Autor Wątek: kolby  (Przeczytany 2779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wuszka

  • Gość
kolby
« dnia: Czerwiec 27, 2007, 16:17:22 pm »
mam pytanie czy podajecie swoim królkom kolby np. z orzechami, nasionami kukurydz a itp. ?

Ratana

  • Gość
kolby
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2007, 16:20:31 pm »
Wuszka, nie daj się zwieźć temu co jest napisane na opakowaniu kolb. Tak naprawde są one dla króliczków niezdrowe, mimo, że są rozpowszechniane niemal jako niezbędnik i rarytas w króliczej diecie  :bejzbol Zamiast kolb i dropsów lepiej podaj ucholowi kawałek świerzego jabłuszka, marchewki, troche zieleniny. Będzie mu bardzo smakowało a i na zdrowie też mu wyjdzie  :P

Koperek_wawa

  • Gość
kolby
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2007, 19:44:05 pm »
Kolby są bardzo niezdrowe i kaloryczne. Może i króliczkowi będą smakować, ale na pewno nie wyjdą mu na zdrowie.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
kolby
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2007, 21:28:45 pm »
Wuszka, kolbom zdecydowanie NIE !!  ja kiedys, gdy jeszcze nie trafiłam na dobre krolicze strony w necie dawałam Szaruniowi co 2 tyg. jedna kolbe, przewaznie Vitapolu lub Vitakraftu ( najczesciej owoce lesne, owocowe, swietojanskie i inne tam smieciuchy tylko tak nazwane zeby klienta przyciagnac, a tak naprawde to składaja sie z tego samego wszystkie :bejzbol ), miodowych, jogurtowych to nigdy nie dawałam bo kroliki tago w naturze nie jedza tak na chłopski rozum... A orzechowe sa ciezko strawne, wiec tez nie podawałam... Poza tym nie wiadomo czym one sa klejone, o barwnikach juz nie wspomne... Takze nie wierz tym wszystkim hasłom reklamowym typu ze zeby sobie na nich scieraja, czy poprawiaja samopoczucie zwierzaka i sprawiaja wiele radosci itp. Ale najlepszym argumentem jest, ze kolby to sprasowana mieszanka a kroliki mieszanek nie moga jesc- to podstawa...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart