Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 580103 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:00:42 pm »
roxi7659, mango tez jest owocem tzw egzotycznym, a wg Nuny mozna dac ;)
a ja w kwestii jedzenia w Nune wierze :)

Nuna, dziekuje :)

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:04:12 pm »
Cytat: "Laura(ent)"
roxi7659, mango tez jest owocem tzw egzotycznym, a wg Nuny mozna dac ;)
a ja w kwestii jedzenia w Nune wierze :)



Edytowałam posta :) Info. miałam właśnie z miniaturkibeztajemnic.com tylko nie doczytałam do końca :)

Belle

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 23, 2010, 12:01:12 pm »
Podłaczam sie pod ten temat, bedzie chyba najbardziej na miejscu - juz chyba tu pisalam. Czesc z Was pewnie kojarzy nasze problemy: czeslaw mial piasek w moczu, zapalenie pecherza nie zostalo stwierdzone. dieta zostala zmieniona (pisalam do dr Lewandowskiej, zaakceptowala nowa diete), duuuzo wody, czego Czes sam sie nauczyl po kroplowkach. mocz badamy teraz raz w m-cu. wszystko jest ok, ale chcialam zapytac o jedno :skad bierzecie teraz w zimie tak wazne dla nas zieleniny niskowapniowe jak np babka, mleczyk, koniczyna?

nuka

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 23, 2010, 12:25:53 pm »
suszki, inaczej się nie da

kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 23, 2010, 14:57:07 pm »
Belle, możesz zasiać tez owies w spodku na wacie i będzie miał świeżą trawkę .

dariak

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:04:44 pm »
Odnośnie trawy z owsa mam pytanie. Zawiera dużo wapnia? Mogę podawać królikowi ze skłonnościami do piasku w przewodach moczowych?

Griffe

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:01:14 pm »
Trawy zbóż, tak jak i same zboża mają sporo fosforu, który też nie jest dobry na nerki. Także to trzeba wszystko wyważyć. Jeśli podajesz coś o wyższej zawartości fosforu, możesz podać też coś co ma więcej wapnia, równowaga między wapniem a fosforem we krwi chroni przed kamicą.
Tutaj masz fajny link do strony, gdzie podane są zawartości wapnia od najmniejszej do największej w różnych warzywach. http://www.rabbit.org/journal/3-5/calcium.html
Pozdrawiam :)

Anucha

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:10:40 pm »
Jakie jedzonko szkodzi wątrobie królika ?

Griffe

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:28:10 pm »
To zależy, bo są różne choroby wątroby... A Twój króliczek ma problemy z wątrobą?

Tak ogólnie i najpospoliciej to występują toksyczne uszkodzenia wątroby. Mogą byś one spowodowane podawaniem zepsutego jedzenia (zatęchłe siano, nieświeże spleśniałe lub podgniłe warzywa, przeterminowane karmy) lub też wdychaniem przez królika trujących olejków eterycznych z wiórków drzew iglastych.

Dlatego też podawanie świeżego jedzenia dobrej jakości i nie trzymanie królika na wiórach, ale na żwirku to podstawa prewencji chorób wątroby.

Anucha

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:41:37 pm »
Nie, tak z ciekawości zapytałam. Dziękuję za szybką odpowiedz.  :)

dariak

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:51:08 pm »
Griffe, ja też dziękuję.

Belle

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:50:51 am »
dziekuje za odp. co do samych suszkow, to czytalam, ze tez wyciagaja wode. choc oczywiscie podaje, w rozsadnych ilosciach. kupilam wczoraj ta trawke dla kotów, ktos ostatnio o tym pisal na forum. wiecie, tymotka. zaraz sobie poszukam tego watku i przeczytam dokladnie opinie. na opakowaniu faktycznie pisze ze dla kotow, krolikow, swinek morskich. ze sieje sie w naslonecznionym m-cu i ze za 3-8 dni wyrasta, a jak dojdzie do 10 cm to mozna podawac. czy macie jeszcze jakies uwagi do tego pomyslu?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 26, 2010, 15:12:11 pm »
Ale mi tu brakuje suszonych ziol zuzala :(

[ Dodano: Czw Lut 04, 2010 2:11 pm ]
Jak to wyglada z kapusta wlosa?
(savoykål po szwedzku)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 07, 2010, 00:15:44 am »
Podajecie swoim uszatym siemię lniane? Ja podaje, bo jak linieje to boje się, że dojdzie do zatoru, a siemię ułatwia "prześlizg" bobków. I tak się zastanawiam czy dobrze robię podając mu codziennie szczyptę (nawet jak nie linieje). On uwielbia te ziarenka, ale są tłuste i zastanawiam się czy to jest zdrowe czy lepiej z tego zrezygnować?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 07, 2010, 00:24:35 am »
ja daję codziennie po szczypcie w czasie linienia, czyli nie 365 dni w roku, tylko powiedzmy przez miesiąc codziennie, potem co jakiś czas..
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 07, 2010, 10:19:28 am »
To muszę ograniczyć ten jego smakołyk. Próbowałam podawać mu kiwi ale nie jest nim zainteresowany, później wyciskałam sok i mieszałam z wodą to trochę wypił ale nie wiem czy taka mała ilość coś pomaga.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 07, 2010, 10:22:10 am »
Mi polecila znajoma i nawet przywiozla do Szwecji specjalnie siemie wlasnie z powodu tego ze Pepparek to zawsze taki malusi krolis co powinien w sumie wiecej wazyc. ale ze nie znam jego rodzicow a on sa ma apetyt to nie martwie sie czy wazy za malo czy za duzo. widac taka jego uroda

Nuna

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 07, 2010, 10:26:24 am »
Nie podaje, zeby zrobil sie poslizg ziarna potrzebuja duzo wody, dlatego gotujemy je zeby wytworzyly gluty. W zoladku i jelitach wilgoci jest zdecydowanie za malo, ziarno nawet nie napecznieje do tego stopnia zeby wytworzyc poslizg, wyjdzie w stanie nie zmienionym jesli nie zostanie dobrze pogryzione  :)
ale wiara czyni cuda jak sie to mowi :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 07, 2010, 10:35:09 am »
A ja ich nie gotowałam tylko podawałam takie jakie są i myślałam, że to pomaga  bo Milo jeszcze nigdy (na szczęście) się nie zatkał :oh: I po ich ugotowaniu królik to zje? czy trzeba podawać strzykawką?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 07, 2010, 10:45:45 am »
Cytat: "Nuna"
ale wiara czyni cuda jak sie to mowi

To chyba mam wiarę, o jaką się nie podejrzewałam  :diabelek  :diabelek  :diabelek

A tak serio, ja daję ziarenka, a nie gluty i - odpukać - moje się nigdy nie zatkały, chociaż jak linieją, to linieją na potęgę :/ Całe ziarenka na pewno im w bobkach nie wychodzą, więc coś tam się z nimi dzieje od momentu połknięcia do momentu opuszczenia królika :) i coś to tam wydziela, bo królikom sierść mięknie po tym niesłychanie :)

Gluty z mielonego siemienia na pewno dają lepszy poślizg, ale mi się nie chce z tym bawić, bo że same tego nie tkną, to mam jak w banku...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan