Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 580102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

black_butterfly

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:53:21 pm »
Kitty27, ja mam już dziurę w nogawce chyba :D wiem wiem za mocno panikuje ale to juz chyba obsesja nieuleczalna  :DD

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:53:45 pm »
To cytrusy też mogą być?

Ja daję dwa razy w tygodniu po 3-4 plasterki marchewki. ;p Raz w tygodniu daję mu na chwilę do poskubania kolbę, którą dostałam od koleżanki - z Versale Laga, z ziarnami kukurydzy.
I nic poza tym. Chyba za ścisłą dietę mu trzymam i zabieram radość z życia.  :> Chyba za bardzo się zestresowałam po przeczytaniu tych wszystkich zakazów i nakazów na forum.  :P  W takim razie od jutra wprowadzamy pomału rodzynki albo jabłko.  :>
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #302 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:54:48 pm »
black_butterfly, ja myję Makiemu trzy porcje warzyw z rana i wrzucam na sito żeby obciekły i obsuszyły się rozdzielam i wstawiam do lodówki w pojemniku ;)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:58:29 pm »
Blacky,oprócz rodzynek uszy uwielbiają suszoną żurawinę.
Dawałam także raz w tygodniu truskawki, choć nie jest lubiany przez wszystkich uszaków. Igiełka lubi wszystko co słodkie, a dla Marlonka owoce są niejadalne  :diabelek

Kolby są be.  :/

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:04:00 pm »
Cytat: "Blacky"
To cytrusy też mogą być

mogą ale w niewielkich porcjach np. pomarańczy pół cząstki mandarynkę jedną całą cząstkę ;)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #305 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:08:39 pm »
Cytat: "Kitty27"
Kolby są be. :/

zgadzam się.


A tak właściwie, to po co się je suszy? Suszę, suszę ale nie mam pojęcia po co  :rotfl2

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:13:19 pm »
Cytat: "Misokyaa"
A tak właściwie, to po co się je suszy? Suszę, suszę ale nie mam pojęcia po co :rotfl2
woda może spowodować wzdęcia z tego co czytałam  :/

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:15:39 pm »
Myślę, że w porównaniu z bananem i cytrusami kawałek kolby z kukurydzy nie wyrządzi aż tak dużej szkody. :> Wydaje mi się, że to tak samo jakby dawać pół łyżeczki mieszanki raz w tygodniu.

Co do suszenia, to też mnie to bardzo ciekawi, ale wstydziłam się spytać.  :rotfl2
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:16:27 pm »
kasiagio, ciekawe, a ta woda z miski też powoduje wzdęcia? nie rozumiem więc czemu te kropelki wody z warzyw miałyby powodować sensacje żołądkowe?

Wytłumaczcie laikowi (czyli mnie) jaka jest różnica między wodą z miski a kropelką wody z zieleniny czy warzyw.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:16:31 pm »
aaaa... śmieszne, no bo w sumie w naturze też jedzą mokre jedzenie, nie czekają aż wyschnie i lis odgryzie im omyk  :hmmm - tak tylko na głos myślę, no ale suszę oczywiście obowiązkowo.

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 11:20 pm ]
Blacky, nikt nie mówi, że wyrządzi wielką szkodę - eksperymentujesz na swoim przyjacielu nie na naszym :P
Co nie zmienia faktu, że podanie owocu zawsze będzie przez nas bardziej popierane niż dawanie kolby, bo jest to naturalniejsze pożywienie niż ziarno, którego króliki w naturze nie jedzą.

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:21:15 pm »
Misokyaa, Kitty27,  ja tak naprawdę nie mam pojęcia , tak czytałam bo dziewczyny pisały i tak robię  :nie_powiem  może się ktoś wtajemniczony jak Nuna wypowie i nam wytłumaczy .

Offline Domi38

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2473
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: M-ö
  • Moje króliki: Nemo
  • Za TM: Stampe 2013.08.15
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:31:24 pm »
No ciekawie sie zrobilo.

Nie wiem czy dobrze do tego podchodze i nie bladze ale moze chodzi o to ze jedzac suszki bardziej scieraja zabki niz na swiezych warzywach?
Tez jestem ciekawa opini Nuny

black_butterfly

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:36:51 pm »
Wracająć do mokrych warzyw tez mnie to zastanawia bo wycieram je pół godziny po czym uszole ida do poidełka a w brzuszkach i tak sie wszystko miesza :hmm na każdej stronie jest napisane że trzeba wycierac dokładnie ja nawet czasem wyciskam ;D

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:51:21 pm »
Ja w temacie kukurydzy słów kilka napisze.
Kolby kukurydzy sa ok, te włosy na nich także, świeże liście w wakacje są miłym urozmaiceniem diety, ja te liściochy suszę i moje uszy wcinają je całą zime

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:59:03 pm »
co do mokrych warzyw... ja Muńkowi myję żarcie, potem suszę, a jak żre to i tak jej z mordy cieknie na te wysuszone warzywa. Czyli to co było przeze mnie wysuszone i tak jest mokre bo ona się na to "ślini" :D i tak czy siak zjada mokre warzywa

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 02, 2010, 10:00:59 am »
Nie musza byc idealnie suche :)
Z tym mokrym jedzeniem to glownie o to chodzilo na poczatku, ze mokra zielenina szybko sie zaparza, tzn szybko zaczyna fermentowac szczegolnie jak jest cieplo lub lezy na kupie. Cieple, zwiedniete zielsko , ktore zaczelo juz fermentowac moze byc przyczyna bardzo powaznych wzdec i smierci krolika.
Lekko wilgotne liscie na pewno nie zaszkodza, przetestowalam na swoich krolikach.

Niektore owoce w polaczeniu z woda  powoduja biegunke np. owoce pestkowe.  Nie tylko zreszta u krolikow, bledy mlodosci, czeresnie popite woda i  ... bieg do toalety przez reszte dnia  :lol

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 02, 2010, 10:22:02 am »
No to już jestem spokojna, że krzywde moim potworkom nie robię.

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 02, 2010, 10:52:59 am »
No to wszystko jasne , teraz po poście Nuna,  możemy być spokojne że nic złego nie robimy , bo moje warzywka dla Makiego też czasami nie są idealnie suche ale zdarzało się że suszyłam jak głupia tymi ręcznikami papierowymi ;)

black_butterfly

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 02, 2010, 14:47:17 pm »
Wielka ulga dla moich dloni i ręczników papierowych to mamy codziennie godzine zaoszczędzoną ;) no i pyszczki tez to ucieszy!

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:17:05 pm »
nie wycierałam do upadłego warzyw dla Teosia...osuszałam je w miarę moich możliwości jak najszybciej
najpierw papierowymi ręcznikami ale stwierdziłam że to spore marnotrawstwo więc wzięłam czystą ściereczkę do wycierania naczyń i na nią kładę warzywa, drugim jej końce je przykrywam i lekko naciskam rękoma...warzywa są tylko troszkę wilgotne

Podstawowym pożywieniem Teośka jest jeszcze granulat VL-CC a ostatnio jako przysmak dostaje Cuni Nature Junior. Czytałam o mieszankach i nie mam zamiaru go nimi futrować tylko stosować jako dodatek do diety.
Tak wygląda, samych ziaren jest nie wiele w tej karmie.