Autor Wątek: Warzywa , owoce, ziola, itp..  (Przeczytany 574947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yuuki

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 26, 2009, 15:55:46 pm »
Nie potrzebnie dałaś jej mieszankę. Najlepiej zmniejszać jej tą mieszankę stopniowo.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 19, 2009, 16:22:41 pm »
mam owoc kaki i mam zielonego grejpfruta    czy króliki mogą to jeść?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 19, 2009, 17:21:25 pm »
Kaki na pewno,grapefruita nie tkną,bo gorzko-kwaśny.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 19, 2009, 22:05:29 pm »
Cytat: "MAS"
grapefruita nie tkną,bo gorzko-kwaśny.

ale jakbym dalam na skosztowanie i by Afrus zjadla to nie zesztywnieje (nie odejdzie za teczowy most)?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


kasiagio

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 19, 2009, 22:10:06 pm »
rokiowca, nie powinno jej nic  być , mój Maki kocha pomarańcze dzisiaj mi wyrwał i uciekał z tym do klatki a ja za nim i musiałam mu to wyrywać , dostał tylko kawalątek ale był bardzo słodka , kwaśną tylko otupie i sobie idzie  :P

nati

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 22, 2009, 15:51:41 pm »
Chciałabym zapytać o pomidora. Wczoraj przy kolacji spadł mi plasterek z talerza i Kapeć od razu się za niego zabrała. Nie wiem czy może to jeść, więc szybko go wzięłam. Tak samo było z zielonym ogórkiem.
Pytam bo było widać, że jej smakowało.

miaa

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 22, 2009, 16:50:25 pm »
ogórki są bezwartościowe, ale nie szkodzą. pomidory, czytałam na forum, że mogą jeść (ja jeszcze nie dawałam, ale raczej proponowałabym obranie ze skórki - lubi przyklejać się do wnętrzności)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 22, 2009, 16:54:45 pm »
pomidor jest ok (ale należy pamiętać, że jego zielone części są trujące, więc ogonek wyrzucamy) - ale lepiej ograniczyć się do niewielkiego kawałeczka. ja daję kawałeczek 2 razy w tygodniu - u mnie tylko Myszka gustuje w pomidorach(z papryką jest tak samo)
ogórek - moim zdaniem raz na kilka dni malutki kawałek może być.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 28, 2009, 00:17:18 am »
ostatnio jadlam pomarańcze Afra zaraz wyczuła zapach jedzenia w powietrzu i zaczęła skakać . Jak jej dalam ta pomarancze jak sie krzywila xD ten widok byl bezcenny  :co_jest
Albo jak jem banana to dopiero skacze po klatce czasem az drzwiczki otworzy xD
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


megana88

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:56:33 am »
Tak czytam i czytam... Czy można podawać królikowi cykorię? Jak to wygląda, czy można to kupić w supermarkecie? Kojarzę jak przez mgłę, że to zielone i ma kształt łódki, ale ręki nie dam uciąć ;/ czy może ktoś mi wysłac zdjęcie tego warzywa? Mogłabym znaleźć w google, ale słyszałam, że są różne rodzaje, a ja nie chciałabym poszkodzić Karolci.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 07, 2009, 09:44:57 am »
Wszystkie cykorie jeść mogą. To nawet wskazane, bo cykoria jest wysokowłóknista :)
Zobacz do wikipedii pod hasłem cykoria podróżnik - cykoria ma kształt zbliżony do migdała (jest dużo większa, rzecz jasna), biała, na końcach liści zielona albo żółta.

Jest też odmiana radicchio, czyli cykoria czerwona, i wtedy listki mają kolor biały pomieszany z takim czerwono-fioletowym.

U nas można je kupić pakowane na tackach plastikowych, na jednej tacce bodajże 1/2kg cykorii (to wychodzi od 3 do 6 sztuk, w zależności od wielkości).

Jedną z odmian cykorii jest też endywia - też można podawać (moje króle nie lubią).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:13:51 am »
Cykoria podróżnik to zioło kwitnące na niebiesko i rośnie na łąkach i również jest bardzo lubiane przez króliczki. Mojej ususzylam i zjada wszystko.
A to co widać to cykorie sałatowe -warzywo. Endywii nie dawałam .Bośniak to takie warzywo  postrzępione przypominające  rozdeptaną sałatę? Próbowałaś , jaki to ma smak. Ja staram się spróbować  zieleninkę  którą  daję Kicusi.

megana88

  • Gość
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:26:38 am »
Wielkie dzięki, próbuję komponowac dietę mojemu małemu cukrzykowi, ale widzę, że owoce i warzywa to chyba tylko od święta będą :(

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 07, 2009, 11:07:55 am »
a czy ktos sie orientuje czy mozna podawac cykorie z plamkami? mam na ogrodzie lisciasta cykorie i chcialam podac malej ale tam sa plamki powstale przez brak slonca.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 07, 2009, 12:57:19 pm »
Sprecyzuj co znaczy liściasta , czy taka jaka jest  na zdjęciach powyżej?

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 1:03 pm ]
Bo jeśli  taka jak na zdjęciach  to nie można podawac  zewnętrznych liści  zawierają jakieś składniki   szkodliwe dla królików. Zewnętrzne bardzo zielone liście sie odrzuca , podaje się jasne  wewnętrzne. Czytałam chyba na www.miniaturkabeztajemnic.
Więc jeśli mają plamki to i tak je odrzucisz.Ważne aby byłó nie zgnite.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 07, 2009, 13:20:49 pm »
to jest cykoria tylko ze hymn...  wyglada jak mlecz, tylko nie ma oczywiscie kwiatow, bialego "mleczka" w srodku i ma nieco grubsze liscie. jest nieco ostrzejsza w smaku

plamki ma od braku slonca, my ta rosline mamy juz wiele lat, wiec to wiem. jest jesien, ona jest wytrwala na warunki pogodowe, rosnie na ogrodzie od wczesnej wiosny do poznej jesieni, ale wlasnie z braku slonca dostaje takie male czerwone plamki.
zgnitych bym nie dala

wyglada mniejwiecej tak: http://www.plantico.pl/sklep/images/cykoria%20lisciowa%20a%20grumolo%20bionda_021.jpg  nasza ma tylko bardziej rozlozyste liscie.

to co z tymi plamami?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 07, 2009, 14:17:35 pm »
Ja się nie  spotkałam z taką cykorią. Może ktoś bardziej doświadczony wypowie sie na ten temat.

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 2:22 pm ]
Wejdź na   http://images.google.pl  lub wpisz w wyszukiwarkę   hasło ,,Endywia"  zobaczysz i przeczytasz o różnych  gatunkach endywii jak równiez czy można to jeść.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:10:00 pm »
mozna mozna. bo mi nie o to chodzi. chodzi o te plamki, one sa biale i czerwone i powstaly w zwiazku z tym, ze jest coraz ciemniej na dworze, malo swiatla. takie plamki robia sie np na ,mleczu ktory przykryjemy donica. tylko nie wiem czy te plamki nie szkodza


czy ktos sie orientuje czy jarmuz mozna posadzic w... donicy? na zime?

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:34:56 am »
Pytanko
Znalazłam już odpowiedz na moje pytanie, ale chciałabym się upewnić czy mogę podawać moim uszolkom kapustę pekińską, sałatę lodową i rzymską?

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Warzywa , owoce, ziola, itp..
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:39:08 am »
Kapustę pekińską tak rzymska też, ale nie podawaj lodowej.