Autor Wątek: suszenie zieleniny, warzyw i owoców  (Przeczytany 5547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziunia_85

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« dnia: Lipiec 04, 2007, 22:39:09 pm »
Przeglądałam forum i nic nie znalazłam, albo jestem ślepa, na temat jak prawidłowo i dobrze wysuszyć zieleninę, warzywa i owoce (ile takie suszenie trwa) oraz jak je przechowywać aby nie wdała się wilgoć i grzyb. Jak ktoś z was ma dobre i sprawdzone sposoby mógłby się tu z nami nimi podzielić.

Linka

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:41:44 am »
Zielenina - zależy od rodzaju ziól (traw). Np. skrzyp potrzebuje 1 dnia w 20 s. cieple aby się ladnie wysuszył a mlecz około tygodnia itd. Warzywa typu marchew, pietruszka(korzenie) najlepiej na kaloryferze. Dobre ususzenie gwarantuje, że suszki nie zgniją. Można je trzymać w pudełkach i raz za czas przemieszać, workach jutowych (mają duze dziurki)  susz oddycha - w przeciwienstwiedo pudełek - nie musisz ich przewracać - tym samym susz się nie kruszy. Trzymać w cieplym(ew.zimnym) i suchym pomieszczeniu. To tak w skrócie ;)

dziunia_85

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2007, 13:33:42 pm »
dzięki za odpowiedź, a jeżeli chodzi o jabłka ? to lepszy byłby do suszenia kaloryfer czy piecyk elektryczny ?

Linka

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2007, 14:06:39 pm »
Nie ważne czy piecyk czy kaloryfer - na słońcu ich nie susz ;) wyjdą same witaminki a suche dziadostwo zostanie. Niech powoli się suszą na "domowych urządzeniach".

Gina

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:20:45 pm »
Popieram. Mnie najlepsze suszone jabłka i gruszki wychodziły u Babci. Suszyły się leżąc nad piecem kaflowym. Mogłam je trzymać nawet kilka lat (raz zapomniałam gdzie je wsadziłam i przetrwały prawie 4 lata :diabelek ). Pięknie pachniały i były niesamowicie smaczne ;)

Linka

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:30:49 pm »
O tak,  piece są najlepsze!  Zauważyłam, że przy gotowaniu trzymają lepiej ciepło, a przy gazie od razu jedzenie jest zimne.

Gina

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:43:49 pm »
Może i lepiej trzymają ciepło, ale zanim się nagrzeją... :oh: Nieraz gotowanie ziemniaków trwało ponad godzinę :P

tomek

  • Gość
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2007, 12:47:12 pm »
a jaki skrzyp mozna suszyc polny czy leśny

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
suszenie zieleniny, warzyw i owoców
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2007, 21:56:40 pm »
Jak dlugo ma lezakowac sianko z roznymi ziolami abym mogla podac do zjedzenia swinkom???
Jak mialam uchole to i tak dostawaly dopiero zima,to co ususzylo sie latem.Teraz mamy swiniaczki i teraz chca juz jesc,sklepowe tez im nie podchodzi :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein