Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 574968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2008, 00:47:26 am »
Rozmawiałam z wetem - zdrowemu królikowi dwa razy w tygodniu parę gałązek zielonej pietruchy nie zaszkodzi. Przede wszystkim umiar. Moim zdaniem dobrze jest też profilaktycznie przebadać mocz raz na czas.
Brukselki do tej pory nigdy nie dawałam, ani pekińskiej, ani lodowej... Co do  chemii nie jestem ortodoksyjna - kupuję rzymską, kiełki i inne zieleniny, nie mam warzywniaka własnego - nie popadałabym w przesadę z tą chemią... w czym jej teraz nie ma?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2008, 10:37:06 am »
Cytat: "bosniak"
Rozmawiałam z wetem - zdrowemu królikowi dwa razy w tygodniu parę gałązek zielonej pietruchy nie zaszkodzi. Przede wszystkim umiar. Moim zdaniem dobrze jest też profilaktycznie przebadać mocz raz na czas.
Brukselki do tej pory nigdy nie dawałam, ani pekińskiej, ani lodowej... Co do  chemii nie jestem ortodoksyjna - kupuję rzymską, kiełki i inne zieleniny, nie mam warzywniaka własnego - nie popadałabym w przesadę z tą chemią... w czym jej teraz nie ma?


co do pietruch to sie zgodz. ale nie pod. codz.z chemia w zywnosci to rzeczywiscie mamy ja chyba we wszystkim,zima tez podaje salate rzymska ale nie codz. robie przerwy,kapustnych bym sie bala podawac,Funiol ma sklonnosci do, nie tyle wzdec ale miekkich kupek,wiec juz wiem ,ze dobrze kapusty by nie tolerowal
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2008, 10:40:42 am »
Kapusty zwyklej i wloskiej nie podaje, bardzo wzdymaja, oczywiscie maly skrawek nie zaszkodzi, ale juz lisc  u nieprzyzwyczajonego futrzaka moze.
 Salaty lodowe i karbowane, ja nie podaje ze wzgledu na to, ze sa bardzo opryskiwane. Boje sie, ale wiem, ze ludzie z niemieckiego forum karmia tym swoje uszaki.
 Zasada dla wszystkich warzyw jest : wprowadzamy powoli, w malych ilosciach, a nic sie nie stanie.

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 30, 2008, 14:20:33 pm »
Ja mojemu króliczkowi daję dosyć często kapustę pekińską, nic mu nie jest po niej. Czy mogę dawać to warzywo mu nawet prawie codziennie?  :hmmm
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 30, 2008, 14:28:50 pm »
Mozesz jesli dobrze ja znosi, to dobry pokarm na zime.

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 30, 2008, 16:02:50 pm »
Czy króliki mogą jeść orzechy włoskie?
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 30, 2008, 17:30:49 pm »
Raz na jakis czas jako smakolyk, sa bardzo kaloryczne, jak wszystkie orzechy.

Offline Dorotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 08, 2008, 23:06:23 pm »
czy króliki mogą jeść liście laurowe??

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2008, 08:42:04 am »
Lepiej nie, wprawdzie nie sa trujace, ale zawieraja olejki eteryczne, nie wiadomo jak dzialaja na krolika. My tez do zupy lub sosow dodajemy 1 gora dwa liscie w wiekszych ilosciach potrawa jest nie do zjedzenia :)
Cytat z Wikipedii :
"    * Surowiec zielarski: liście i owoce (Folia et Fructus Lauri). Zawiera do 3% olejków z cyneolem, terpenami, geraniolem, 30% tłustych olejów, gorycze, skrobia, cukier. W większych ilościach liść laurowy jest toksyczny. Olejki eteryczne zawierają znaczną ilość goryczy i garbników - stąd charakterystyczny ostry i gorzki smak.
    * Działanie: przy zaburzeniach ukrwienia, kaszlu, schorzeniach skóry, przy chorobach reumatycznych - do zastosowania zewnętrznego (nacieranie nalewką). Kąpiel z dodatkiem olejku wawrzynowego jest pobudzająca."

becia

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:05:18 pm »
Ja ostatnio znalazłam w sklepie mloda marchewke(nie wiem jakim cudem o tej porze roku :P ) z nacią i bardzo mu smakuje:)

Ana

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2009, 19:03:01 pm »
Mam pytanie, mieszkam niedaleko wsi w której pani mi zaproponowała, że może mi dać takie wiejskie siano, ziarna, i różne takie. Czy mogę coś takiego dać Smeni do zjedzenia??

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2009, 19:16:58 pm »
Wiejskie siano jak najbardziej, ziarna mozesz ysiac do doniczek, wyrosnie fajna trawka, smaczna i zdrowa dla krolisia. Samych ziaren bym nie dawala sa juz w granulacie. Rozne takie nie wiem  :lol suszona koniczyne jak ma to by bylo fajnie, buraki, marchewka tez.

Ana

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2009, 16:45:46 pm »
Aha, dziękuję bardzo.

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:57:07 pm »
Mam pytanie czy mogę małemu podać arbuza ?? bo czytam i nie znalazłam jest melon ale jaki bo jest ich ze 4 rodzaje przynajmniej u mnie ?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:03:38 pm »
Ja gdzieś czytałam, że królik może zjadać nawet tę część arbuza, którą my wyrzucamy. Jeśli piszę głupoty, to niech mnie ktoś szybko poprawi ;) Bez względu na rodzaj melona to i tak chyba to mogą być jakieś niewielkie ilości.
Ja kiedyś dawałam maciupcie kawałki arbuza tego różowego i nic się nie działo.

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:06:13 pm »
No właśnie bo mam arbuza i chciałam mu podać ale nie byłam pewna a  są tu jeszcze dwa rodzaje melonów w okresie wakacyjnym i dlatego pytam a i jeden melon zimowy , a czy mogę podawać dynię ???

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:20:02 pm »
Mozesz podawac melony, oczywiscie tak jak wszystkie owoce w malych ilosciach i od czasu do czasu :) najlepsze jest to ciamkanie i splywajacy sok  :lol
Dynie tez mozesz podawac, ale tylko te jadalne, te male ozdobne - nie.

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:22:20 pm »
Maki ostatnio jadł natkę pietruszki i tak właśnie ciamkał i mu się sok z niej lał po brodzie (jeżeli króliki w ogóle maja brodę :co_jest  ) a potem się po niej tak oblizywał i żebrał jeszcze  :rotfl2  :P  Dzięki za odpowiedz  !!  :bukiet

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:11:38 pm »
czy kroliki moga jesc zurawine? bo kiedys dalam Afrusi suszona zurawine i rodzynkie nic jej po ty mnie bylo a nawet jej to smakowalo
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:21:19 pm »
Moga, szczegolnie te , ktore czesto choruja na nerki. Zurawine traktujemy jak inne owoce czyli jako przysmak, od czasu do czasu :)