, wiec chyba jakis mieszaniec. Ale i tak kocham paskuda. Jest tak rozpieszczony pod wzgledem zywieniowym, ze az strach  :oh:
Kupuje mu ziola zuzali:
- babka lancetowata
- babka szerokolistna
- mlecz
- liscie malin
- liscie porzeczki
- suszone malinki
suszone buraczki i marchewka
- suszone truskawki
- nagietek
- galazki jabloni, kora wierzby
- liscie brzozy

Nie podaje mu tego na raz i nie codziennie. Niektore z tych rzeczy dostaje raz na pare dni w malych ilosciach. Ale az sama sie dziwie, ze tak mu dogadzam :)
I zwykle sianko juz nie jest papu :) wogole go nie rusza.
Jak policzylam sobie to miesiecznie wydaje (łącznie z granulatem i żwirkiem) na potworka prawie 80 zl :oh: No ale jak widze jak on palaszuje pachnace ziola (wrecz je wciaga)  to przeestaje liczyc kase. Zreszta nie mam dzieci, mam tylko jego, wiec na kogo mam wydawac kase???

Linka

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2007, 14:18:37 pm »
Cytuj
Zreszta nie mam dzieci, mam tylko jego, wiec na kogo mam wydawac kase???

Na chłopa   :mhihi
80 zł to nie duzo, czytałam o bardziej kosmicznych cenach ;)

skorpion81

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2007, 14:35:21 pm »
80 zl to srednia :) zdarza sie wiecej, ale staram sie nie przeginac :)

80zl na/dla chlopa by nie wystarczylo  :>
Krolik jest tanszy w utrzymaniu niz chlop  :lol I sika ładnie do kuwety nie brudząc wszystkiego dookola  :diabelek

Zreszta jakby nie bylo to wole wydawac wiekszosc pozostalej po oplatach pensji na siebie  :diabelek

Linka

  • Gość
Proszę pomóżcie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2007, 15:18:04 pm »
Chłop mógłby się sam utrzymywać :p
dobra żarty żartami ;)