Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 574929 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:40:52 pm »
Aneczka,
zapraszam  :lol
a może turniej rycerski chcielibyście zobaczyć? Międzynarodowy. Czas 22-23.08.2009, miejsce: najfajniejsze miasteczko w Polsce, zamek. To także zapraszam

Aneczka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 08, 2009, 20:30:01 pm »
nuka, no, nie wiem czy akurat wtedy będę mogła, ale w sumie jakby tak się złożyło, to czemu nie. Mój mąż to nawet nie wie, że tam grasuje diabeł Boruta.... Chyba musi zobaczyc na własne oczy :wow

strzalik

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 08, 2009, 20:31:00 pm »
Widziałam stronkę turnieju fajne rzeczy się zapowiadają :)

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:08:24 pm »
To co, ogłaszamy zlot królikomaniaków?
Boruta jest niegroźny, to swój diabeł i można się z nim dogadać.
Strzalik się wybiera ze swoją połówką na tą imprezkę (mam nadzieję :)), Aneczka przedyskutuj z panem mężem i też przyjeżdżajcie. Turniej to nie jedyna atrakcja. Jest sporo do zobaczenia, w końcu to najfajniejsze miasteczko w Polsce.

Aneczka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:12:40 pm »
nuka, ja tam już wszystko pooglądałam każdy kamień i turniej kiedys też. Mój mąż pyta co będzie do ogórków :oh: Bo zrozumiał, że zagrychę juz kisisz :oh: Pytał też czy dobrze gotujesz, no bo to w końcu 300km w jedną stronę, więc jechać tyle tylko po to, żeby się przejechać.... :oh: I jeszcze czy masz stodołe, żeby się przespać na sianie :oh:
To prawie dosłowne cytaty z mojego małżonka. A tak poważnie, to faktycznie chciałąm się wybrać w te wakacje, ale jakby co to tylko na któryś z tych dwóch dni, bo jeden na pewno będę w pracy...
No i musze kogoś podkupić, zeby mi te dwie godzille karmił

karola

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 14, 2009, 15:40:30 pm »
Według mnie wszystko jest ok. :icon_smile2



Pozdrawiam

Shaiya

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:37:51 pm »
Mógłby ktoś łaskawy wymienić mi warzywka i owoce, których króliki nie moga jeść?

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:44:47 pm »
Shaiya,
jeśli nie masz ochoty na lekturę całego forum, to zerknij chociażby tu http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl/
znajdziesz wszystkie niezbędna informacje na temat kroliczków.

Shaiya

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 15, 2009, 15:11:37 pm »
Dziękuję bardzo. Rzeczywiście miałabym lektury na miesiąc, conajmniej :)

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 15, 2009, 22:43:33 pm »
Shaiya,
nie odpuszczaj, lektura tego forum jest ciekawa :)

Shaiya

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 15, 2009, 23:22:19 pm »
Wiem, wiem ^^ Filtruję forum od dobrych dwóch tygodni ;3  :rotfl2

OLO

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 08, 2009, 14:49:10 pm »
mam pytanko bo tak czytam czytam i glupieje  :PP Jakie sa najlepsze ziola dla krolikow i czy moge kupowac je w aptece takie suszone????Pozdrawiamy ola i toska :jupi  :bukiet

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 08, 2009, 16:31:35 pm »
Zioła - lista jest długa dlatego odsyłacz, oczywiście do zaprzyjaźnionej strony bo jest tam wszystko http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl/listaz.html

Możesz kupować w aptece czy sklepie zielarskim ale zwracaj uwagę na "przetworzenie" ziółka, np. len możesz podawać, ale prażony już nie bardzo.
Dlatego najbezpiecznej kupić w którymś sklepie internetowym zioła sprawdzonej firmy (Zuzala, niektórzy kupują HP)

OLO

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 08, 2009, 17:47:37 pm »
ok a dokladniej poniewaz my mieszkamy w dani dopiero na Grudzien zawitamy w polsce dlatego tu tkwi problem ze bede musiala z apteki kupowac.I naprawde bardzo mnie interesuje to jakie najlepsze sa ziola dla krolisia bo nie chcialabym jej zaszkodzic.Pozdrawiamy

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:12:23 pm »
Jeśli w aptece są takie wersje nierozdrobnione na drobny mak to ok, ale np u mnie takich nie ma , a w tych rozdrobnionych jest sam pył i kice od tego kichają,  bo więcej dostanie się do noska niż do  pyszczka.
SylwiaG

anna_b5

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:53:26 am »
Może głupie pytanie zadam, ale trudno. Wiem, że na oczyszczenie przewodu pokarmowego z sierści w czasie linienia, żeby bobki nie były koralikami podaje się ucholom kiwi albo ananasa. Moja Miśka zbuntowała się na kiwi i z wstrętem rzuca nim po klatce, myślę więc podać jej ananasa. Ale w jakiej postaci? Surowego czy z puszki? W puszce jest słodki i w zalewie, nie bardzo mi się to podoba. Nigdy jej ananasa nie podawałam, wolę się upewnić.

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:39:29 am »
Musi byc surowy.
Mozesz tez kupic paste na odklaczanie dla gryzoni lub kotow i podawac z tubki po cm dziennie, zwykle krole ja lubia ( oprocz mojego Tino).

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:06:26 am »
i oprócz moich dwóch . Nawet jak dam na smakołyk to uciekają, muszę dawać do pysia, ale widzę ze im baaardzo nie smakuje.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:27:17 am »
OLO,
może lepiej w sklepie zielarskim niż w aptece, w Danii chyba takowe też są? A masz wtedy szanse na zakup liści a nie pyłu, o którym pisała sylwiaG.
A na tej stronce masz listę ziółek bezpiecznych dla króliczka. http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl/listaz.html

kasica

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 11, 2009, 11:09:39 am »
mam pytanie odnosnie suszkow :)
postanowilam sama zrobic troche zapasow :)
i poki co liscie brzozy sie susza :)

ale zastanawiam sie nad mleczem, pietruszka, marchewka? ich zielonki tez idzie zasuszyc? i wyczytalam na jakiejs stronie, ze krolaski moga jesc nawet zielona czesc rzodkiewki-to prawda?

aaa i co zrobic, jak zwierzatko za chiny nie chce probowac jakiegos smaku? odpuscic :)?
sklepowej pekinki wyraznie nie chce->warczy i rzuca sie lapkami...