Autor Wątek: Kiedy szczepienia??  (Przeczytany 8356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TiGrA

  • Gość
Kiedy szczepienia??
« dnia: Maj 31, 2007, 17:33:37 pm »
Witam :)
Mam pytanko. Kiedy nalezy zaszczepić krolisia przeciwko tym dwóm chorobom?? (nigdy nie pamietam nazwy  :oh: ) gdzies na internecie czytałam ze mozna juz od 3 miesiaca zycia kicka. A moj ma już 3 miesiace takze własnie nie wiem. A juz widziałam ze komary latają mi po pokoju czasem itp ;/. I jeszcze jedno.. czy taki 3 miesieczny krolis nie jest przypadkiem zbyt mały żeby wziaść go na powietrze? oczywiscie w jakiś ładny ciepły dzień.

Z góry dziekuje za odpowiedz ;)

Nani

  • Gość
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2007, 12:50:15 pm »
Moje mają dwa tygodnie a wynoszę je na dwór żeby zażyły witaminy D. Jeśli tylko jest ładna pogoda twojemu tym bardziej nic nie będzie a ruch i słoneczko wzmacnia organizm królisia.

Mandragora21

  • Gość
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2007, 13:10:49 pm »
TiGrA,  te choroby To MYKSOMATOZA I POMÓR. Od owadów kłujących to myksomatoza.
Chyba mozesz juz zaszczepic, tylko powinien zostac zważony i wtedy zostanie mu wydzielona odp. dawka - pełną można dawać od kilograma w górę. Mój wet stosuje techinkę odstępu między szczepieniami, ja szczepiłam najpierw na myxo - skoro latają Ci komary to też tak powinnaś zrobić.

Offline Karelajn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2008, 16:16:23 pm »
Przeczytałam wcześniejsze wypowiedzi i w sumie nadal nie wiem czy powinnam już zaszczepić królisia (w tym momencie, mój ma też pełne trzy miesiące). Jak wiadomo mamy zimę, więc komary po pokoju mi nie latają ;) Na co powinnam zaszczepić najpierw i kiedy ;)? Jeśli ktoś odpowie, z góry dziękuję.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2008, 16:31:24 pm »
teraz na pomor bo komarow nie ma
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Karelajn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2008, 16:38:10 pm »
I powinnam to zrobić teraz kiedy ma trzy miesiące...? A tak z ciekawości, jaki jest koszt szczepionki :)?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2008, 16:51:30 pm »
koszt roznie,ok 10-20zl,
mozesz teraz zaszczepic tylko" Przeciwko pomorowi królików stosujemy CUNIVAC podskórnie lub domięśniowo w ilości 0,5 ml dla królików o masie ciała do 1 kg, a w ilości 1 ml dla zwierząt większych i starszych. Króliki szczepione dawką 0,5 ml można po upływie 4 - 6 tygodni ponownie zaszczepić stosując 1 ml szczepionki.
"ze strony Kaziora
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Karelajn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Kiedy szczepienia??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:00:58 am »
Dzięki wielkie za odpowiedź ;)!