Autor Wątek: 2 baranki z zoologika  (Przeczytany 16357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2007, 14:02:18 pm »
mam nadzieje ze króliczka znajdzie domek,gdyby nie kwestia transportu chetnie bym ja zaadoptowala, bo szukam królisia do adopcji, ostatnio kupilam spora klatke dla milki i zostala mi stara tez spora. Postanowiam ze znajde Milce kompana lub kompanke,bedzie jej razniej. Co do kupna klatki to polecam male sklepy osiedlowe, ja kupilam 120cm za 100zł w krakowie gdzie w wiekszych sklepach ceny nie schodza poniżej 200zł. Bylam w szoku ja zobaczylam taka cene i odrazu ja kupilam :D. Czasami mozna sie w malym sklepie dogadac ze sprzedawca i kupic uzywana klatke tez po sporym upuscie.    A co do obaw odnośnie ewentualnego zarazenia czyms twojego króliczka to jezeli baranka bedzie w osobnej klatce a twoj króliczek byl szczepiony to raczej male sa szanse zeby cos zlapal. ;)

Kira

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 23, 2007, 14:02:53 pm »
mam nadzieje ze króliczka znajdzie domek,gdyby nie kwestia transportu chetnie bym ja zaadoptowala, bo szukam królisia do adopcji, ostatnio kupilam spora klatke dla milki i zostala mi stara tez spora. Postanowiam ze znajde Milce kompana lub kompanke,bedzie jej razniej. Co do kupna klatki to polecam male sklepy osiedlowe, ja kupilam 120cm za 100zł w krakowie gdzie w wiekszych sklepach ceny nie schodza poniżej 200zł. Bylam w szoku ja zobaczylam taka cene i odrazu ja kupilam :D. Czasami mozna sie w malym sklepie dogadac ze sprzedawca i kupic uzywana klatke tez po sporym upuscie.    A co do obaw odnośnie ewentualnego zarazenia czyms twojego króliczka to jezeli baranka bedzie w osobnej klatce a twoj króliczek byl szczepiony to raczej male sa szanse zeby cos zlapal. ;)

Kira

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2007, 14:03:28 pm »
mam nadzieje ze króliczka znajdzie domek,gdyby nie kwestia transportu chetnie bym ja zaadoptowala, bo szukam królisia do adopcji, ostatnio kupilam spora klatke dla milki i zostala mi stara tez spora. Postanowiam ze znajde Milce kompana lub kompanke,bedzie jej razniej. Co do kupna klatki to polecam male sklepy osiedlowe, ja kupilam 120cm za 100zł w krakowie gdzie w wiekszych sklepach ceny nie schodza poniżej 200zł. Bylam w szoku ja zobaczylam taka cene i odrazu ja kupilam :D. Czasami mozna sie w malym sklepie dogadac ze sprzedawca i kupic uzywana klatke tez po sporym upuscie.    A co do obaw odnośnie ewentualnego zarazenia czyms twojego króliczka to jezeli baranka bedzie w osobnej klatce a twoj króliczek byl szczepiony to raczej male sa szanse zeby cos zlapal. ;)

Kira

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2007, 14:20:20 pm »
oj przepraszam za powtorki male problemy z kompem :D :oh:

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 23, 2007, 16:12:33 pm »
Ddziekuje Wam bardzo za porady :bukiet ! Poszukam klatki w małych sklepach, tam powinno byc taniej, tak jak mowicie :) . Dzis porozmawiam z rodzicami. Trzymajcie kciuki zeby sie zgodzili :P ! Na stałe to raczej nie bede mogła wziac baranki :( , ale bardzo chce jej pomoc...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2007, 16:48:21 pm »
reniaw, szukałam klatek na animalii własnie. Była tam 100 cm za 128 zł, a 120 cm za 263 chyba zł, jakas duza roznica, a klatki tej samej firmy. Ta 100 cm jest nawet fajna, taka sama widziałam w sklepie za 202 zł :/
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Kira

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 23, 2007, 18:14:28 pm »
tylko w sklepie internetowym trzeba doliczyc koszt przesylki, może na allegro cos bedzie w miare taniego i duzego, choc tam to roznie bywa z transportem :/  jak masz troche czasu to przejedz sie do mniejszych sklepow , najlepiej osiedlowych i jak nie bedzie nic w miare taniego to spytaj sie gdzie mozna kupic uzywana klatke,zazwyczaj sa duzo tansze a sprawne. :>

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2007, 18:20:29 pm »
Oj !! jaka ja glupia :oh:  to nie na Animalii tylko na Allegro sa te klatki.Razem z przesylka zaplacisz za 100 cm ok 100 zl.Na Animalii robilam zakupy jak mialam jeszcze ucholki,teraz wprowadzalam zdj. do galerii i jakos tak mi sie pomieszalo.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Kira

  • Gość


Kira

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 24, 2007, 20:23:32 pm »
mam pytanko na jakim osiedlu jest ten sklep?

