Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 581504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwiec 27, 2010, 19:17:00 pm »
;) Chyba wiele uszakow tak sobie radzi ze zdobywaniem 'pozywienia'. U mnie jest wesolo jak w koszu sa skorki po mandarynkach lub po bananie. Co ciekawe banana jesc nie chce, skore z checia  :crazy:

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwiec 27, 2010, 19:42:19 pm »
;) Chyba wiele uszakow tak sobie radzi ze zdobywaniem 'pozywienia'. U mnie jest wesolo jak w koszu sa skorki po mandarynkach lub po bananie. Co ciekawe banana jesc nie chce, skore z checia  :crazy:
Dudek wita koleżankę w upodobaniach. :diabelek.Umnie stawianie kosza na wysokościach nie wchodzi w rachubę :królik jest dość "długi"aby po wszystko sięgnąć. :bunny:

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwiec 28, 2010, 18:23:23 pm »
róży możemy podawać wszystkie odmiany i kolory rosnące w ogrodzie?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwiec 28, 2010, 21:45:33 pm »
Oczywiście tylko bez chemii.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwiec 28, 2010, 22:04:38 pm »
dziękuję  :bukiet

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:20:47 am »
Znalazłam jeszcze zioła, ale nie znam odpowiedników Polskich na chwilę, obecną. Zajmę się tłumaczeniem w wolnej chwili :)

The Herbs & Use

Here are a few herbs and what they are recommended for by other rabbit breeders. These are listed in order by herb name. Check back with us tomorrow, and we’ll list the ailment, and the herb which breeders recommend.

    * AGRIMONY - Conjunctivitis
    * BIRCH - Chewing, pain relief, anti-inflammatory, diuretic.
    * BLACK OIL SUNFLOWER SEEDS – Coat Condition
    * BLACKBERRY - Used for pregnant does, summer cooling, stimulate appetite, diarrhea
    * BORAGE - Laxative, milk flow of nursing does, fevers, reduce stress
    * CHAMOMILE - Pain relief, calm nervous rabbit, eye wash for weepy eye
    * CHICKWEED – Anti-inflammatory, healing of cuts, molt
    * CLEAVERS – healing of cuts, laxative
    * COLTSFOOT – respiratory expectorant
    * COMFREY - healing, bone formation, ill bunnies, stressed and weak bunnies, respiratory expectorant
    * DANDELION - Blood purifying, respiratory ailments, anti-inflammatory, bladder infections, diarrhea, milk flow of nursing does
    * ECHINACEA -Immune system stimulant and broad spectrum antibiotic. In the lower doses it’s the stimulant and in higher doses acts as an antibiotic. Anti-inflammatory with anti-viral properties
    * ELDER FLOWER - respiratory expectorant, fevers
    * EUCALYPTUS - dried and powdered, and sprinkled repel fleas
    * EYEBRIGHT – weepy eye
    * FENNEL – bloating & gas, milk flow of nursing does
    * GARLIC - immunize against disease, antiseptic, antibiotic, bloating & gas, respiratory expectorant
    * GINGER – infertility in bucks
    * GOATS RUE – Milk flow in nursing does
    * GOLDEN ROD – anti-inflammatory
    * GROUNDSEL – laxative, molt
    * KAVA KAVA - calms and extends the benefits of chiropractic adjustments.
    * LAVENDER - Cardiac complaints, circulation problems, migraine, nervous stress, neurasthenia, neuralgia, exhaustion, induce labor
    * LEMON BALM – anti-bacterial, antiviral, bloating & gas, diarrhea, reduce stress
    * LICORICE - gastric inflammation, coughs.
    * LINSEED – laxative, molt
    * MARIGOLD - bruises, contusion & strains, slowly healing wounds, ulcers, skin diseases, digestive problems, gall bladder complaints.
    * MARJORIM - coughs, inflammation of mouth, throat. Digestive problems, uterine discomfort, calm nerves
    * MEADOWSWEET – weepy eye
    * MILK THISLTE - helps take ammonia from the blood and protects both the liver and the kidneys, milk flow in nursing does
    * MINT - Firm loose stool, decrease nursing doe milk flow during weaning, mastasis
    * MOTHER WART – weepy eye
    * NASTURTIUM - Strongly antiseptic.
    * NETTLES – milk flow in nursing does
    * OAK - Eczema, diarrhea, hemorrhoid, pro lapse, digestive problems, bleeding of mouth & gums.
    * OATS - strong teeth, nails and hair. Feed sparingly in summer though. Eczema, digestive problems, diarrhea, kidney & bladder disorders, neuralgia, rheumatic complaints. Small kits may not be able to swallow oats and may actually choke on them.
    * OLEANDER - heart & circulation problems.
    * OREGON GRAPE ROOT - anti-inflammatory, anti-bacterial.
    * PARSLEY - enriches the blood, urinary problems. Roots are used for constipation and obstruction of the intestines. Inflammation of bladder & kidneys, digestive disorders, fertility in bucks, productivity in does
    * PEPPERMINT - flatulence, gall bladder complaints.
    * PLANTAIN – antimicrobial, antispasmodic, healing of cuts, respiratory expectorant, fevers
    * PSYLLIUM - bronchitis, coughs, soothing skin application,, digestive problems, constipation.
    * PURPLE CONEFLOWER - abscesses, colds chills influenza, mild burns, slowly healing wounds.
    * RASPBERRY - Prevention and treatment of female ailments like retained afterbirth. Improves condition during pregnancy, ensuring speedy and strong birth. Also wonderful cure for digestive ailments including diarrhea, infertility in bucks, fevers
    * RED CLOVER – weepy eye
    * ROSEMARY - low blood pressure, weakness & exhaustion, circulatory problems, nervousness, indigestion. rheumatic & neuralgic complaints, antidepressant
    * SAGE – dried and powdered, and sprinkled repel fleas, dry up does who’s kits have been weaned
    * SASSAFRASS - dried and powdered, and sprinkled repel fleas
    * SCOTCH PINE - bronchitis, sinusitis, neuralgia, rheumatism.
    * SHEPHERDS PURSE - uterine disorders & hemorrhage, diarrhea
    * SMOOTH-LEAF ELM – hemorrhage, hemorrhoid, mouth & throat inflammation, slowly healing wounds
    * SORREL -another neuralgia herb. Very cooling and soothing, it is a much cherished treat in the summer.
    * ST. JOHN’S WORT - neuralgia & rheumatic complaints, gastritis, climacteric complaints, uterine disorders, stress & nerves (long term dosage needed - 1 month at least)
    * STRAWBERRY - Whole plant is antiseptic and cooling. Leaves are rich in iron and are supposed to prevent miscarriage. Externally used for inflamed areas, rashes and sore eyes.
    * THYME - diarrhea
    * UVA URSI - diuretic and urinary antiseptic that is recommended for urinary tract infections and kidney problems.
    * WALNUT LEAVES – weepy eye
    * WILLOW - intestinal inflammation.
    * YARROW – Cut healing

ze strony: http://www.threelittleladiesrabbitry.com/rabbitsandherbs.php

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:09:12 am »
angielskich nazw wielu ziół nie kojarzę, a w tej chwili nie mam czasu sprawdzać...ale co tam robi czosnek i imbir?
 :icon_eek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwiec 29, 2010, 13:24:30 pm »
Czosnek - przeciwko chorobie, antyseptyczne, antybiotyk, na wzdęcia i gazy, wykrztuśny, na układ oddechowy.

Hmmm... Też mnie to wczoraj zainteresowało...

Ginger - niepłodność u dolarów (bucks- dolar? :/  albo kozioł ) Buck- oznacza też male królika, czyli samca.

Samica do doe, samiec buck.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 13:26:48 pm wysłana przez mysza »

karahr

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:17:13 pm »
Mam takie pytanie, nie wiem czy było....Gdzieś widziałam , że ktoś dawał kawałki pomidora... Można??

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:29:25 pm »
Mozna dawac kawalki. Ale niewiele, bo pomidor chyba zawiera szczawiany czy cos w tym stylu.
Moje lubily pomidorka. Moj brat zawsze dawal im po kawaleczku. Ale nie byl to staly element diety.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:47:10 pm »
Czosnek - przeciwko chorobie, antyseptyczne, antybiotyk, na wzdęcia i gazy, wykrztuśny, na układ oddechowy.

Hmmm... Też mnie to wczoraj zainteresowało...

Ginger - niepłodność u dolarów (bucks- dolar? :/  albo kozioł ) Buck- oznacza też male królika, czyli samca.

Samica do doe, samiec buck.

hehe, Mysza - wrzuciłaś to w translator? :diabelek
ja rozumiem co tam jest napisane, jeno nazw ziół nie sprawdzałam, a większości nie znam. natomiast o czosnku zawsze i wszędzie czytałam, że zwierzęta nie mogą go jeść, bo jest trujący. a jeśli chodzi o imbir, to wydaje mi się, że też jest niewskazany , mimo że dla ludzi bardzo zdrowy ( :?:   Nuna :>? )

u mnie pomidora wcina tylko Mysz, ale dostaje niewiele, malutki kawałek co kilka dni.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:25:24 pm »
Imbir poza tym chyba taki klujacy w gardlo jest. Ja w kazdym razie nie lubie herbatek z imbirem ani piwa imbirowego...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:59:04 pm »
Wrzuciałam część, bo testowałam dodatek do firefoxa :mhihi

I widać jaki bzdurny tekst wyszedł...


Ja nie wiem, po co oni to podali, hmm... no niby z dobrej strony... Imbir odpada, czosnek tak samo, to wiadomo :)

Tocha może ty coś znajdziesz z ziół dla królika na angielskich stronach?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:55:45 pm »
Mysza, ja to raczej nie korzystam z angielskich stronek o krolikach. Tzn. na poczatku szukalam info o szczepieniach itp, zebym wiedziala o co prosic u weta. A ziolek to nigdy nie szukalam.
A chodzi o przetlumaczenie tych angielskich nazw ziol na polskie czy znalezienie calkiem innej listy?


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 03, 2010, 01:25:21 am »
Nie wiem, czegoś o ziołach albo cuś. Bo mi tylko ta lista wyskoczyła :/

Z ziołami za bardzo problemów nie ma z tłumaczeniem, chociaz niekiedy zdarzają się jakies popaprane nazwy i robię  :icon_eek
i pytam Marcina a on na to  :hmmm i oboje robimy   :klotnia: i nic z tego nie wychodzi  :crazy:

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #435 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:27:37 pm »
w jakich ilosciach krole moga jesc salate (dzialkowa tylko) mlecz, babke zwyczajna, liscie porzeczek i truskawek ??

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #436 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:20:46 pm »
Czosnek - przeciwko chorobie, antyseptyczne, antybiotyk, na wzdęcia i gazy, wykrztuśny, na układ oddechowy.

Hmmm... Też mnie to wczoraj zainteresowało...

Ginger - niepłodność u dolarów (bucks- dolar? :/  albo kozioł ) Buck- oznacza też male królika, czyli samca.

Samica do doe, samiec buck.
ja niestety skojarzenia miałam jednoznaczne: jeśli wrzucę imbir do portfela z dolarami.....rozmnożą się ???????????
czyli sposób na to jak zostać bogatym  :hura:
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #437 dnia: Lipiec 05, 2010, 19:18:43 pm »
Juta, to przepis na sukces jest!  :brawo: :hura:

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #438 dnia: Lipiec 06, 2010, 10:21:26 am »
Imbir ma dzialanie lecznicze ( glownie ukl. pokarmowy) , nie jest trujacy tylko ostry i zaden krolik raczej go nie zje, podobnie z czosnkiem.

Kasieek99 jesli krolik jest przyzwyczajony to w dowolnej ilosci. Ja daje tyle, ze spokojnie starcza im do nastepnego posilku. Na wieczor jak dam zielenine to do rana zostaje im jeszcze przynajmniej trawa.

Mysza jak masz lacinskie nazwy ziol, to wyslij mi, w miare mozliwosci pomoge :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #439 dnia: Lipiec 08, 2010, 13:14:35 pm »
Moje bardzo lubią pomidorka, o ile wiem, to można dawać tylko bez zielonej szypułki i tej zielonej części w środku.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog