Autor Wątek: Najlepsza karma dla młodziaka?  (Przeczytany 2842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mycha_85

  • Gość
Najlepsza karma dla młodziaka?
« dnia: Sierpień 28, 2007, 11:01:08 am »
Czy króliś który ma do 3 miesięcy może jeść tylko karmę dla juniorów?Pytam ponieważ gdzieś na tym forum wyczytała ze moze jeść Duo Cuni..??

I drugie pytanie..Kupiłam mu karmę Vitacraft Specials for kids i chyba niezbyt mu smakuje bo wczoraj zjadł parę kuleczek a dziś już się w ogóle tym nie interesuje. I czy u małych króliczków to normalne że ciagle śpią?Mój baranek jakiś taki bardzo spokojny jest...

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Najlepsza karma dla młodziaka?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2007, 12:18:52 pm »
mycha_85, powinnas wziac przy zakupie kroliczka paczke karmy, ktora dostawał w sklepie, bo nagła zmiana moze wywołac problemy z brzuszkiem np. biegunke ( ja to przechodziłam z moim poprzednim :/ ). Potem stopniowo  maluszka przestawiasz na granulat, wcale nie musi byc to pokarm dla malych kroliczkow tj. Vitakraft for kids, czy Vitapol Junior, kup mu dobry granulat Duo Cuni, czy Cuni Complete. Wiem ze jesli maluhc jadł mieszanke to nie za bardzo polubi od razu granulat, ale wszystko w swoim czasie :).
To normalne, ze kroliczek jest spokojny, bo w koncu przezył duzy stres w zwiazku zze zmiana mieszkanka :P , moj tez na poczatku mało jadł. Z dnia na dzien w miare oswajania zacznie rozrabiac :PP
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

mycha_85

  • Gość
Najlepsza karma dla młodziaka?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2007, 19:00:15 pm »
Niestety w przypływie tylu emocji jakie towarzyszyły kupnie nowego królisia, zapomniałam spytać co jadł do tej pory Feluś:) Pomimo tego zauważyłam że podjada już po troszku tej karmy Vitacraftu. Widocznie musiał się zaklimatyzować, a ja już mialam dziwne myśli. Chyba jestem przewrażliwiona..

Co do Cuni Duo to została mi cała paczuszka po Tofisiuni... :buu  ale przynajmniej jej kolega skorzysta..

mycha_85

  • Gość
Najlepsza karma dla młodziaka?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2007, 16:15:27 pm »
Cuo Duni też nie rusza..najprawdopodobniej był karmiony w sklepie jakąś mieszanką. Kupię mu chyba Vitapol Junior. Pamiętam że Tofisia go uwielbiała. :heart

Gina

  • Gość
Najlepsza karma dla młodziaka?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2007, 21:08:53 pm »
mycha nie zniechęcaj się ;) Rudzik też na początku nie chciał jeść DC, wolał Alexa. Przez kilka dni wybrzydzał. A teraz :oh: Tak mu smakuje, że chce wyjść z siebie kiedy tylko ruszę pudełko w którym trzymam granulat :P

Dawaj dalej maluchowi do jedzenia ten granulacik który masz + dużo sianka + suszki i zobaczysz, że się do niego przekona :lol

mycha_85

  • Gość
Najlepsza karma dla młodziaka?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2007, 23:58:31 pm »
W poście o strupkachna uszkach opisałam przypadek mojego Felusia, który ma dopiero 5 tygodni... w związku z tym wet powiedziała że granulat dawać ale właśnie bardzo mało, za to tak jak napisałas dużo sianka i wody. Jeśli okaże sie że nie chce jeść to wtedy przerzucamy sie na Gerberka :) ALE OBY WSZYSTKO BYłO JAK NALEżY.. a króliś niech nabierze apetytu.. :heart