Autor Wątek: Poczucie bezpieczeństwa  (Przeczytany 3805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maros103

  • Gość
Poczucie bezpieczeństwa
« dnia: Lipiec 22, 2007, 21:23:00 pm »
Mój króliś lubi ludzi, lubi być głaskany , nie boi sie obcych, ale dlaczego  jak sie kładzie sie na bok to na chwilkę  a inne króliki długo tak mogą leżeć. Czy mogą coś poradzić żeby sie nie bał?

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2007, 23:37:06 pm »
maros103,  a ile czasu masz króliczka? Ja mam ponad dwa miesiące a dopiero od tygodnia kładzie się tak na dywanie i leży długo. Teraz nawet jak go głaszcze to się tak rozkłada plackiem. Dziś jak leżał ze mną i go głaskałam to po 15 minutach zasnął.... Myślałam że zwariuje ze szczęścia  :bukiet   Ale obudził go trzask drzwi na wskutek przeciągu ;/ Ale później leżał sobie jeszcze tak wtulony we mnie przez długi czas... No a jeszcze później szalał i podskakiwał z radości oznajmiając jaki jest szczęśliwy  :bukiet  Króliczek poprostu musi się do Ciebie przekonać i w pełni Ci zaufać bo nie wszystkie jest tak łatwo do siebie przekonać... Większość potrzebuje czasu... Poświęcaj królikowi dużo czasu i dużo go głaszcz a będzie tylko lepiej ;) Życzę powodzenia  :przytul

maros103

  • Gość
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2007, 09:33:15 am »
Cytat: Lena
maros103,  a ile czasu masz króliczka?

Mam go ok. 2,5 roku

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2007, 10:20:18 am »
Hmm... niektóre króliczki już takie są ale ja swojego kładzenia się "nauczyłam" ;) Poprostu długo go głaskałam a później lekko go przechyliłam na bok i położył się i leżał dalej. Zobaczył że nie dzieje się mu krzywda i teraz już sobie tak często leży ;)

Szczezuja

  • Gość
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2007, 11:46:29 am »
Króliki są różne, niektóre niedotykalskie i już. Moja pierwsza królica dawała się głaskać tylko na jej warunkach (nigdy na rękach ani kolanach), a na boku spała wyłącznie pod naszą nieobecność. Taka pozycja to oznaka pełnego wyluzowania i "wyłączenia kontroli" u królika, na co jednak w naturze b. rzadko może sobie pozwolić. Nic na siłę! Choć jak widzę fotki z królikiem leżącym na plecach i głaskanie po brzuszku to też mnie kusi, żeby Szczeżujstwo do tego przekonać. Ale w tej kwestii jest twarda - nie to nie i już.

Nikola

  • Gość
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2007, 14:02:43 pm »
Tak, to fakt, że wszystko zależy od królika. Moja Maciuś rozkładała się na dywanie na żabkę, ale rozłożonej boczkiem czy na plecach nigdy jej nie widziałam. A była z nami prawie 10 lat, więc wątpię, aby nie czuła się bezpiecznie :) Po prostu takie miała usposobienie, była bardziej z tych niedotykalskich. Nie można króliczka do tego zmusić, jeśli nie chce, to nie..

Za to Drops już po dwóch tygodniach zaczął się kłaść we wszystkich możliwych pozycjach :icon_biggrin Nawet teraz wyleguje się rozłożony na całą swoją długość boczkiem z wyciągniętymi łapkami i z tyłkiem ułożonym wyżej na rolce od papieru toaletowego :oh:

Olcia

  • Gość
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2007, 10:56:23 am »
myślę że Szczeżuja ma rację  nic na siłę mój królik również nie przepada za głaskanie czasammi da się pogłaskać ale niezbyt chętnie a ja go do tego nie zmuszam w końcu to zwierzę nie są tylko po to żeby je głskać tylko po to żeby je kochać

Kinnia

  • Gość
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2007, 11:00:01 am »
Lilka wskakuje mi na łozko i podchodzi polize mnie, podgryzie a jak ją chwile głaszcze to juz ma dosyc i sobie idzie ;)

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Poczucie bezpieczeństwa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:27:48 pm »
Cytat: "Kinnia"
a jak ją chwile głaszcze to juz ma dosyc i sobie idzie ;)


Mój królik nigdy nie ma dosyć ;)