Autor Wątek: Zachowanie i wiek  (Przeczytany 4111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Franciszek100

  • Gość
Zachowanie i wiek
« dnia: Czerwiec 06, 2007, 06:21:52 am »
Witam!

Od niedawna mam królik i mam jedno pytanie odnośnie jego.

Miko jak się podchodzi to najczęściej ucieka, czasami da się pogłaskać. Wczoaj robiłem lekcje na podłodze (dla królika) :rotfl2 I kusiłem go mniszkami lekarskimi, podchoził,dawał się głaskać, kicał koło mnie, ale często uciekał.. Jak zwykle na noc musi być zamykany w klatce, a sam nie wraca..Także trzeba go łapać. (Zawsze ucieka przed łapaniem)Wiem że króliki nie lubią noszenia więc tak nie robie. Ale jak się położe z nim na brzuchu to wtedy podchodzi wyżej.. nie boji się...
Dlaczego tak robi??

I jeszcze: Czy jak Miko ma 6 misięcy to jeszzce urośnie?

skorpion81

  • Gość
Zachowanie i wiek
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2007, 13:36:09 pm »
Króliki nie lubią jak się na nie "patrzy z góry" :) Dlatego dużo czasu trzeba spędzać na podłodze, jeśli chce się oswoić królika. Możesz się kłaść, siadać, a wtedy on będzie do Ciebie podchodził i z czasem pozwoli się głaskać. Po oswojeniu przestanie uciekać od Ciebie nawet gdy będziesz chciał pogłaskać go z "wysokości".

Tak na marginesie to czasem gdy ćwiczę na podłodze (brzuszki itd) to tygrys najpierw przychodzi zobaczyć co ja tam wyprawiam i każe przerwac ćwiczenia, żeby go głaskać, po czym włazi na wysokości np.. na łóżko i patrzy na mnie z góry  :oh: Taka zamiana ról :) z tymże ja nie mam na tym punkcie kompleksów tak jak króliki  :DD

Franciszek100

  • Gość
Zachowanie i wiek
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2007, 15:06:08 pm »
Aha,dzięki :)Dzisiaj znowu odrobię lekcje na ziemi :DD

tusia94

  • Gość
Zachowanie i wiek
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2007, 15:18:33 pm »
Dwa pytania  : Od kiedy masz Miko ? Moja mania dosyc dlugo sie oswajala . . . mam ją juz okolo 9 miesiecy a teraz czsem nie chce mi sie poglaskac . . . moze dlatego ze chce ja poglaskac gdy sie bawi !! I jeszcze jedno pytanie : czy to jest krolik miniaturka . . . ?? Jesli tak to niewiele urosnie . . . moja Mania, jak ja kupowalam miala 8 miesiecy  . . . i troche napewno urosla !! Pozdrawiam  :DD  :DD  :DD

skorpion81

  • Gość
Zachowanie i wiek
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2007, 15:31:36 pm »
tak na marginesie to właśnie przez to moje siedzenie czy leżenie na podłodze z uwagi na towarzyszenie królikowi to moi rodzice uważają mnie za świrniętą. Stara baba a tarza się po podłodze. Wg mojej mamy to człowiek powinien ustalać zasady a nie królik. No cóż. Ona nie jest miłosniczką królików. Woli psy i to tylko te, które są czyste i posłuszne  :oh:

Franciszek100

  • Gość
Zachowanie i wiek
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2007, 14:13:09 pm »
:rotfl2 Moji rodzice(rozdeństwo też) uważają mnie za  czubka jak daje papugom codziennie 6 warzyw i 4 owoce. Jak kupuje karmy itp.:diabelek Ale królik ma poodobnie :-)

Miko jest u nas od 2 tygodni.

To jest, chyba miniaturka,lew :DD

tusia94

  • Gość
Zachowanie i wiek
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2007, 15:24:45 pm »
Nie martw sie napewno sie oswoi ... masz go dobiero dwa tygodnie ... kroliki potrzebuja czasu na poznanie wlasciciela ... dom ... itd. Najlepiej oprowadzaj go po domku a bedzie wiedziala ze u ciebie jest bezpieczny :) Pozdrawiam!!