Autor Wątek: Chory Chrupek  (Przeczytany 27822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2007, 22:56:37 pm »
Chrupeczek wazyl do tej pory 1,50kg a teraz waga mu spadla i jest juz 1,35kg. Brzuszka prawie wogule nie ma. Mlecz zawsze chetnie zjadal. Jutro pojde do sklepu bo podobno jest sianko rumiankowe ktore jest bardzo zdrowe i musze go kupic. Ten granulat oczywiscie dodalam mu do tamyej karmy bo tak odrazu to by bylo niebezpieczne dla jego brzuszka. Nie podaje Lakcidu mam tylko antybiotyk ale nie wiem jak sie on nazywa. Spytam, sie o niego wet w poniedzialek jak z nim pojde. Bardzo Wam dziekuje ze trzymacie za mojego ucholka Kciuki  :bukiet  :*

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2007, 23:15:42 pm »
Oj biedny Chrupek :(  Trzeba mu podogadzac, probuj róznych rzeczy z zieleninek, warzyw, moze zasmakuje jakiegos owoca?
Moze cos akurat zaskoczy i bedzie jadł?

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2007, 23:21:53 pm »
No wlasnie jutro pojde kupie jablek bo jemu zawsze smakowaly i banany tez jadl. Pojde na targowice bo zawsze z tamtad przynosilam pelna reklamowke zieleniny dle niego.

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 02, 2007, 14:39:48 pm »
Hejka bylam dzisiaj na targu i przynioslam chrupeczkowi zieleninki. Troche sobie pojadl a najbardziej jak zwykle oczywiscie smakowaly mu jablka. Teraz poszesl sobie uciac drzemke po jedzonku bo brzydka pogoda leje deszcz i burza.

skorpion81

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2007, 08:59:42 am »
KONIECZNIE podaj mu lakcid.
Nie napisalas czy go podajsz wiec podkreslam: idz do apteki i kup lakcid. podaj go wedlug przepisu wyzej.
Jesli tego nie zrobisz to z "wyjałowisz" królika to będzie bardziej chory niż jest, bo dojdą problemy z jelitkami.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2007, 10:43:56 am »
Juz o tym pisalam ale mnie nie posluchala lub poprostu nie wie jak to wazne,
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

skorpion81

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 03, 2007, 15:37:48 pm »
reniaw byłaś pierwszą osobą, która wychwyciła w postach brak informacji o podawania lakcidu. Brawo.
Ja natomiast zauważyłam brak zainteresowania ze strony Gonia20 i dlatego podkresliłam słowo "koniecznie".
Gonia20 jak jesteś chora i bierzesz antybiotyk to pewnie bierzesz lakcid albo coś w tym stylu, by nie dopuścić do wyjałowienia układu trawiennego i (w przypadku kobiet) moczowo-płciowego. Dlaczego odmawiasz tego swojemu uszatkowi? Podawanie lakcidu jest tak samo ważne jak podawanie antybiotyku. Lakcid musi być podawany zawsze gdy uszaty dostaje antybiotyk!!! Nawet po skończeniu kuracji dobrze jest podać mu przez kilka dni sam lakcid, aby odbudować florę w jelitkach.

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 03, 2007, 17:05:05 pm »
Podaje Chrupkowi Lakcid tak jak mi juz pisalas na poczatku. Ja jak jestem chora to tego nie biore. ALe moj brat tak wiec mialam go w domu. Staram sie dbac o moje malenstwo uszate tak jak tylko potrafie i bardzo sie nim interseuje(jego zdrowiem)!!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Chory Chrupek
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2007, 17:10:53 pm »
Ok!Dobrze,ze podajesz.To bardzo wazne.U ludzi wystarczy jogurt ale uchole jogurtu nie moga. :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

skorpion81

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2007, 19:48:55 pm »
to spox. 3a było napisać, że podajesz to bym się nie produkowała  :>

