Autor Wątek: zdjecia Naszych klatek ;)  (Przeczytany 437556 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 22, 2009, 23:10:51 pm »
U mojej Toski nie było problemu z rezygnacji z pokładów siana w klatce (na których uwielbiała się wylegiwać). Kuwetę narożną ma od niedawna. Ale od zawsze miała też kuwetę poza klatką. Najpierw były w niej ręczniki, które prałam, później przeszliśmy na żwirek.
Ale ostatnio mój znajomy zamontował królasowi kuwetkę ze żwirkiem i ten przeżył szok! Trwało kilka dni zanim skumał o co chodzi. Dodatkowo ma zabawę i wykopuje żwirek z kuwetki na całą klatkę  :diabelek  Znajomy wynosi go na noc do kuchni, bo kopacz uaktywnia się nad ranem ;) Ale pomalutku jakoś przyzwyczaja się do nowego obiektu w klatce i do żwirku. Nawet zaczął ucinać sobie drzemki w kuwecie.
Ja osobiście polecam taki sposób urządzenia klatki również ze względów czysto egoistycznych ;) po prostu łatwiej i wygodniej się sprząta.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 22, 2009, 23:13:39 pm »
Czasami zostawiam królowi ręcznik, a ten zamiast potraktować go jak lęgowiska to tylko kopie, kopie, gryzie i podnosi ręcznik  :diabelek

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 22, 2009, 23:17:37 pm »
Oj tak. Józia była b. sfrustrowana obecnością ręcznika w klatce. Dlatego ona ma gołą "podłogę". Tosia lubi wszystko co miękkie. I tylko szuka gdzie by tu wygodnie dupsko usadzić  :diabelek
Dlatego trzeba sprawdzić co jest najlepsze, bo każdy lubi coś innego.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 22, 2009, 23:22:59 pm »
Zobaczę jutro, co się da zrobić z tym. Mam gdzieś fragment wykładziny nieużywanej, może mu się spodoba? Jak był kiedyś chory to siedział na ręczniku grzecznie i nie buntował się, a teraz diabełek chce pozbyc się z tego paskudnego ręcznika.

Dzięki za dobre rady :) Dobrej nocy

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 3:45 pm ]
Witam

Właśnie dzisiaj urządziłam nowe mieszkanko dla Zorrusia :)
Na początku nie chciał w ogóle wejść do klatki, a teraz praktycznie z niej w ogole nie wychodzi. Wiec mysle, ze podoba mu sie jego nowe krolestwo :)


karola

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 27, 2009, 19:44:32 pm »
A to klatka Basi

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 27, 2009, 19:50:23 pm »
karola
1. nie za dużo widać na tym zdjęciu
2 Czy ta klatka nie jest ciut za mała ??

Elzbietonka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 27, 2009, 20:44:46 pm »
Kitty27, może spróbuj dać jakąś kuwetkę?
Estetyczniej to wygląda i łatwiej sprzątać :)
Do takiej klatki najlepsza chyba by była narożna (no chyba że kicol nie umie się załatwiać tylko w rogu)....

Karola, klatka faktycznie wydaje się malutka.
Królik na razie jest młody, ale za chwilę ci urośnie i nawet się nie będzie mógł w takiej klatce obrócić.

Aneczka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 27, 2009, 20:48:45 pm »
Elzbietonka, z tego co wiem, to królik Karoli już nie urośnie, bo nie jest to już maluch, ale klatka faktycznie za mała

Elzbietonka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 27, 2009, 22:11:48 pm »
Ojć, na zdjęciu na maluszka mi wyglądał  :DD
Ale zdjęcie małe i mnie oczy zawiodły xdd

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 27, 2009, 23:17:15 pm »
Cytat: "Elzbietonka"
Kitty27, może spróbuj dać jakąś kuwetkę?
Estetyczniej to wygląda i łatwiej sprzątać :)
Do takiej klatki najlepsza chyba by była narożna (no chyba że kicol nie umie się załatwiać tylko w rogu).....


wlasnie zamowilam kuwetke narozna dla chomikow..obawiam sie czy nie bedzie za mala, ale w sklepie mieli taka wielka, ze polowe miejsca w klatce zajelaby, a ta mila pani twierdzila, ze ta wielka kuwetka jest najmniejsza jaka ma i ze jest to dla krolikow  :wow zobaczymy

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 28, 2009, 11:36:27 am »
A u nas wygląda to tak:



i z przodu:



Wiem, że klatka jest dość mała, ale póki co Pusiek jest malutki i musi mu wystarczyć :) Poza tym myślimy o zagródce jakos po wakacjach więc do tego czasu chyba aż tak strasznie nie wyrośnie. No i ponoć jego rodzice wazyli coś pomiędzy 1-1,3 kg, więc taki duży nie będzie. Wiem, że się usprawiedliwiam, ale jak kupowałam klatkę nie miałam zbyt dużego pojęcia o króliczkach i minimalnych wymiarach klatki (to jest 70), a tą udało mi się dostać za 50 zł nową na allegro :]

Co do przedłużacza widocznego w pokoju to nie ma się co marfić - Pusiek nie ma tam wstępu. Jak widać klatka stoi w przejściu :)

Przyznaję, ze tak czyściutko, bo dopiero co wysprzatane. Zdjęcie zrobione dziś i dziś była pierwsza noc z ręcznikiem. Muszę powiedzieć, że Pusiek ładnie na nim leżał i nic nie rokopał :) A bobków poza kuwetą to chyba nigdy tyle nie zrobił przez noc :D Ale to zrozumiałe - musiał "ochrzcić" :) I tu mam pytanko do bardziej doświadczonych. Bo Pusiek najpierw nasiusiał na ręcznik (pierwszy raz mu się zdarzyło nasiusiać poza kuwetą), a potem tylko bobki zostawiał. Wiem, że wypadałoby ręcznik wyprać, ale czy po praniu znów nie będzie to samo? Tzn czy znów nie posiusia? Myślałam, żeby go wyprać ręcznie, wtedy nie będzie aż tak intensywnego zapachu płynu do prania... Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 28, 2009, 12:08:44 pm »
jpuasz, własnie mamy identyczna klatkę :)

Wlasnie wczesniej pani w sklepie mowila o tej duzej kuwetce, ktora masz. Nie jest za duza?
Sama nie wiem, bo normalnie Zorro sika w rog i raczej ta jego toaleta nie zajmuje duzo miejsca  :hmmm

Aneczka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 28, 2009, 16:08:24 pm »
Kitty27, widziałaś na własne oczy ta kuwete dla chomików?? ona jest wielkości chomika, królik na pewno się w niej nie zmieści i nie załatwi, nie ma najmniejszych sznas

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 28, 2009, 16:42:58 pm »
Kitty ja mam tą kuwetę z Animalii, Zobacz. Tam jest napisane, ze niby dla świnki morskiej i że niby ma 20x20x27, ale faktycznie jest większa. Tzn ma jakies 27x27x37. I musze powiedzieć, że w tym momencie moze jest trochę duża (czy ja wiem, czy za duża?) ale mniejszej bym nie kupowała, bo jak króliczek podrośnie, to byłaby za mała. Znalazłam w necie wymiary kuwety dla chomików - 12x12x18. Pewnie nie wszystkie takie są, no ale taka jest na Animalii. Narysuj sobie na kartce trójkąt o takich wymiarach, to się przekonasz jakiej jest wielkości. Mnie się wydaje, że do takiej malutkiej kuwetki, to królik musiałby wchodzić tyłem... Bo chyba tylko zadek mu się tam zmieści :) Wydaje mi się, że kuweta powinna być na tyle duża, żeby zwierzątko mogło do niej wejść i się w niej odwrócić. Zresztą wejdź na Animalie i poczytaj komentarze. Tylko szukaj pod "toaleta" a nie "kuweta" :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Elzbietonka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 28, 2009, 18:35:49 pm »
Ja u siebie mam kuwetkę dla kota ;)

We wtorek kupiłam króliczkom chodniczek do klatki... W Nomi 0,9mx0,60m kosztował ok 10 zł  :DD

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 28, 2009, 18:44:45 pm »
jpuasz, wlasnie taka kuwetke dla chomikow zamowilam i czekam na paczuszke, przy okazji zamowilam sianko, rozne ziolka i przysmaki dla mego kota.

Zobaczymy, jak Zorro odrzuci ta kuwetke dla chomikow to kupie wieksza. W sumie to on w ogole w zyciu kuwetki nie widzial  :hmmm  :hmmm

Aneczka, kuwetka ktora widzialam w animalii jest wiekszego rozmiaru niz chomik. A Zorro duzym krolikiem nie jest, w pozycji siedzacej mierzy kolo 20 cm.

Aneczka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 28, 2009, 18:47:00 pm »
Kitty27, on jej nie odrzuci, on nawet jakby bardzo chciał to do niej nie wejdzie, ona jest mniejsza niz spodeczek pod filiżanke, a królik musi wejśc do kuwety, żeby się w niej załatwił, a nie wystawić nad nią ogonek.

Martynkaa89

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 28, 2009, 19:28:28 pm »
Teraz już moje ucholki mają 120 cm klatke o to rożńica między 120 a 80.






Elzbietonka

  • Gość
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 28, 2009, 21:47:09 pm »
Moje uwielbiają siedzieć... w kuwecie xdd
Zawsze jak otwieram im klatkę, to uciekają właśnie do kuwetki...

Martynko... Wielka klatka, nie? :D
Jak do mnie przyszła 120, to byłam pod wrażeniem jej ogromności....
A dziś? Za mała! Za mała! xdd

 :DD

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
zdjecia Naszych klatek ;)
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 29, 2009, 07:50:40 am »
Wiem, uparta jak osioł jestem, ale cicho liczę na to, że ta kuwetka będzie dla niego w sam raz i Zorros wejdzie do niej  :DD

Zawsze chciałam mieć jak najwiekszą klatkę dla Zorrusia, ale ze wzgeldu na male mieszkanie nie zmiesci sie. Klatka ma jakies 80 cm, to juz jego trzecia klatka, tamte poniszczył, pogryzł, porozwalał. Jak Zorro lezy to widać, że sporo miejsca ma jeszcze i nie jest mu ciasno. A poza tym czesciej bywa poza klatka niz w klatce :) Wczoraj kupiłam dla niego poduszkę i od razu przypadła mu do gustu :)
Ciesze się, że on się cieszy :)

Uszatowego weekendu!  :jupi