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Niestety rodzice sie nie zgodzili :(
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 25, 2007, 12:49:04 pm »
Dziewczyny jestescie kochane :* ! Dziekuje Wam bardzo za wszystko!
Rozmawiałam z rodzicami, ale powiedzieli ze to nie jest dobry pomysł, ze nie mamy warunkow na przechowanie kroliczka, gdybysmy mieli wieksze mieszkanie... :(  A tak nie zgadzaja sie aby krolinka była w moim pokoju, boja sie ze i tak nasz Szarus miałby z nia kontakt :(. Nie chca abysmy robili mu konkurencje, bo mamy juz złe doswiadczenie gdy mielismy dwa krolisie :( . Tłumaczyłam im, ze ja nie chce brac jej na stałe, ze na pewno znajdzie dom, ale oni maja swoje zdanie i sa przekonani, ze pewnie bedzie miała juz u nas dozywocie :/ . Mama nie chce tez dlatego ze by sie za bardzo przywiazała i nie mogłaby potem tak poprostu jej oddac... Tak wiec nie mam szans na to ze wezme ja do siebie :( . I jest jeszcze jeden problem, mojemu Szarusiowi skonczyła sie juz w czerwcu wanosc szczepionek, zachorował, do tej pory bierze leki i nie mozemy go zaszczepic. Rodzice boja sie tez o to.
Kroliczka czeka w sklepie zoologicznym. Moze los sie do niej usmiechnie... Jesli ktos z Was moze ja przygarnac, chetnie w tym pomoge, moge ja przewiezc ewentualnie jesli ktos nie mogłby przyjechac na terenie Warszawy i okolic.
Wiadomosci o klatkach na pewno mi sie przydadza na przyszłosc, dziekuje Wam :bukiet !
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 25, 2007, 12:51:53 pm »
Kira, pytasz o sklep w ktorym jest baranka ??  Jest to moj osiedlowy sklep, mieszkam w dzielnicy Ursus na osiedlu Niedzwiadek. To jest najwiekszy sklep zoologiczny w mojej dzielnicy.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

mycha_85

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2007, 13:51:01 pm »
Karusia ja bym chciała się cos dowiedzieć o królisi..ciągle się zastanawiam czy to dobry pomysł bo bardzo przeżyłam śmierć mojej Niuni..ale może jednak otoczenie opieką innego potrzebującego króliczka byłoby dla obu stron zbawienne..

mycha_85

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 26, 2007, 15:28:07 pm »
Będę już teraz długi czas w w-wie więc w ciągłym kontakcie. Karusia czekam na Twoja odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 26, 2007, 17:40:21 pm »
Mycha_85 - super jakbys jednak zdecydowala sie na przygarniecie tej biednej baranki... i tak jak piszesz napewno byloby to zbawienne dla niej a moze i dla Ciebie...

mycha_85

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 26, 2007, 20:39:48 pm »
Mocno się zastanawiam nad przygarnięciem tej króliczki ale potrzebuje więcej informacji..

mycha_85

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 26, 2007, 23:10:23 pm »
Mam nadzieje że Karusia wkrótce się odezwie.. Ciągle myślę o barance. Pokój stoi pusty...... :(

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 27, 2007, 13:10:19 pm »
Mysiu, naprawde bardzo Cie przepraszam, ze musiałas tak długo czekac. Nie miałam dostepu do kompa. Napisałam Ci juz na gadu. moze poprosze babke z zoologika zebym mogła jej zrobic zdjecie to wkleje i ja zobaczysz. Ona jest naprawde sliczna. Ja zakochałam sie w niej od pierwszego wejrzenia :P , ale niestety nie moge jej wziac :( . Mysle, ze Twoja decyzja o wzieciu malutkiej byłaby bardzo słuszna :) . Nic tak nie potrafi wyleczyc serca z ran po stracie zwierzaczka jak uratowanie zycia drugiemu i podarowanie mu swojej miłosci i opieki. Ja cos o tym wiem... Kiedy odeszła Trunia myslałam ze oszaleje taka miałam pustke w domu. Chciałam kogos pogłaskac, przytulic milusie futerko, nie miałam komu dac jesc, tak brakowało mi wszystkiego co było z nia zwiazane :( , ale kiedy pojawił sie Szarus wszystko odzyskało dawny blask :jupi
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

mycha_85

  • Gość
2 baranki z zoologika
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 27, 2007, 14:50:38 pm »
Witam Karusia, byłam dziś na osiedlu Niedżwiadek na tym bazarku, znalazłam sklep zoologiczny o którym mówiłaś.Pojechałam juz z klatką i z myślą że kupię ową barankę. No i niestety ....:( chyba się spóźniłam.. Pani powiedziała że faktycznie miała jeszcze niedawno barankę ale ją oddała. Dokładnie powiedziała: "Wszystkie zwierzęta oddałam jak były upały".. więc ja się pytam czy jest możliwość kupienia jakoś tej baranki?Ona niestety odpowiedziała że nie.. :(  Więc ścięła cały mój zapał i ze smutkiem opuściłam sklep... Ta Pani ogólnie wydawała mi się jakaś niewyraźna..Zapewniła mnie że oddała komuś ta barankę.. ale czuję jakiś niesmak. :bejzbol