Autor Wątek: PILNE!! oddam Baranka Perskiego.  (Przeczytany 6332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

My

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« dnia: Lipiec 17, 2007, 20:37:03 pm »
Samiczka Baranka Perskiego o imieniu Nelly ( z hodowli – oznaczenie H0, barwa „Szara” ). Króliczek ma 6 miesięcy. Szczepiona (Książeczka zdrowia królika, wpis: 23 stycznia 2007 – Myksomatoza, Pomór). Króliczek nigdy nie chorował, regularnie odwiedzał weterynarza (podcinanie pazurków, wizyty kontrolne). Uwielbia wychodzić na spacery (przyzwyczajona do smyczy, boi się samochodów, więc na spacery należy wychodzić z nią np. na łąkę), bardzo ciekawska, towarzyska, a przede wszystkim olbrzymi pieszczoch :)

Kroliczek odzywia sie głownie siankiem i granulatem, a wieczorem dostaje porcje zieleniny, warzyw itd.

Niestety :icon_sad  jesteśmy zmuszeni ja oddac z powodu stale pogarszajacego sie stanu zdrowia jednego z członków rodziny (uczulenie).

Kroliczka oddamy razem z klatka, poidelkiem, miseczka na granulat, kuweta.

Za niewielka opłata oddamy lopatke do kuwety, pilke, smycz z szelkami (jedna krotka, druga dluga), grzebien, szczotka, ok 1 kg granulatu z lucerny.









KONTAKT: (Łukasz)
e-mail: info@aquaworld.pl
gg: 3777742
tel: 517273858

Kontakt mozliwy do godz 22. Nie planuje zadnego wyjazdu, jednak na gadu zazwyczaj jestem niewidoczny - prosze smialo pytac, odpowiem jak tylko bede przy komputrze.

Pozdrawiam.

Koperek_wawa

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2007, 22:24:51 pm »
Ale śliczny ucholek, szkoda, że musi być oddany. Jedyne co mogę polecić to wejdź na stronę http://adopcje.kroliki.net/ i tam spontaktuj się bezpośrednio z osobami z Grupy Adopcyjnej. Powodzenia w szukaniu nowego domku na Nelly. Mam nadzieję, że szybko znajdzie nowy kochającą rodzinę

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2007, 08:29:13 am »
Baranek perski??  :>
To chyba ten sam?
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=2418

Tu szukajcie kontaktu:
http://forum.kroliki.net/groupcp.php?g=78

na maila albo na PW. Powodzenia.
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Balb

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2007, 10:15:26 am »
Ja polecam kontakt pod adresem adopcje@kroliki.net

Lisa

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2007, 13:58:30 pm »
ja bym wziela od reki ale do szczecina mam za dlaeko :(

Linka

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2007, 21:29:03 pm »
Cytuj
H0

H ZERO (słownie) czy H O?
Barankiem to on na pewno nie jest. Gdyby był z hodowli zarejstrowanej miałby tatuaż a zamiast "ksiązeczki zdrowia" rodowód.

Lisa

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2007, 22:18:06 pm »
niekoniecznie.

hodowla zarejestrowana a krolik z rodowodem to dwie rozne rzeczy podczas gdy te cale H0 czy H zero to zwyczajne okreslenie skrotowe rasy.

CO prawda tatuaz by mial chociaz i tak niekoniecznie. Sama mam krolika z hodowlii zarejestrowanej a tatuazu nie ma i wielce mi to nie przeszkadza

Linka

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2007, 10:19:43 am »
Lisa - fakt, na życzenie kupującego królik nie musi być tatuowany. HO/H0? Nie znam takiej rasy, jeśli się posługujemy skrótami to prosze mi wyjaśnić co to za skrót i jaka to rasa. Może to nr fermy? Tylko, że takiego numeru fermy chyba(!! pewna nie jestem) nie ma.
Cytuj
hodowla zarejestrowana a krolik z rodowodem to dwie rozne rzeczy

? Gdyby nie było hodowli zarejestrowanej nie byłoby rodowodu, gdyby rodowodu nie było to nie byłoby hodowli zarejestrowanej - czyste powiązanie, jeśli ktoś mówi na slowo, że hodowla zarejstrowana a podaje fałszywe dane to coś jest nie tak, prawda?

Mam nadzieje, że zajc znalazł nowy dom.

Lisa

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2007, 11:35:39 am »
hodowla zarejestrowana to nie tyle krolik z rodowodem co fakt, ze w razie W jakby sie cos dzialo (np epidemia kroliczych chorob) to w weterynarii jest zgloszony fakt, ze ta i ta osoba ma tyle i tyle krolikow takiej rasy i nalezy ja o tym poinformowac.

w skupach krolikow glownie miesnych nalezy miec zgloszona hodowle azeby ktokolwiek krolika kupil.

mozna hodowac kroliki z rodowodem lub nie. tak samo mozna krolika  z rodowodem kupic z hodowli niezarejestrowanej tak samo jak psa kota i inne.

wiec rodowod i hodowla zarejestrowana to dwie rozne rzeczy.

jesli chodzi o cyferki.

Francuski Baran Szary (FBS) - genotyp: AA BB CC DD GG
Francuski Baran Żelazisty (FBŻl) - genotyp: AA BeB CC DD GG
Francuski Baran Czarny (FBC) - genotyp: AA BB CC DD gg
Francuski Baran Niebieski (FBN) - genotyp: AA BB CC dd gg
Francuski Baran Hawana (FBH) - genotyp: AA BB cc DD gg
Francuski Baran Madagaskarowy (FBM) - genotyp: AA bb CC DD gg
Francuski Baran Szynszylowaty (FBSl) - genotyp: AchiAchi BB CC DD GG
Francuski Baran Żółty (FBŻ) - genotyp: AA bb CC DD GG
Francuski Baran Srokacz (FBSr) w ww. odmianach barwnych - genotyp: do ww genotypów dodawany jest allel Kk
Francuski Baran Biały Czerwonooki (FBBc) - genotyp: aa -- -- -- --
Francuski Baran Biały Niebiekooki (FBBn) - genotyp: AA -- -- -- -- xx


nie ma takiego okreslenia na barana francuskiego. istnieje rowniez mozliwosc taka, ze nie jest to francuski tylko HOLENDERSKI bo barany maja oklapniete a nie stojace uszy....

Czarny (Hc)  - genotyp: AA BB CC DD gg ss
Niebieski (Hn) - genotyp: AA BB CC dd gg ss
Szary (Hs) - genotyp: AA BB CC DD GG ss
Madagaskarowy (Hm) - genotyp: AA bb CC DD gg ss
Żółty (Hżół) - genotyp: AA bb CC DD GG ss
Hawana (Hh) - genotyp: AA BB cc DD gg ss
Japoński (Hj) - genotyp: AA bjbj CC DD gg ss
Marburski (Hmar) - genotyp: AA BB cc dd gg ss
Szynszylowaty (Hsz) - genotyp: achiachi BB CC DD GG ss
Żelazisty (Hż) - genotyp: AA BeB CC DD GG ss
Izabelowaty (Hi) - genotyp: AA bb CC dd gg ss

lub rasy HELMIN (najmniej prawdopodobne)

czerwonooki (Hec) - genotyp aa -- -- -- --
niebieskooki (Hen) - genotyp AA -- -- -- -- xx

chociaz jak dla mnie jest to mieszanka ale na 100000% nie jest to baran francuski.
moze byc to baran holenderski i komus nie chcialo sie pisac ZÓŁ jako ZÓŁTY wiec wpisal O co rowneiz malo prawdopodobne jest :)

co by to nie bylo - fajne jest  :>

Linka

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2007, 14:56:56 pm »
Cytuj
mozna hodowac kroliki z rodowodem lub nie. tak samo mozna krolika z rodowodem kupic z hodowli niezarejestrowanej tak samo jak psa kota i inne.

Owszem ale pierwszy właściciel musiał kupić królika z fermy zarejestrowanej bo inaczej "rodowodu" (bo dokłądnie nie wiemy czy ta 'ksiazeczka' to 'rodowód) by nie było.
Cytuj

w skupach krolikow glownie miesnych nalezy miec zgloszona hodowle azeby ktokolwiek krolika kupil.

Trzeba mieć zgłoszoną hodowle do lekarza weterynarii i podpisane papiery m.in na to, że mięso jest zdrowe. Związek/koło ściąga głownie hodowców - sympatyków.
Genotypów  nie musisz mi podawać - skróty wiem jak się tworzy. O takim skrócie w Polsce jeszcze nie słyszałam - może My mi to wyjaśni bom ciekawa ;).
Tak czy siak, zgodze się, że barankiem ten królik nie jest, dziwi mnie zachowanie My - nie odzywa się, nie pisze czy zajc znalazł domek. Prośba do My - jak masz skaner, lub aparat to prześlij mi skan/zdjęcia na PW tej ksiązeczki zdrowia i tych dokumentów  - z przyjemnością to oglądne :bukiet

My

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2007, 16:20:09 pm »
juz tlumaczyMy :)

Kroliczka kupilismy w Szczecinie z carefourze "U Niedzielskich". W sklepie zapewniali nas ze to rasa Baran odmiana Perska (pomimo iz nie miala oklapnietych uszu). Na forum wyczytalismy ze mozliwe jest ze krolikowi po pewnym czasie opadna uszy... tak wiec czekalismy i sie nigdy nie doczekalismy :) Jak slusznie ktos zauwazyl pisalismy juz na forum celem zidentyfikowania rasy malenstwa, jednak do tej pory nie wiemy jaka to rasa. W ogloszeniu umieszczamy dane o rasie z Ksiazeczki zdrowia kroliczka.
Odnosnie oznaczenia naszego ucholca. Posiada tatuaz na lewym uszku - oznaczenie H0 (zero - oznacz iz jest to samica - podobno :) ). Krolik pochodzi z hodowli z zachodniopomorskiego. Ksiazeczka zdrowia krolika zostala wydana przez weterynarza.

Widze ze powstalo male zamieszanie :) Nie jestem znawca tematu wiec pisalem wszystko co wiem o kroliczku, ale nie wiem jak ma sie to do rzeczywistosci.

Niestety kroliczek nie znalazl jeszcze domu. Dzisiaj skontaktujemy sie z osobami odpowiedzialnymi za adopcje w szczecinie.

Pozdrawiam.

Linka

  • Gość
PILNE!! oddam Baranka Perskiego.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2007, 17:00:51 pm »
0.1 to samica. 1.0 to samiec. Samice oznacza się parzystymi liczbami na prawych uchu a na lewym powinien być nr fermy (jak dobrze pamiętam)