Autor Wątek: Przygarnę króliczka z SPK  (Przeczytany 23125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola_Krk

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 07, 2007, 14:42:01 pm »
Przykro mi, ale ja w żadnym wypadku nie szanuję zdania kogoś, kto uważa, że wysyłanie żywych zwierząt pocztą jest właściwe. A ktoś, kto w ogóle pisze o takiej możliwości jest dla mnie nieodpowiedzialny i moim zdaniem, gdyby doszło co do czego, to zgodziłabyś się na tą pocztę, gdyby to była ostateczność.
Nie mówię już o tym, że zaprzeczasz sama sobie w co drugim poście. Rozmawiasz z ludźmi znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie ( w każdej dziedzinie!) i obrażasz ich mówiąc, że "myślałaś, że rozmawiasz z ludźmi dorosłymi".

...

Ogólnie zachowujesz się jak dla mnie skandalicznie i zanim znowu postanowisz kogoś obrazić, to się zastanów.

elvira

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 07, 2007, 15:35:33 pm »
Cytat: "Ola_Krk"
Przykro mi, ale ja w żadnym wypadku nie szanuję zdania kogoś, kto uważa, że wysyłanie żywych zwierząt pocztą jest właściwe.
Po pierwsze, nie zalezy mi na tym żebyś szanowała moje zdanie;) czy jakiekolwiek inne, bo każdy ma swoje, bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie! poza tym, nikt tu nie uważa że wysyłanie żywych zwierzątek pocztą jest właściwe.

Cytat: "Ola_Krk"
A ktoś, kto w ogóle pisze o takiej możliwości jest dla mnie nieodpowiedzialny i moim zdaniem, gdyby doszło co do czego, to zgodziłabyś się na tą pocztę, gdyby to była ostateczność.

Myśl sobie co chcesz, tyle to dla mnie ważne co zeszłoroczny śnieg. Ale jeśli już tak się wypowiadasz na ten temat, to wiedz chociaż że się mylisz, bo wolałabym pojechać niż dla wygody poczekać aż go przyślą. I nie jestem nieodpowiedzialna, i nie możesz tego okreslić po tym co piszę, bo ja tego nie zrobiłam, tylko o tym napisałam. Nieodpowiedzialność jest wtedy gdy się nie umie ponieść konsekwencji za swój CZYN .

Cytat: "Ola_Krk"
Nie mówię już o tym, że zaprzeczasz sama sobie w co drugim poście. Rozmawiasz z ludźmi znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie ( w każdej dziedzinie!) i obrażasz ich mówiąc, że "myślałaś, że rozmawiasz z ludźmi dorosłymi".


W każdej dziedzinie - te słowa rozbawiły mnie niemal do łez.
Jeśli myślisz że człowiek dorosły wiekiem jest równie dorosły rozumem, to (znowu) się mylisz. Bywa równiez i tak, ale niestety nie we wszystkich przypadkach, bo wiesz, zdarza się, że są ludzie którzy nie dorośli do swego wieku, a jest też i tak, że nie jedena nastolatek jest inteligentniejszy od -ścia latka lub -ści latka.
oczywiście bez żadnych podtekstów, ja tu nic nie sugeruje..żeby znów ktoś sie głupio nie doczepił i bezmyślnie osądzał.

Cytat: "Ola_Krk"
Ogólnie zachowujesz się jak dla mnie skandalicznie i zanim znowu postanowisz kogoś obrazić, to się zastanów.
a Ty histeryzujesz.. Może pozwiesz tego pana z tej profesjonalnej fermy która jest ustawowo zapisana tam gdzie trzeba do sądu? a moze mnie? że napisałam takiego posta?


wielkie PFFF

Linka

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 07, 2007, 17:37:50 pm »
Cytuj
Może pozwiesz tego pana z tej profesjonalnej fermy która jest ustawowo zapisana tam gdzie trzeba do sądu?

 :co_jest
Jaki wogóle sąd? O czym Ty mówisz kobito ;) Musi spełniać tylko wymogi i mieć w związku papiery - dowiem się jeszcze jakie. Pocztą dużo hodowców wysyła, owszem wysłanie pocztą to ostateczność ale i większe koszty - dlatego większość hodowców jeździ samemu po króliki - wolą samemu oglądnąc papiery,  hodowli/królików - ale mówie tu o hodowcach! (a to temat rzeka)
Grupa SPK podejmie decyzje - ja bym ją prosiła już o jak najszybsze podjęcie jej aby wiedzieć czy kupić królika, starać się o adopcje  czy dalej się kłócić. Jeśli Azi i cała grupa uważają, że nie oddadzą królika osobie która rozważa możliwość przesyłki pocztowej to nie. Przecież jeśli chcesz możesz pomóc w inny sposób. W moich oczach nie jest to żadnym problemem - jeśli chcesz mieć królika to na pewno się znajdzie - potrzeba dobrych chęci.

Szczezuja

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 08, 2007, 04:19:23 am »
Cytat: Linka
Cytuj
Grupa SPK podejmie decyzje - ja bym ją prosiła już o jak najszybsze podjęcie jej aby wiedzieć czy kupić królika, starać się o adopcje  czy dalej się kłócić. Jeśli Azi i cała grupa uważają, że nie oddadzą królika osobie która rozważa możliwość przesyłki pocztowej to nie. Przecież jeśli chcesz możesz pomóc w inny sposób. W moich oczach nie jest to żadnym problemem - jeśli chcesz mieć królika to na pewno się znajdzie - potrzeba dobrych chęci.

Dobrze Linka gada. Poziom dyskusji bez sensu, jak już nie raz emocje ponoszą i kultura komunikacji szwankuje. Elvira, wycieczka do krakowskiego schroniska jest chyba dobrym pomysłem! Przecież nie musisz mieć uszatka ZARAZ (jeszcze zdążysz się nim nacieszyć), przygotuj sobie wszystko spokojnie, poczytaj uszatą stronę i porady SPK, i wybierz kiedyś po jakiegoąś bezdomnego bidulka. Non stop są też kroliki wystawiane (często pro forma) na allegro, nie przez hodowców, ale właśnie przez ludzi, którzy z różnych powodów się ich pozbywają. Zobacz:
http://www.allegro.pl/item213784296_krolik_klapouchy.html
http://www.allegro.pl/item211807300_kroliczek_wyposazenie.html
http://www.allegro.pl/item213253191_swietna_mala_pociecha_dla_twojej_malej_pociechy.html
http://www.allegro.pl/item211614951_kroliki_funia_zwierzeta_akcesoria_tanio_.html
http://www.allegro.pl/item212071650_krolik_miniaturka_sprzedam_pilnie_.html
http://www.allegro.pl/item213131372_slodziutki_rudzielec_.html

elvira

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 08, 2007, 09:16:03 am »
Poczaje, poczaje =)

Szczezuja

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:32:27 am »
chyba za stara jestem, bo nie rozumiem :(
eh ta polszczyzna dzisiejszej młodzieży  :bejzbol  :bejzbol

elvira

  • Gość
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:34:02 am »
Czaić znaczy zlookać, czyli zobaczyć, sprawdzić... i wcale nie jesteś za stara :icon_8P

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przygarnę króliczka z SPK
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:50:17 am »
Cytat: "Linka"

Grupa SPK podejmie decyzje - ja bym ją prosiła już o jak najszybsze podjęcie jej aby wiedzieć czy kupić królika, starać się o adopcje  czy dalej się kłócić. Jeśli Azi i cała grupa uważają, że nie oddadzą królika osobie która rozważa możliwość przesyłki pocztowej to nie. Przecież jeśli chcesz możesz pomóc w inny sposób. W moich oczach nie jest to żadnym problemem - jeśli chcesz mieć królika to na pewno się znajdzie - potrzeba dobrych chęci.



Dla jasności grupa adopcyjna zadecyduje o przyjęciu Elviry do pomocy w adopcjach.
Co do adopcji królika: JA zadecydowałam,że Elvira  nie dostanie króliczka, którego adopcje prowadze.
Ja nie decyduje w sprawach prowadzonych przez innych pośredników.
W grupie adopcyjnej wszyscy posrednicy są na równych prawach, kazdy samodzielnie podejmuje decyzje.

Takie podejmowanie decyzji jest trudne- oddając komuś króliczka nie możemy mieć żadnych wątpliwości. To w naszych rekach jest los takiego zwierzaka. Zasada jest prosta jeżeli do nowego opiekuna sa jakieś zastrzeżenia , uwagi lub jakiekolwiek watpliwości - nawet najmniejsze  - to nie dostaje on króliczka.