Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 575061 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Tusiak

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 16, 2009, 16:45:37 pm »
A co  z wiesiołkiem? Bo nie słyszałam żeby ktoś karmił tym swojego królika, ciekawa jestem czy nie jest trujący dla uszatego.
No i jest jeszcze kwestia korzenia pietruszki, można dawać?

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 17, 2009, 08:49:00 am »
Korzen pietruszki mozna podawac.

Z tym wiesiolkiem to nie wiem, nie ma go nigdzie w roslinach trujacych, sklad ma tez ok. zadnych trujacych skladnikow, ale nikt nie karmi nim zwierzakow, moze dlatego, ze zawiera olejki eteryczne.

sweetexx

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 18, 2009, 17:43:53 pm »
Kurczę to teraz się zestresowałam.. mój Beny jest największym na świecie miłośnikiem kapusty i jak tylko mam (czyli raz na parę tygodni) to dostaje dziennie czasem nawet kilka takich duużych liści. W życiu bym nie pomyślała że kapusta może mu zaszkodzić..
A mam jeszcze takie pytanie: mój króliczek je dużo nasionek, bo wyszłam kiedys z założenia, że lepsza jest naturalna karma niż jakieś sztuczne granulaty i się zastanawiam czy słusznie? bo jak tak czytam na forach to wszyscy odradzają nasionka.. Pomocy.. karmię tak malucha już od 2 lat i nie chcę mu krzywdy zrobić

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 18, 2009, 18:28:47 pm »
jana poczatku tez dawalam Afrusi te mieszanki rozne i tez myslalam ze to naturalne lepsze ale te granulaty to chyba sa te ziarenka pomelane :-/ sama nei wiem co to jest w srodku tego granulatu nie czytalam etykiety bo jak kupilam 1 razy Afruni  granulat to kupowalam na kila ;)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:00:25 pm »
Krolik nie powinien jesc zadnego ziarna, ani nasion ani tego sprasowanego w granulacie.
Dr. Susan Brown pisze :

"Jak wspomnialam kilka razy wcześniej, króliki pobierają wszystkie im potrzebne składniki żywieniowe z siana, zieleniny a także kalu nocnego. Granulki na początku byly stosowane jako zastępcze jedzenia dla królików laboratoryjnych. Było to wysoko kaloryczne pożywienie dla zwierząt występujących w dużych grupach."

"Ponadto niektóre firmy dodają do granulek składniki takie jak ziarna, orzechy czy cukier, które powodują poważne problemy zdrowotne. Pamiętaj, że w naturze królik zjada duże ilości trawy i zieleniny, a nie małe ilości skoncentrowanego jedzenia. Króliki w naturze nie potrzebują przychodzić do sklepu z żywnością i domowe króliki również tego nie potrzebują !"
http://www.kazior5.com/drbrown.htm

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:34:09 pm »
nie mogę nigdzie znaleźć, ale mam pytanie co do selera, tego zwyczajnego - czy mogę podawać króliczonom jego liście? czasami jak kupuje włoszczyznę do zupy to widzę takie pęczki z selerem z takimi długimi zielonymi, liściastymi łodygami. mama mnie nastraszyła, że mogą królikom zaszkodzić, więc nie wiem czy mogę podawać?
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:40:47 pm »
Ja podaję.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 19, 2009, 08:30:20 am »
Mozesz podawac wszystkie czesci selera i wszystkie odmiany.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 19, 2009, 09:34:36 am »
no to się cieszę :) dzięki za odpowiedź :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Aneczka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 19, 2009, 11:14:38 am »
Ja też daje wszystko z liśćmi, teraz to dostają wszystko dwa w jednym - marchewkę - korzeń i nać, pietruszkę korzeń i nać, seler - bulwę i nać. Frotek woli cześć podziemną, Bulin- naziemną

kwiatuszek2021

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 19, 2009, 17:52:06 pm »
hej. mam pytanie bo liscie rzodkiewki moze jesc, to wiem ,a czy mozna suszyc liscie rzodkiewek i podawac krolisiom? bo akurat mam listki a moj maluszek (9tyg ma) narazie nie je zieleninki bo robil miekkie bobki i dopiero co mu sie uregulowaly. mozna suszyc?

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 19, 2009, 17:52:40 pm »
można

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 20, 2009, 23:00:15 pm »
dziś znalazłam w końcu miejsce, gdzie rośnie tymotka :jupi ( podobno sianko z tymotki jest najlepsze )... dałam smrodom też świeżej, ale jakoś szału nie zrobiła. mam nadzieję, że suszoną pożrą :>
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 07, 2009, 13:10:31 pm »
A ja chciłam zapytać o kiełki. Wiem, że mozna podawać kiełki rzodkiewki, słonecznika, brokułów, pszenicy. Ale w najbliższym czasie będę miała dostęp do wielu kiełków, tzn burak, dynia, fasola mung, groch, gryka, kapusta czerwona, kukurydza, len, lucerna, owies, rzodkiew czarna, soczewica, soja, wiesiołek, żyto. Które z tych pozycji mozna podawać królikowi? Z góry dziękuję za odpowiedzi co się w 100% nadaje a co na pewno jest szkodliwe.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 07, 2009, 13:29:34 pm »
strączkowych nie wolno, lucerna jako przysmak. reszta chyba ok;)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 08, 2009, 12:57:43 pm »
Lucerna jako przysmak, przez wzgląd na dużą zawartość wapnia? Jeśli tak, to maluchowi można podawać jej więcej? W końcu rośnie i wapnia chyba potrzebuje...

Co do strączkowych, to gdieś czytałam, że młode listki fasolki czy grochu ponoć można... Więc już sama nie wiem jak to jest :] No i czy kiełki słonecznika nie będą zbyt tłuste, żeby podawać na codzień?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 08, 2009, 13:47:43 pm »
Maluchowi tez nie podawaj, wapn jest w granulacie( o wiele za duzo), sianie, w bardzo wielu warzywach i bardzo skoncentrowany w suszkach.

Aneczka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:19:07 pm »
moge dawać królikom koper ogrodowy, taki z żółtym "kwiatkiem" i korzonkami??

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:22:19 pm »
Tak, można caluteńki. Moje początkowo zjadały wszystko, od korzonka do kwiata. Teraz są bardziej wybredne i zjadają tylko te cienkie boczne gałązki, cały gruby "badyl", korzonki i kwiat zostawiają dla mnie.  :lol
Teraz już nawet tego im nie podaję, szuszę i będzie do kiszenia ogórków.

Aneczka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:30:04 pm »
Cytat: "nuka"
Teraz już nawet tego im nie podaję, szuszę i będzie do kiszenia ogórków.

nuka, na ogóreczki wpadnę w drodzę nad morze, tak 7 września, albo w  drodze z morza, czyli 19 września, dawno nie byłam w Najfajniejszym Miasteczku w Polsce:)
A teraz, o zgrozo, rewelacja - mój maż nigdy nei był !!  Dlatego koniecznie muszę go zabrać:)