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2007, 18:04:50 pm »
Witam! Wlasnie wrocilam z kielc. Bylam w tej lecznicy "Cztery łapy" i jestem zalamana. Powiedziala mi doktorka ze nic nie mozna zrobic, ze trzeba czekac az przestanie jesc i wtedy go mozna uspic bo ona sie nie podejmie leczenia ;(  Co ja mam teraz zrobic?? Ja nie chce zeby on zdechl. Jest zbyt mlody. Chrupus ma dopiero 1,5roku ;(

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:07:03 pm »
Co to za lekarka??????
Czy stwierdziła  ze to ropien>??
Zdecydowanie szukaj innego weta!!!
Zadzwon do Oazy do Warszawy, może Ci coś poradzą!
O rety,  ;(
Na jakiej podstawie ona to stwioerdziła??

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:11:05 pm »
Jeśli stwierdziła,  ze to jakiś nowotwór, to nawet wtedy powinna inaczej z Tobą porozmawiać, polecić Ci kogos kompetentnego, a tak....

Kejt

  • Gość
Nie poddawaj się!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 05, 2007, 22:07:05 pm »
Gonia,

Nie poodawaj się!
Ja pochodzę z Ostrowca, ale od kilku lat mieszkam w Warszawie. Mam dwa króliczki - w tym jednego uratowanego przez lekarzy z Oazy.

Oaza to najlepsza lecznica w tym mieście. Koniecznie tam zadzwoń (0-22 406-68-12). Powiedz dokładnie co powiedziała Ci Pani doktor z Kielc. Przetransportujemy króliczka do Warszawy i zrobimy wszystko, żebu mu pomóc.

Zadzwoń tam jutro koniecznie i daj znać co Ci powiedziała Pani doktor. Będziemy walczyć.

Trzymaj się.
K.

Koperek_wawa

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 05, 2007, 22:12:52 pm »
Gonia, nie rezygnuj i nie poddawaj się. Na tym forum DOT polecała weterynarza, który zna się na królikach, ale znajduję się od w Zakopanem. Oto szczegóły:
Klinika Małych Zwierząt ul. Brynowska 25c (wjazd od ul. Połomińskiej)
nr tel. 251 75 30
czynne całą dobę, stawka dzienna 8-20
strona internetowa - http://www.lecznica-brynow.com/

mam nadzieję, że maluszek wyzdrowieje  :przytul

Mandragora21

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2007, 22:21:36 pm »
Trzymamy kciuki, króliczek jest młody, w pełni sił!!!
Ta weterynarz to po prostu bez komentarza :wow  spisała Chrupka na straty i to w jakis sposób! - aż przestanie jeść??? Nie do pomyslenia.

Koperek_wawa

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 05, 2007, 22:28:28 pm »
Ten weterynarz to skandal, co to za lekarz, jeśli od razy skazuje królika na śmierć, idiotyzm  :icon_neutral

Gonia20

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2007, 22:49:48 pm »
Nie poddam sie. On nie moze umrzec. Ta doktorka to Gralec ktora postawila taka diagnoze. Nie wiem sama co mam teraz robic. Napisalam e-maila do doktor Wojtyś-Gajda to powiedzial zebym do niej przyjechala tylko musze sie najpierw umowic na wizyte. Jak on zniesie ta podroz. To jest kawal drogi. Nie wiem juz sama. Musze siasc jutro i na spokojnie pomyslec bo dzisiaj to caly czas placze. Nawet nie mam nikogo kto by mnie mogl z nim zawiesc. ;(

skorpion81

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 06, 2007, 08:02:16 am »
dziwię się, że ona tak ostro Ci powiedziała. Chodzę do niej 5 lat i nigdy nie miałam z nią problemów ani z błędnymi diagnozami.
A postawiła jakąś diagnozę? Powiedziała dlaczego nie podejmie się leczenia?

Kejt

  • Gość
Chory Chrupek
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:28:37 am »
Gonia,

Z Ostrowca do Warszawy jeżdżą busy Top- Trans --- 2,5 godziny i jesteś w Warszawie.

Trzymaj się.
K.