Autor Wątek: .  (Przeczytany 11857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2007, 17:54:11 pm »
amnestia jaki on sliczny :wow swietne umaszczenie.Przy Tobie wydobrzeje napewno.
Daj znac jak wrocicie od weta
Dobre masz serducho :heart ,ze przygarnelas chorego ucholka :przytul
Napewno odzwieczy Ci sie  :bukiet
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

amnestria

  • Gość
.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2007, 22:16:04 pm »
Dyzio, bo takie imię dostał króliczek po dzisiejszej wizycie u weta okazał się młodym bo ok. 4-5 miesięcznym samczykiem.

Dyzio waży 750g, znać mu wszystkie żebra. Wetka zaleciła solidne tuczenie (w ramach rozsądku, bo wiadomo jak to jest z podawaniem nowego żarcia).

Nosek jest zagadką. Mogło to być porażenie prądem (bo jest lekko poparzony), mogła też pojawić się jeszcze do tego jego własna wydzielina. To plus maść jaką (zupełnie niepotrzebnie bo odcięło dostęp powietrza) dostał dało skorupę wokół nosa. Wetka wycięła mu to wszystko i obmyła (nie pamiętam nazwy środku ) a na koniec wymazała jodyną.

Ząbki są chyba w najgorszym stanie. Dyziek ma wadę zgryzu (przodozgryz). Siekacze tak jak myślałam były przerośnięte, nie na tyle jednak by wysunąć się z mordki. Trzonowce są za długie i nadają się do korekcji (zęby nie zachodzą jeden na drugi). Dlatego mały miał takie trudności z jedzeniem. Obcięcie siekaczy ma mu to ułatwić, aczkolwiek dopóki nie poprawi się trzonowców, może mieć problemy z jedzeniem twardych rzeczy. Niestety póki co nie można nic zdziałać (bo po pierwsze już rozpoczęło się leczenie, choćby noska, a po drugie jego ząbki się kruszą bo dyzio ma niedobór wapnia)

Kolejna sprawa to uszka. W jednym zaczął pojawiać się pasożyt. Przypomina to świerzb, jest jednak w początkowym stadium więc z tym nie powinno być większych problemów (dostał zastrzyk, za 10 dni powtórka). Jednakże z tego powodu czeka go kwarantanna, min 2 tygodnie, a więc póki co żadnego zaprzyjaźniania z Duffym.

Skóra ciała jest w dobrym stanie, tylko na brzuszku w okolicy nóg jest lekkie odparzenie (najprawdopodobniej od brudu, zresztą o tym, że królik był w brudzie świadczą podeszwy skoków - ta sierść została wycięta)

Płucka czyste, nic w środku nie szumi co mnie bardzo ucieszyło.

Teraz w domu czeka nas kuracja. 2 rodzaje tabletek (nie są to jednak antybiotyki) do tego witamina C, wapno, osłonowo Lakcid i jodyna do smarowania noska. Za 4 dni wizyta kontrolna.

Dyziaczek w nagrodę za to jaki był dzielny dostał piękną miseczkę z królasem (no i konieczne do zakupienia, kuwetę i paśnik).

Dodam jeszcze, że cała rodzina bardzo mocno go pokochała i zrobimy wszystko by był szczęśliwy.

Zdjęcia postaram się dać jak najszybciej, ale nie mam cyfrówki, więc to może trochę potrwać. Miałam już dziś mu zrobić sesję, ale nie dałam rady bo cały dzień musiałam coś załatwiać (m.in wizyta u weta)

dziunia82

  • Gość
.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2007, 01:17:35 am »
amnestria króliś śliczny :bukiet .Moc uścisków za twoje WIELKIE  :heart

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2007, 15:06:31 pm »
Jejku az sie boje w jakim stanie jest drugi kroliczek. Ludzie popatrzcie na strone moze ktos wśród waszych znajomych myśli o królasku. http://adopcje.kroliki.net/adopcje/kicus.html
Amnestria co cudnie, ześ go przygarnęła. Ale wiesz zdenerwowałam sie i napisałm do nich, mam nadzieję, z ekolejny króliś zostanei dobrze obejrzany przez weterynarza. Czy ty byłaś poinformowana o stanie zdrowi królika?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

amnestria

  • Gość
.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2007, 15:58:59 pm »
Nie. Zapytałam czy był oglądany przez weta, a pani powiedziała, że tak i prócz noska jest zdrowy.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2007, 18:33:18 pm »
:oh: załamka ... oni sie w końcu tam na mnie zgniewają napisałm, ze proszę, zeby wet obejrzał króla porządnie. W końcu mnie pogonią. W ich mieście jest wyższa szkoła weterynaryjna ale i reklama dla miasta. :(
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

anka1388

  • Gość
.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2007, 22:39:59 pm »
Ja tez juz nieldugo (10 listopada) bede miec kroliczka z adopcji. czarno bialego baranka Duszka... Juz sie doczekac nie moge... Moj Misiek w koncu bedzie miec towarzysza... A ja drogiego kroliczka... :) mam nadzieje, ze ten miesiac szybko zleci i za kilka chwil bede mogla napisac, ze Duszek jest juz w moim domku :)

amnestria

  • Gość
.
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2007, 13:49:31 pm »
Anka WSPANIALE :hura:  :jupi

Cytat: "anka1388"
Moj Misiek w koncu bedzie miec towarzysza...

Ja teraz widzę, że nie ma to jak drugi uszek. Chłopaki już prawie się polubiły. Czasem się liżą po uszkach, ale są też momenty gdy Duffy Dyzia przegania.

naomi19

  • Gość
.
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2007, 18:53:38 pm »
Cytat: "amnestria"
. Czasem się liżą po uszkach, ale są też momenty gdy Duffy Dyzia przegania.

To super, że sie udało!  :bukiet

amnestria

  • Gość
.
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 13, 2007, 19:26:17 pm »
Cytuj
To super, że sie udało!

No, prawie ;). Samych ich jeszcze nie zostawiam, ale chyba jest nieźle jak na trochę ponad tydzień zaprzyjaźniania.

Oby się nie popsuło jak Dyzio zacznie dojrzewać :nie_powiem

Arya

  • Gość
.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2007, 20:36:19 pm »
Cytat: "amnestria"
Oby się nie popsuło jak Dyzio zacznie dojrzewać  

wtedy wykastrujesz albo przeczekasz ;]

anka1388

  • Gość
.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2007, 22:56:42 pm »
amnestria,  tez sie ciesze, ze bede miec 2 krolika :)
Fajnie ze Twoje sie juz prawie polubily... Zycze powodzenia w dalszym zaprzyjaznianiu. Informuj o postepach :)
I poglaskaj ode mnie te Twoje dwa uchole :)

amnestria

  • Gość
.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2007, 23:00:27 pm »
No właśnie przestało być różowo. Tu więcej o tym: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=3089